PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przewód od klimatyzacji kompresor - osuszacz



damian6352
15-05-2015, 16:58
Witam, podczas przeglądu klimatyzacji pojawiła się nieszczelność w przewodzie niskiego ciśnienia, który idzie od kompresora do osuszacza. Zastanawiam się nad kupnem używanego przewodu lecz nie jestem pewny który to tak na prawdę jest (boje się że kupie nie ten przewód co trzeba, ponieważ jest ich chyba kilka). Czy mógłby ktoś podać jakiś link lub dokładną nazwę takiego przewodu?

Stasio1948
15-05-2015, 17:14
pojawiła się nieszczelność w przewodzie niskiego ciśnienia, który idzie od kompresora do osuszacza.
Raczej od osuszacza do kompresora,ale to szczegół.Przewód składa się z części metalowej na której są uszczelki (oringi) i węża gumowego (środkowa część).Gdzie Ci cieknie?Dlaczego chcesz kupować inny?Oringi się wymienia,wąż gumowy w solidnym serwisie klimy też wymienią i zaprasują a rurki aluminiowe nie są żadnym problemem.
U mnie z powodu zgniecenia części metalowej tego właśnie przewodu (wypadek drogowy poprzedniego właściciela-takiego kupiłem) uszkodzony fragment wraz z zaworem ładującym wycięto i zastąpiono fragmentem z innego przewodu poprzez zespawanie.W tym samym serwisie na moich oczach dorabiali przewód aluminiowo-gumowy do busa-chłodni z powodu uszkodzenia części gumowej.
Ja z tym dorabianym przewodem jeżdżę już 12 lat i klima ciągle sprawna (serwisowana co roku).

damian6352
15-05-2015, 17:24
Nieszczelność jest w miejscu zlączenie gumy i metalowej części, facet, który sprawdzał mi klime powiedział, że trzeba to będzie okuć za co wstepnie policzyl 150zl za samo okucie.. Stąd moje zainteresowanie używanym przewodem. I jeszcze jedno pytanie, troche czynnika jeszcze mam w klimie, wiec czy moge bez obaw korzystac z klimatyzacji z tym nieszczelnym przewodem?

Stasio1948
15-05-2015, 23:28
czy moge bez obaw korzystac z klimatyzacji z tym nieszczelnym przewodem?
Możesz.Jak ucieknie 70% gazu to klima po prostu przestanie działać pomimo załączonego"AC".

damian6352
18-05-2015, 17:38
Witam, mam kolejne pytanie ponieważ na allegro znalazłem przewody do klimatyzacji mondeo mk3 lecz są to przewody rocznika 2003 wiec czy takie przewody beda pasowac do mondeo mk3 rocznika 2000, czy czymś sie roznia? Zalezy mi na odpowiedzi gdyz uzywane przewody na 30zl wydaja sie lepsza opcja niz okucie za 150 zł.

krzys k-c
22-05-2015, 19:53
Witam, mam kolejne pytanie ponieważ na allegro znalazłem przewody do klimatyzacji mondeo mk3 lecz są to przewody rocznika 2003 wiec czy takie przewody beda pasowac do mondeo mk3 rocznika 2000, czy czymś sie roznia? Zalezy mi na odpowiedzi gdyz uzywane przewody na 30zl wydaja sie lepsza opcja niz okucie za 150 zł.
mniemam iz przetarł się o podłużnice -standardowo. Zakuwać całego nie trzeba tylko dać złączkę , a jeżeli kosztuje 30 zl to co się zastanawiasz , pasują wszystkie, tylko trzeba PB ON są inne

damian6352
23-05-2015, 18:14
Dziekuje za odpowiedz, czytalem, ze po nieszczelnosci, ktora nie byla naprawiona zbyt szybko trzeba tez wymienic osuszacz czy to prawda?