PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klima nie chłodzi, czynnik jest!



mishaq
15-05-2015, 23:00
cześć

przestała mi chodzić klima tak z 10 dni temu, wcześniej mroziła, że latem w kurtce można było siedzieć.

byłem dziś u mechaniorów, posprawdzali i mówią- czynnik jest 4 bara (tak pamiętam, że mówili), usterka elektryczna

sprężarka nie rusza

wbiłem się na krzywy ryj, więc tylko tyle mogli sprawdzić. czy jest jakiś sposób w który sam mogę spróbować ożywić sprężarkę? jakiś przekaźnik, bezpiecznik mógł pójść?

czujniki? co jak sprawdzić, bo wychodzi na to, że jak się załaczy to znowu będę miał lodówkę

pomocy koledzy!

dirk79
16-05-2015, 03:29
Posprawdzaj bezpieczniki koło akumulatora, od klimy masz tam przekaźnik, diodę i bezpiecznik.

---------- Post added at 02:29 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

A tak btw...czynnik to Ci powinni ściągnąć i powieć ile masz go w gramach, a nie w barach bo ciśnienie w układzie jest zmienne w zleżności jak włącza się kompresor, wentylator itp...

Raiz3n
16-05-2015, 17:16
Sprawdź przede wszystkim bezpiecznik F82. Jak cały to wyjmij przekaźnik klimy R6 chyba, i zewrzyj styki 3 i 5 i sluchaj czy "klika" przy sprężarce, jak tak to zobacz czy sprzęgło sprężarki dobrze załącza.

mishaq
16-05-2015, 20:07
dzięki za odpowiedzi

bezpieczniki to te pod kierownicą? czy możecie przekazać przekaźnik klimy ten koło akumulatora? nic tam takiego nie znalałem

dirk79
16-05-2015, 21:35
Bezpiecznik pod kierownicą, przekaźnik przy akumulatorze.

Raiz3n
18-05-2015, 11:23
Koło akumulatora masz puszke z przekaźnikami i bezpiecznikami, tam jest przekaźnik R6 od klimy http://images37.fotosik.pl/2083/841d9de4f24092d2.jpg

mishaq
19-05-2015, 15:52
jesteś pewien, że bezpiecznik f82? według legendy to 76 odpowiada a klimę

gdzie ma być ten bezpiecznik? pod kierownicą czy przy aku?

przy aku znalazłem przekaxnik klimy, zamieniłem go nawet na chwilę z tym obok (mają takie same numery więc powinny być zamienne chyba?) nic nie pomogło. gdzie tam jest jeszcze ta dioda? bezpiecznik to chyba ten 3 od dołu na samym dole po lewej stronie?

Stingerek
19-05-2015, 17:14
A sprężarka ci się załącza podłączona na krótko ?

mishaq
20-05-2015, 00:05
przejrzałem ponownie te wszystkie bezpieczniki i przekaźniki

co najciekawsze według legendy 82 nie jest od klimy (jest na legendzie zegarek ze wskazówką- czyżby tempomat?) ten bezpiecznik był przepalony, po włożeniu nowego natychmiast zostaje przepalony każdy kolejny.

bezpieczniki od klimy sprawne.

jak podłaczyć klimę na krótko? pokażcie co zewrzeć (spinaczem?) na krótko, czy robić to na zgaszonym silniku czy nie ma różnicy?

franczesko
20-05-2015, 12:30
a masz podgrzewane spryskiwacze? Prawdopodobnie one mają zwarcie.

Tempomat, klima - sterowanie (chyba) oraz podgrzewanie spryskiwaczy jest na jednym bezpieczniku F82.

Temat odnośnie spryskiwaczy

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/50177-Grzane-spryski-Gro%C5%BAba-po%C5%BCaru!!!!

Poniżej jak sprawdzić klime na sucho:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68711&page=10

Najpierw odłącz podgrzewanie spryskiwaczy, potem włóż nowy bezpiecznik.

redzi
20-05-2015, 20:00
Może sprzęgło, elektromagnes nie załącza, sprawdź odległość tarczki od koła, powinna wynosić od 0,35 do 0,75mm

dirk79
20-05-2015, 23:48
Jak odwrócisz pokrywkę od bezpieczników przy aku to masz na odwrocie rozpiskię. Bezpiecznik i dioda są w prawej kolumnie na dole

mishaq
21-05-2015, 08:51
wielkie dzięki franczesko, sprawdzę dysze spryskiwaczy!

dzięki redzi, dirk79, raiz3n, ogarnę dysze, potem będę szukał dalej, bo ewidentnie pali bezpiecznik!

mishaq
28-05-2015, 23:34
witam ponownie Panowie!

Na samym początku pragnę bardzo podziękować wszystkim biorącym udział w temacie- gdyż dziś po waszych wskazówkach wskrzesiłem klimę- kosztem zero złotych!

Na początek odkręciłem to coś plastykowe pod maską i rozłączyłem kostki podgrzewaczy sprysków. Włożyłem nowy bezpiecznik i klima ruszyła. Dalej podpiąłem jedną stronę, włączyłem- chodziła, podpiąłem druga stronę, odpaliłem i już zero reakcji bezpiecznik przepalony.

Nie miałem czasu na zabawy, a że grzanie spryskiwaczy jest mi teraz zbędne to rozłączyłem kostki, okręciłem folią i izolatorami i poskręcałem tak. Wiem, że to prowizorka, ale chyba powinno chodzić, nie? Oglądałem przewody z tej strony która powoduje wywalenie bezpiecznika- nie zauważyłem nic niepokojącego.


Czy uważacie, że te rozłączone kostki zabezpieczone folią i izolatorem dadzą radę? Jakieś uwagi?


ahhhhhhhhhhhh jak przyjemnie jechać z zamkniętymi szybami gdy z kratek wentylatora wieje zimą!

pozdrawiam koledzy
Michał

dirk79
29-05-2015, 00:20
Cieszymy się bardzo:) Moje grzane spryskiwacze zestresowały mi kobietę jak zrobiły zwarcie i zaczęło się tlić wygłuszenie maski. Rozpiąłem wtyczki i tak jeżdze do dzisiaj...zakupione używki ciągle czekają w garażu na zamontowanie...

mishaq
29-05-2015, 22:28
klima działa jak złoto, tylko moim zdaniem lekko zaczęła śmierdzieć mokrą szmatą, co zrobić by się tego pozbyć? nigdy tak nie było, ale ponad miesiąc nie chodziła, co polecacie?

Netoper
29-05-2015, 22:31
co zrobić by się tego pozbyć? nigdy tak nie było, ale ponad miesiąc nie chodziła, co polecacie?
Odgrzybianie i wymiana filtra p/pyłkowego.

mishaq
30-05-2015, 22:24
dziś już praktycznie nie odczuwalne, więc pewnie musiała się "rozruszać"

dziękuję, bez klimy jeździło się tragicznie