PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Auto gaśnie . Mondeo mk3 2.0 tddi



marcino961
13-04-2015, 19:05
Witam. Mam pewien problem z swoim mondkiem a mianowicie po zapaleniu po chwili gaśnie.Wszystko zaczęło się gdy parkowalem auto, Mondeo w tedy zgaslo i po odpaleniu i dodaniu gazu znowu gasło obrotomierz stawał w miejscu,zaswiecila się sprezynka i było słychać jakieś dziwne buczenie. Wczesniej nie było żadnych podobnych objawów oprócz tegom ze od kilku miesięcy było slychac piszczenie przy zbiorniku domyslam się ze mogła być to pomocnicza pomka. Komputer pokazuje błąd czujnika pompy, związku z tym czy możliwe jest to ze awari uległa sama popma, mechanik twierdzi ze pomka działa ale wyłącza się dopiero trochę po wyłączeniu silnika. Z tego co słyszałem to awaria pompy paliwowej w tddi jest rzadkością i dlatego nie chciałbym się na ciągnąć na wysokie koszty. Proszę po pomoc.
Pozdrawiam.

sokoleokoo2
13-04-2015, 20:11
Kolego zamawiaj pompkę paliwa elektryczną jeżeli to jest 115km to na pewno przy baku jest pompka. Wymienień i spokój będzie. Sam to zrobisz ale zabawy na 2-3h bez kanału.

Czarna2000
13-04-2015, 23:47
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/141060-miga-spr%C4%99%C5%BCynka-chmura-bia%C5%82ego-dymu-nie-odpala-ga%C5%9Bnie-podczas-jazdy
Może mój post Ci pomoże. Chłopaki bardzo pomogli i juz jest w drodze pompka paliwa. Napisze po wymianie czy pomoglo.

marcino961
14-04-2015, 00:07
Wielkie dzięki ;-) mam nadzieje ze to będzie to , jutro jeszcze elektryk ma rzucić okiem ale z tego co oczytalem na w twoim wątku i kilku innych wynika ze to raczej właśnie ta pompka i mam nadzieje ze niespodzianki nie będzie bo juz powoli trace cierpliwość do mojego mondka.
Pozdrawiam i czekam na info dotyczące twojej wymiany pompki ;-)

sokoleokoo2
14-04-2015, 11:22
Jak będziecie wymieniać to z nowej wykręćcie króciec i na bok, a starą po prostu wykręćcie bez ruszania króća na trójniku.

Wykręcacie starą i wkręcacie nową (uwaga na przewody) +/- najważniejsza uszczelka gorzej jak będzie luźna - a jak zintegrowana z pompką to jesteście w domu. Po założeniu niech pochodzi z 15 min i obserwować czy nie dusi się i czy nie leci paliwo z pompki. Ogólnie nie powinno być problemów ale ja może czasu zejść. Pompkę przykręcajcie ręcznie bez nadrzędni żeby gwintu nie przekręcić bo będzie nieszczęście.

marcino961
14-04-2015, 22:25
A jednak to nie pompka , winny okazał się sterownik pompy ;-) mondek juz odebrany i chodzi jak za starych dobrych.

sokoleokoo2
15-04-2015, 10:29
Ile zapłaciłeś za sterownik i gdzie robiłeś ?

marcino961
15-04-2015, 17:34
Był robiony w znajomym serwisie.Za cala operacje zaplacilem 200 zł .