PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.0 benzyna Titanium - GNIEZNO



DarekB
05-04-2015, 21:57
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk4-titanium-navi-sliczny-kolor-alu-pdc-C36482991.html

Warto się tym modelem zainteresować?
Pobieżnie wygląda ok! :zakrecony:

Jednakże w ogłoszeniu pisze, że rok produkcji to 2010 a w ford etis 2009. I tutaj już mi się to nie podoba!
Pomimo że w opisie jest "Dla poważnie zainteresowanych podaję nr VIN. Nie mam nic do ukrycia."

Poza tym auto świeżo sprowadzone z Niemiec i jest w komisie w Gnieźnie. :-)

WF0EXXGBBE9E18963

Cena:ok. 39.000zł
Data produkcji: 09.12.2009
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"NL"
Lakier: Avalon
Materiał we wnętrzu: New York/Lux / Ebony

Jakub
05-04-2015, 22:30
Często data pierwszej rejestracji jest na zachodzie rokiem produkcji.
Auto z 2009 roku, ale wszędzie w papierach będzie stało że to 2010.

domenicos
05-04-2015, 22:34
Równie często handlarze źle podają rok produkcji. W ostatnich tygodniach szukałem BMW i było to nagminne. "Odmładzają" auto, a później udają zdziwionych.
Tego "nie mam nic do ukrycia" nie traktuj poważnie. To taki chwyt marketingowy. Sprawdź auto bardzo dokładnie.

leszcz
06-04-2015, 11:12
styrany fotel kierowcy , kierownica bardzo zdarta z lewej strony i od razu się rzuca w oczy(mam swoją przy przebiegu 180tyś do wglądu i tak nie wygląda) no i na końcu ten nieszczęsny hak wiec autko mogło nie mieć lekko :(

DarekB
06-04-2015, 15:10
styrany fotel kierowcy , kierownica bardzo zdarta z lewej strony i od razu się rzuca w oczy(mam swoją przy przebiegu 180tyś do wglądu i tak nie wygląda) no i na końcu ten nieszczęsny hak wiec autko mogło nie mieć lekko :(

Dziękuję za poradę. Tak się zastanawiam, czy to że kierownica jest bardzo zdarta to świadczy jedynie o tym, że przebieg tego auta jest dużo większy od tego niż podane przez sprzedawcę. Czy to od razu dyskwalifikuje ofertę? Przecież są firmy, które świadczą usługi obszywania skórą kierownicy i to chyba nie powinien być jakieś większy problem?!
Masz na myśli ten hak widoczny na ostatnim zdjęciu z dokumentami? Czy to faktycznie można powiedzieć, że autko było dość mocno eksploatowane?
Ponadto martwi mnie fakt, że stemple na dokumentach są z Holandii (Amsterdam), a autko podobno jest z Niemiec. Jak to można wytłumaczyć? Że Holender sprowadził od Niemca?

leszcz
06-04-2015, 15:19
Ponadto martwi mnie fakt, że stemple na dokumentach są z Holandii (Amsterdam), a autko podobno jest z Niemiec. Jak to można wytłumaczyć? Że Holender sprowadził od Niemca?

http://www.rdwdata.nl/kenteken/27KND9

Jak zależy zamów on-line sprawdzenie auta wraz z przebiegami. Chyba 68eu to kosztuje



Czy to faktycznie można powiedzieć, że autko było dość mocno eksploatowane Nie ale do myślenia daje


Przecież są firmy, które świadczą usługi obszywania skórą kierownicy i to chyba nie powinien być jakieś większy problem?!
Nie :D 3 maja w Bydgoszczy koszt 250-300zł

Robert68
06-04-2015, 16:16
autko podobno jest z Niemiec.

Zostało przerejestrowane w celu odzyskania podatku BMP.

http://www.vwe.pl/Eksport/Informacje-podatkach/Obliczanie-wysokosci-zwrotu-podatku-przy-wywozie.aspx


Czy to faktycznie można powiedzieć, że autko było dość mocno eksploatowane?

Większość samochodów z NL posiada hak i wcale to nie świadczy że miały ciężko. Czyste domysły Polaków.


przebieg tego auta jest dużo większy od tego niż podane przez sprzedawcę

Pisz do serwisu w NL gdzie był serwisowany.

domenicos
06-04-2015, 23:04
Zużyta kierownica nie koniecznie świadczy o bardzo dużym przebiegu. Jeździłem kiedyś Focusem (skórzana kierownica) przez długi czas i kierownica była jak nowa. Później zaczął jeździć nim mój tata i bardzo szybko zaczęła się wycierać. Tata ma szorstkie ręce i działały jak papier ścierny :)
A hak też nie musi świadczyć o mocnej eksploatacji. Jak założyłem hak 2 lata temu (wypinany Westfalia) przed przeprowadzką i użyłem go jedynie kilka razy. Mam nadzieję, że teraz potencjalny nabywca nie pomysłu, iż woziłem Bóg wie co :)
Pozory mogą mylić.