PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Logi Forscan - prośba o interpretację



wirtuozik
27-03-2015, 15:34
Cześć,

Wczoraj dzięki uprzejmości kolegi Pomian na spocie otrzymałem logi z pracy mojego Mdo.
Co mnie niepokoi to wysokie spalanie (8,5-9,5 l/ 100km w miescie bez korków) i to, że lekko dymi przy przyspieszaniu na max.
Tutaj link do logów
http://trafostacja.com/public/wirtuozik_26-03-2015.rar

Czy taka forma Wam pasuje? Czy mam zrobić screenshoty?

Pytanie czy takie wartości korekt wtrysków są dopuszczalne czy należy podjąć jakieś działania?

Hunt
27-03-2015, 16:31
dwa wtryski mają trochę zawyżone korekty, ale na pewno nie jest to powodem takiego spalania.
Spróbuj zalać jakiś preparat do czyszczenia wtrysków, może te wartości jakoś zejdą w dół.
A jak kopci, to poszukaj nieszczelności w dolocie czy zapocone miejsca przy łączeniu elastycznych rur.

wirtuozik
27-03-2015, 18:59
Ok czyli na razie nie warto myśleć o regeneracji wtrysków?
Jaki preparat polecasz? Auto cały czas jeździ na Vervie, dolewałem STP do czyszczenia wtrysków, ale nie wiem czy to w ogóle działa.

fundil
27-03-2015, 19:15
Vervie

No to paliwo to na pewno działa. :hmm:

wirtuozik
27-03-2015, 20:42
Vervie

No to paliwo to na pewno działa. :hmm:

Jakieś dowody potwierdzające, że nie działa? To zwykły ON z dodatkiem uszlachetniaczy, tyle.

Macuga
27-03-2015, 20:47
jakim programem można otworzyć ten plik?

wirtuozik
27-03-2015, 21:05
ForScan :)

Pomian
27-03-2015, 22:01
Do czyszczenia wtrysków podobno (koledze polecili znajomi mechanicy z ASO i jest to też gdzieś na forum napisane) najlepszy jest serwisowy środek czyszczący. Nic marketowego. Żadne STP itp.
Wielu pomaga na sprężynkę i inne dolegliwości.

Poszukaj na forum "serwisowy środek" powinno wyskoczyć. Mi na tel. nie wygodnie ;)

Macuga
27-03-2015, 22:40
jestem początkującym w tym temacie no i właśnie nie wiem jak to otworzyć forscanem...

wirtuozik
27-03-2015, 23:04
Pomian czytałem ten temat jakiś czas temu, ale mam wątpliwości czy ten środek nie zepsuje więcej niż poprawi... gorzej jak wypłucze jakiś syf z układu i rozwali wtryski. Pogadam ze znajomym a ASO forda, może coś na ten temat wie. Właśnie on polecił dolewkę oleju 2T co jakiś czas - może od tego zacząć?

Darek_ZG
27-03-2015, 23:12
Kolego wirtuozik nie szukałbym kłopotów na siłę. Twierdzisz, że niepokoi cię twoje duże spalanie.
Wchodzę na twoje konto na motostacie i widzę, że dopiero co zmieniłeś koła na letnie i zrobiłeś raptem dwa tankowania na tych kołach z czego jedno 9L drugie 8,3L. Trochę mały odcinek pokonałeś, żeby twierdzić, że spalanie jest zawyżone. Do tego widząc twoja statystykę widzę, że auto zaczęło ci więcej palić już na początku stycznia 2015. Pisząc więcej mam na myśli spalanie w porównaniu z twoją średnią. Wiosna, alufelgi, aż chce się depnąć i stad wyższe spalanie. Pojeździj do lata i zobaczysz. Masz silnik 2,2L mieszkasz w Warszawie i na 90tys kilometrów masz średnie spalanie 6,85L. Ja przy 2,0L i mieszkając w mniejszej miejscowości po 70tys mam średnie 6,6L. Więc nie ma tragedii. Masz 200tyś przejechane więc może wtryski są już trochę zużyte albo nieszczelność w dolocie. Na jaki kolor dymi?

wirtuozik
27-03-2015, 23:25
Dymi na czarno na szczęście.

Co do spalania - dziwi mnie wzrost aż o 1-1,5 litra w stosunku do spalania na 16tkach przy mojej jeździe. A jeśli chodzi o styl jazdy to on się nie zmienił więc wynik i porównanie są miarodajne. Może masz rację i szukam problemów na siłę...
Ale wynik korekt potwierdza moje zdanie, że nie do końca wszystko jest w 100% sprawne.

BTW co do motostat - ja prowadze od grudnia. Wcześniejsze wpisy sa poprzednich właścicieli i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak uzyskali oni średnią 6,4 l / 100 km... Może jeździli tylko w trasy wolnym tempem :)

Pomian
28-03-2015, 10:19
Pomian czytałem ten temat jakiś czas temu, ale mam wątpliwości czy ten środek nie zepsuje więcej niż poprawi... gorzej jak wypłucze jakiś syf z układu i rozwali wtryski. Pogadam ze znajomym a ASO forda, może coś na ten temat wie. Właśnie on polecił dolewkę oleju 2T co jakiś czas - może od tego zacząć?
Popytaj, lepiej być świadomym co się robi :)

Wspomniany kolega zalał to do golfiny i był zadowolony. Leczył muła po poprzednim właścicielu - dziadku działkowym.

wirtuozik
28-03-2015, 11:00
U mnie muła nie ma, ja już o tym zadbałem :D
Na początek pójdzie sprawdzenie szczelności dolotu i intercoolera - może tam coś dmucha bokiem i stąd auto dymi.

Hunt
28-03-2015, 12:38
Jeśli chodzi o chemię warsztatową do układu paliwowego, to ProTec diesel super system cleaner. Ciężko dostępny, ale na rynku chyba najlepszy.

Szukaj zapoceń w dolocie.