PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Silnik gaśnie po uruchomieniu



mcmarcopolo
31-03-2015, 22:53
Witam wszystkich "forumowiczów"!
od kilku dni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Mundka MK4 1,8TDCi... po przejechaniu 140km uruchomiłem silnik i nim zdążyłem zapiąć pasy silnik zgasł... okazało się, że awarii uległ czujnik wałka rozrządu. Po wymianie czujnika i ponownym uruchomieniu pracował na postoju ponad godzinę... jak odbierałem z warsztatu to... historia znów się powtórzyła czyli zgasł po uruchomieniu. Podejrzenie padło na jakieś pozostałości pęcherzy powietrza w układzie paliwowym. Przy pomocy autostartu uruchomiłem silnik, trochę go skatowałem na wysokich obrotach, przejechałem około 50km i wszystko było OK! dopóki nie zaparkowałem... próbnie uruchomiłem silnik raz i znów wszystko OK! po ponownym zapłonie silnik zdechł i już nie dał się uruchomić... jutro wezmę samostart i postaram się go odpalić, ale przecież nie o to chodzi by za każdym razem odpalać auto w duecie bo z samostartem jedna osoba nie da rady tego dokonać..... jeśli macie jakieś pomysły i sugestie to proszę o pomoc. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.....

NexE
02-08-2015, 14:14
Kolego, a rozrusznik "kręci" tak jak powinien ? tzn. nie zauważyłeś zmiany pracy rozrusznika ?

Zasugeruję się swoim przypadkiem, co prawda mam 2.0TDCi ale może coś kolege nakieruje. Mi auto ciężko odpalało a gdy odpalił to zgasł, za drugim podejściem zazwyczaj było już okej. Awari uległ rozrusznik ( było widać iskry) Po wymianie problem zniikł.