PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIV] MK4 nie odpala, pomocy !!!



Xiant
30-03-2015, 19:47
Witam

Wymienialem obudowe kluczyka (scyzoryk) czyli przekladalem grot, elektronike i baterie do nowej. Po zlozeniu auto sie z przyciskow pilota otwiera i zamyka ale nie moge odpalic - komunikat imobilizer aktywny, z kluczyka stalego odpalil raz ale za chwile zgasl i teraz juz tylko miga wyswietlaczem i stuka obwodami. Odlaczalem akumulator na chwile - dalej to samo. Probowalem zakodowac kluczyk (ta metoda na 4 wlaczenia i wylaczenia i dalej to samo). Akumulator sprawdzalem selftestem i pokazuje 11.0 - 11.7 V, ratujcie jak go odpalic ?

Auto to Mondeo MK4 2.0 benzyna z 2008 roku.

Sytuaacja o tyle niemila, ze mam zone tuz-tuz przed terminem porodu i auto sie za chwile naprawde moze przydac.



Pozdrawiam
Xiant

Netoper
30-03-2015, 21:10
Akumulator sprawdzalem selftestem i pokazuje 11.0 - 11.7 V, ratujcie jak go odpalic ?
WeĽ akumulator postaw na prostownik i zobacz czy po naładowaniu odpali.

Achmed
31-03-2015, 12:45
Nadal próbuj z tym kluczykiem bo on jest pewnie nie zakodowany, nie wiem jak u ciebie ale w starym fordzie (mk2) miałem tak że próbę zakodowania kluczyka podejmowałem ładnych kilkana¶cie razy z różnymi kombinacjami a mianowicie z wciskaniem pedałów sprzęgła, hamulca i gazu nie pamiętam który pomógł dodatkowo w trakcie wciskałem przyciski od zamykania i otwierania auta natomiast w alfie miałem tak że kluczyk był na zapłonie dobre pół godziny i dopiero załapał bo przekręcanie nic nie dawało :P