PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Co powoduje zapalenie się kotrolek trakcji i ABS-u



Spartkus
18-04-2015, 22:00
Swieca mi sie katrolki trakcji i absu moze mial ktos taka dolegliwosc? Nie raz sie nie pala jak ruszam lecz gdy wpadne w jakis dolek to sie zapalaja. Pewnie to jakas czujka lecz nie wiem od czego zaczac poszukiwania. Jeszcze od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka od poduszek.
Pozdrawiam :metal:


Proszę na przyszło¶ć w tytule konkretnie opisywać problem/zapytanie, a nie podawać sam± nazwę układu czy podzespołu.
Netoper

Netoper
19-04-2015, 00:05
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to luĽna wtyczka na którym¶ czujniku, a drugie luzik na łożysku którego¶ koła.
Dobrze by było odczytać błędy żeby wiedzieć w którym kole jest problem.

Spartkus
19-04-2015, 00:24
Jakim programem moge zczytac te bledy? Te czujniki sa gdzies na wieszchu prrzy kolach?

Netoper
19-04-2015, 00:50
Jakim programem moge zczytac te bledy?
Przede wszystkim potrzebny jest "komunikator" np ELM za 30-50zł (na dożywotni± własno¶ć) , albo komp serwisowy 50-200zł za jednorazowe podpięcie.
A program i ewentualnie ELM... tutaj masz wszystko opisane
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/36886-Interfejs-diagnostyczny

Spartkus
19-04-2015, 12:01
Kabel kupilem brakuje mi tylko programy. Myslalem ze moze jest gdzies dostepny na necie.

Netoper
19-04-2015, 12:41
Myslalem ze moze jest gdzies dostepny na necie.
No s±, frikolowe i płatne, w tym podlinkowanym temacie jest wszystko opisane.
Ostatnio najpopularniejszy z darmowych jest forscan

Spartkus
01-05-2015, 23:56
Ogarnolem programik i jestem zadowolony bo mozna wielu zeczy sie z niego dowiedziec. Dzieki za pomoc :up: