PDA

Zobacz pełną wersję : Uruchomienie silnika



white
08-11-2006, 21:06
Przy uruchomieniu silnika występuje taki dzwięk jakby łancucha .dosłownie 1s.Czy to może byc napinacz łancucha?Jaki koszt wymiany ?

Exodos
08-11-2006, 21:18
Z tego co wiem, to może przez tą sekunde sobie podzwonić dopuki się napinacze nie wezmą do roboty.

krzys-68
08-11-2006, 21:24
Przy uruchomieniu silnika występuje taki dzwięk jakby łancucha .dosłownie 1s.Czy to może byc napinacz łancucha?Jaki koszt wymiany ?oczywiscie ze napinacz i efekt dopuszczalny,zmienic olej by sie pewnie przydało :))

konio
08-11-2006, 21:27
Objaw Ok , 1 sek jest spokojnie dopuszczalna , poprostu napinacz musi się napiąć.Jakby ci tak kilka sekund klekotał no to już do wymiany.Śpij spokojnie. :beer:

white
09-11-2006, 09:50
Przy uruchomieniu silnika występuje taki dzwięk jakby łancucha .dosłownie 1s.Czy to może byc napinacz łancucha?Jaki koszt wymiany ?oczywiscie ze napinacz i efekt dopuszczalny,zmienic olej by sie pewnie przydało :))

Olej wymieniany 5000 tys km temu jak książkowo.

STraits
09-11-2006, 10:35
CZy jak silnik jest ciepły i wyłączysz go, a potem znowu włączysz jest to samo ? Moim zdaniem słyszysz zabrudzony bendix rozrusznika. Miałem to w większości Vek jakimi jeździłem. W niedawno kupionym STku mam dokładnie to samo. Wyjąć na wierzch rozrusznik i dokładnie wymyć środkiem do np. czyszczenia gaźników i przesmarować smarem penetrującym. Można nałożyć do środka jeszcze zielonego ŁT. I spokój na następne 100 000 km :) Można wymienić jeszcze bendix, drogi nie jest - tylko po co :satan: :beer: