PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wiązka silnika (problem z ECU) - nieregularny zanik mocy



ziemny
14-04-2015, 19:38
Witam,
od jakiegoś czasu miewam przypadki, że na kilkanaście odpaleń pokazuje mi się migająca żółta sprężynka. Po zgaszeniu silnika i ponownym starcie dioda najczęściej przestaje się świecić. W tym tygodniu zdarzyło mi się to 2 razy, w zeszłym tygodniu raz, a więc nie jest to wg. mojego rozumowania żadna mechaniczna usterka, a jakiś błąd ECU lub na kablach. Momentami zdarza się też zanik mocy. Nie jest to jakiś bardzo duży spadek, ale wyraźnie czuć, że auto nie "zwija asfaltu" jak powinno. Znajomy mechanik podłączył się kablem i stwierdził, że problemy generuje to co na zdjęciu poniżej, ale nie może jednoznacznie stwierdzić czy jest to wiązka czy samo ECU. Za naprawę wiązki policzył mi 150zł, za naprawę ECU 500zł (samochód jest po czipie, więc trzymam kciuki, by była to wiązka), jednakże znajomy elektronik za przysłowiową flaszkę może mi zregenerować wiązkę, ale muszę mu przytaszczyć "materiały". Prosiłbym kolegów o instrukcję co dokładnie będzie mi potrzebne i gdzie to można tanio dostać :P

Mondeo MK3, rocznik 2006, 2.0, 130KM

http://i.imgur.com/xx1fCbp.jpg

dirk79
14-04-2015, 19:50
To co jest na zdjęciu to nie ecu tylko elektryczny nastawnik geomertii turbo...poszukaj wątków o jego naprawie/czyszczeniu we własnym zakresie...może oszczędzisz na flaszce...i kablach...;)

ziemny
14-04-2015, 19:52
OK, dziękuję pięknie :) W weekend się za to zabiorę.

Tari
15-04-2015, 11:37
zrobilem o tym poradnik ze zdjeciami, poszukaj.. Szkoda, ze cie "znajomy" mechanik juz naciagnal na 650zł ;)