PDA

Zobacz pełną wersję : kupuje nowe mondi



piterw4
27-03-2015, 21:41
Witam, jestem właśnie po wizycie w salonie forda i jestem zainteresowany zakupem nowego modelu forda. Oglądałem bordowego Titanium w 2 litrowym dieslu i powiem że wrażenie pozytywne, ale zastanawiam się na 2 litrowej benzynie. Czy ktoś użytkuje już te auto? Czy mogę prosić o pomoc w konfiguracji, dokładnie mniej więcej co potrzebne tak naprawdę a co pominąć? jakieś rady i czy jest na dolnym śląsku dealer który zaoferuje dobry rabat?

danielWr
27-03-2015, 22:38
Czy mogę prosić o pomoc w konfiguracji

ale to chyba Ty powinienes wiedzieć co Ci jest potrzebne.

Osiem
31-03-2015, 07:51
Ja bym stawiał na benzynę, zdecydowanie. Tyle mogę pomóc.

iNDi
31-03-2015, 10:40
Nowe to nowe,nie ma wiekszego znaczenia co wybierzesz dopóki masz gwarancję i przebieg poniżej 100tys. Jak chcesz go dlugo trzymać (ponad gwarancje i zrobić duży przebieg) to diesla sobie odpuść, w późniejszym czasie beda dużo wieksze koszta i problemy eksploatacyjne niz w benzynie.

danielWr
31-03-2015, 10:50
w późniejszym czasie beda dużo wieksze koszta i problemy eksploatacyjne niz w benzynie.

tego nie wiadomo, kto powiedział ze te doładowane wysilone benzyny będą tańsze w eksploatacji powyżej 100kkm ?

iNDi
31-03-2015, 11:13
2.0 nie jest wolnossacy? 1.6ecoboost (jak i jego mniejszy odpowiednik 1.0) faktycznie moze byc problematyczny jak diesel,tym badziej ze te silniki tak jak wspomniałeś są bardzo wyżyłowane. Trzymaj sie jednej zasady- im mniej bajerow tym mniej do psucia. Proste konstrukcje przy dlugiej w
Eksploatacji beda najlepsze.

Castigliano
31-03-2015, 13:04
W Mondeo MK5 wszystkie silniki benzynowe są z turbodoładowaniem :skromny: i właśnie takiego bym wybrał.

CENNIK NOWEGO MONDEO (http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Nowy_F ord_Mondeo_cennik.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214489501224&blobkey=id)

iNDi
31-03-2015, 13:18
Yhy... co nie zmienia faktu że jaki by ten turbo benzyniak nie był to tak będzie prostszy niż diesel.

Co kto lubi, ale ja tez bym sie skusił na benzynę.

Osiem
31-03-2015, 13:45
Trwałość trwałością, jakoś się nie słyszy o awariach Ecoboostów, a parę ich u nas na forum lata, natomiast zakres użytecznych obrotów w benzynie (max moment obrotowy) to zdecydowana przewaga nad dieselem. Max moment od 1500 do 4800 obr/min. W tym zakresie auto "ciągnie", że aż miło. Dla mnie to główny argument za benzyną.

danielWr
31-03-2015, 13:55
parę ich u nas na forum lata

ile ? 2-3 ?


Max moment od 1500 do 4800 obr/min

a w dizlu to jaki jest ?

Osiem
31-03-2015, 14:40
parę ich u nas na forum lata

ile ? 2-3 ?


Max moment od 1500 do 4800 obr/min

a w dizlu to jaki jest ?

chcesz mi powiedzieć, że w dieselu max moment dostępny jest w takim zakresie obrotów?

W kwestii douczenia (za Magazynem Motoryzacyjnym - pierwsza artykuł z netu):


Moment obrotowy w silniku diesla i benzynowym

To waśnie różnica w przebiegu momentu obrotowego w silniku benzynowym i dieslu jest odpowiedzialna za różne wrażenia z jazdy. Jeżeli nawet w samochodzie spotykany jest silnik benzynowy i diesel o tej samej mocy np. 150 KM, samochody te inaczej przyspieszają. W silniku diesla moment obrotowy jest bardzo wysoki, ale w wąskim zakresie prędkości obrotowych. Dlatego jadąc, czujemy mocne przyspieszenia, które jednak szybko się kończy i musimy sięgnąć po kolejny bieg. W silniku benzynowym moment obrotowy jest niższy, ale dostępny również przy wyższych obrotach, np. powyżej 4000 obr/min. Dzięki temu silnik nie przyspiesza tak gwałtownie jak diesel, możemy jednak dłużej przyspieszać na poszczególnych biegach.