PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Brak oświetlenie zegarów i świateł pozycyjnych tył.



GANTU
10-05-2015, 09:58
Witam
Po przekręceniu kluczyków w stacyjce nie pali się oświetlenie zegarów i pozycja tył oraz oświetlenie nr rej. Po jakimś czasie wszystko wraca do normy.... niestety dziś nie wróciło do normy..... jeszcze :/
Jaka może być przyczyna?
Czy może ktoś z Was miał podobne objawy?
Niechciałbym żeby moje mondeo zaczęło od dziś żyć własnym życiem :/
Pozdrawiam.

GANTU
11-05-2015, 10:27
Temat do zamknięcia :/

djdeejayf
11-05-2015, 11:10
Czyli rozwiązałeś sprawę. Od siebie dodam, dla potomnych (chociaż było kilka razy na forum chyba), że winny jest włącznik świateł, a konkretniej wtyczka, której upala się 1 pin. Ja w starym Mondeo wyczyściłem, zabezpieczyłem i problem minął :)

GANTU
12-05-2015, 08:24
Nie rozwiązałem sprawy .
Po prostu poruszałem kablami i się włączyły światła tył i podświetlenie zegarów . Ale za parę godzin wszystko zgasło na nowo ... więc poruszyłem znowu z myślą ,że wiem gdzie ruszać ........i i NIC !
Więc djdeejayf wymienić włącznik , czy szukać tego przepalonego pin ??
Tak w ogóle dzięki za odp ;)

iNDi
12-05-2015, 08:32
Jeśli masz upalony kabel w wtyczce to nie pomoże zmiana przełącznika. Przyjrzyj się dokładnie wtyczce, tak jak i samym pinom w przełączniku.

djdeejayf
12-05-2015, 11:33
jak będziesz miał pin przykopcony, a reszta OK, to dokładnie przeczyść styki, zabezpiecz Kontaktem(TM) i będzie ok - ja tak zrobiłem i włącznik przestał się grzać i wszystko działało cacy. A jak poszło dalej na kabel, albo przytopiło przy stykach, to trzeba zrobić porządnie, nawet wymienić włącznik jeśli jemu się oberwało ;) Ale kabelki to podstawa. Dasz radę :)

ratmed24
12-05-2015, 11:38
ja miałem lekko upalony pin we wtyczce od włącznika -przeczyściłem blaszkę poregulowałem i styka ok od tamtej pory ;) objawy miałem takie same

GANTU
13-05-2015, 13:33
Przez przypadek wyciągnąłem okrągłą wtyczkę i wszystko się rozsypało.....i wystrzeliły jeszcze sprężynki !! MASAKRA !
Włącznik chodzi luźno :/
Okopcony miałem tylko pin , kable wyglądały ok
Ma ktoś na sprzedaż taki włącznik ?

djdeejayf
13-05-2015, 14:24
Popatrz w dziale handlowym, ja kupowałem części od kolegi damian1903, może taki włącznik też będzie miał ;)

GANTU
13-05-2015, 21:04
Kolega iNDi mianowany przeze mnie na POCHWAŁĘ !!
wszystko już załatwione ... pozytywnie :)

iNDi
13-05-2015, 21:08
:czesc: do usług.