PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kierownica ucieka na nierownosciach



bambucza2000
21-04-2015, 07:57
Witam. Jestem po przesiadce z mkII i musze przyznac ze mkIII gorzej mi sie prowadzi niz stary mundi. Najbardziej uciazliwe jest uciekanie kierownicy w strone po ktorej jest dziura lub wybrzuszenie drogi. Jest to nie dosc ze niekomfortowe to wdodatku niebezpieczne. W zadnym innym aucie nie widzialem takiego zachowania. Przeczytalem setki postow i z podobnym lub niewiele rozniacym sie problemem zmaga sie duzo osob i nie potrafia odpowiednio temu zaradzic.
Auto mam z niemiec, bylem na dwoch stacjach- nic nie wykazalo- zawieszenie sprawne.
Wymienilem opony i amory z przodu i dalej nic.
Czytalem ze moga to byc jeszcze tuleje lub laczniki stabilizatora.
Auto po rownym idzie jak po sznurku nie sciaga nic nie ucieka itd. Wspomaganie dziala tez dobrze, wraca na swoje miejsce i jest precyzyjne.
Panowie gdzie szukac problemu?
Zbieznosc przod ustawiona, tyl ma malw wahania ale nie da sie ustawic be wymiany wachaczow i tej zapieczonej sruby mechanik powiedzial ze do zbieznosci z tylu byloby trzeba robic zawieszenie tyl i to raczej nie powod uciekania kierownicy na dziurach i wybojach.
Kierownica tak jakby podskakuje/zmyka na dziurach i wraca na swoje miejsce ale gdy puszcze lekko kierownice to auto jest juz na poboczu...
Panowie co to moze byc?

fundil
21-04-2015, 09:36
mechanik powiedzial ze do zbieznosci z tylu byloby trzeba robic zawieszenie tyl

Zastanawia mnie to jak ktoś stwierdził że zbieżność z przodu jest ok jak tył masz roztrzepany.
Napisz jaka to wersja nadwozia bo jeśli to kombi lub habeta to naprawę musisz zacząć od tylnej zawiechy.
Przy sprawnym zawieszeniu MK3 prowadzi się jak po sznurku.

bambucza2000
21-04-2015, 09:51
Tak jest to kombi.
Pan ze stacji diagnostycznej(z reszta krewny mojego kolegi rodziny) przejechał się ze mną i stwierdził że mondeo jest takie miękkie i może kierownica się tak zachowywać, dodał że kierownica wraca na swoje miejsce wiec jest chyba ok- jeśli może coś podpowiedzieć to że by wymienił przednie tuleje tylnych wahaczy to samochód byłby stabilniejszy.

Badanie kol
http://zapodaj.net/45afc34d6e7b1.jpg.html

fundil
21-04-2015, 10:04
Ja bym dokładnie przyjrzał się tuleją wahaczy, amortyzatorom, i drążkom.

bambucza2000
21-04-2015, 10:26
Amortyzatory wymienione, tuleje wlaśnie chyba wymienie zgodnie z podpowiedziami(gdzieś jaki to koszt?) a drążki gdy są zużyte to chyba powodują luz na kierownicy ale w sensie na kierownicy? - a ona nie chodzi za lekko, trochę bym nawet powiedział ciężko ale miękko czyli tak jak powinno być

Jacob_
22-04-2015, 11:16
A jakie masz felgi i rozmiar opon?

Ja na zimowych 195/65/15 wszystko cacy.

A zalozylem na lato 205/45/17 na runflacie z przodu i oj...ciezej ;) uciekala kierownica bardziej niz teraz mam 205/50/17 z przodu i no wmiare ok, na nierownosciach troszke kierownica ucieka

Wysłane z mojego D2303

bambucza2000
22-04-2015, 13:31
Mam 205/55/16 dunlop sp sport bluresponse nowo kupione.
Wiec to chyba nie to?
W następnym tygodniu pojadę jeszcze raz na kanał i będziemy powoli sprawdzać tuleje, drążki bo łączniki stabilizatórw mój mechanik sprawdzał przy wymianie amorków z przodu i mówił że były zdrowe.

Jacob_
22-04-2015, 14:01
Jesli takie opony to raczej nie przez to ;)

Dokladnie, posprawdzac calosc.

A ja dodam od siebie, zeby jeszcze sprawdzic czy wszystko dobrze podokrecane.
Mi ostatnio tez sie gorzej prowadzil i co sie okazalo? Sruba wahacza byla niedokrecona- musiala sie jakos poluzowac. Podkrecilem i wszystko cacy ;)

Wysłane z mojego D2303

Grax
28-04-2015, 18:50
Ja mam tak gdy zapomniałem obiciąć odboje czyli jest zbyt twardo czyli większy profil bardziej miekko :)

bambucza2000
19-05-2015, 17:48
Wymienione tylne tuleje przednich wachaczy i dalej jest to samo. Przy okazji mechanik sprawdzal po kolei inne czesci przedniego zawieszenia(bo w koncu musial rozebrac przod) i nic nie wykryl... gdzies musza byc luzy i nie wiem gdzie :-( moze pojade do czwartego mechanika, moze w koncu ktos inny cos zauwazy... ale juz mnie to irytuje

redzi
20-05-2015, 12:24
Jak opony, zbieżność, amory, zawieszenie sprawne, to chyba został tylko układ kierowniczy, może maglownica?

fundil
20-05-2015, 20:41
Wiec panowie jest tak. Tydzień temu założyłem swoje 17''/235 i mam ten sam problem. Po przeglądzie i porządnym szarpaniu wyszło że magiel do remontu. Kierownica nie ucieka ale czuć szarpnięcia.

elOGRODO
20-05-2015, 21:04
Miałem te same objawy, drążki, wahacze itd wymienione. Okazała się, że padł mi dyferencjał, finalnie zmieliło mi zęby. Można to sprawdzić wykręcając czujnik prędkości, jest on magnetyczny i na nim zebrały się wszystkie opiłki. Po wymianie skrzyni auto jedzie prosto, przestało szukać własnej drogi. Dodam że Mondek 2001 rok, 211 tys km (wg licznika :D)

CODY_21
27-05-2015, 09:43
Bardzo dużo zależy od jakości tulei - miałem podobnie ale na pasach dla pieszych , odczucie było takie jak przy uślizgu osi , było to w omega b na tulejach FEBI - po wymianie na lemfordera objaw zniknął - nie na wszystkim da się zaoszczędzić .

fundil
27-05-2015, 15:38
było to w omega b na tulejach FEBI - po wymianie na lemfordera objaw zniknął

Powiem am że Febi ostatnio się popsuł z swoimi produktami. Dużo części już reklamowałem z Febi

kw95s
27-05-2015, 23:08
ludzie potwierdzają, ze febi to już nie stare febi...
najlepiej kup oryginał :)