PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Dwumas



luki8306
23-05-2015, 22:06
Witam.wczoraj stwierdzono w moim aucie uszkodzony dwumas drgania na biegu jałowym.czytalem troche ze ktorys kolega miał tak przypadek i regeneroawał swoj stary.mam ogromna prosbe aby dal namiary na firme ktora sie tym zajmuje oraz jaki jest calkowity koszt naprawy sprzegla wraz z dwumasem.na alegro znalazlem uzywke za okolo 800 zl czyli tarcza,docisk oraz dwumas.niewiem czy brac uzywane czesci czy kupic nowe sprzeglo wraz z dociskiem a dwumas regenerowac?czy ktos ma jakias wiedze na ten temat?bardzo prosze o porade

inteligent
24-05-2015, 12:02
Kolego w kwestii regeneracji Ci nie pomogę ale z ciekawości przy jakim przebiegu padło u Ciebie koło dwumasowe?

luki8306
24-05-2015, 12:11
175 tys,turbina byla regenerowana czeka mnie jeszcze wymaina maglownicy mam nadzieje ze do 200 tys wytrzyma

Alecki
25-05-2015, 09:45
To ja bym wziął nówkę za 1300:
http://www.ebay.pl/itm/ZWEIMASSENSCHWUNGRAD-LUK-VOLVO-S40-II-V50-C70-II-V70-II-III-2-4-2-5-T-T5-/331164717916?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4d1af4935c

KILLEK
26-05-2015, 13:04
Ja kupiłem nowy cały komplet na allegro. A co do używek szkoda kasy. Lepiej kupić nowe i będzie spokój. Z regeneracją nie miałem do czynienia.

bolekrbv
26-05-2015, 18:15
No wiesz jak chcesz poszaleć to takie jest dla ciebie http://re5pect.pl/zestaw-sprzeglo-kolo-zamachowe-focus-st-2-5-ltr-rs.html. Cena zabija ale za to koło masz na zawsze. A tu aluminiowe zdaje się http://www.tomson.com.pl/product-pol-1599-Kolo-zamachowe-aluminiowe-Helix-Ford-Focus-ST-2-5-RS-2-5.html .Jeszcze trzeba dołożyć koszt sprzęgła do tego drugiego koła.

luki8306
26-05-2015, 18:32
znalazlem na allegro kompletne sprzeglo luk za okolo 3000tys.co do tego dwumasu to nie jestem przekonany,zadnych zgrzytow piskow przy wcisnieciu sprzegla.jedyny objaw jest taki ze jak dochodzi do 2 tys obrotow to sa wibracje w aucie.powyrzej 3tys drgania ustepuja.najgorsze jest to ze nikt nie potrafi zdjagnozowac usterki na 100%.na biegu jalowym jest tosamo.pozdrawiam

bolekrbv
26-05-2015, 18:46
Możesz jeszcze odkręcić rozrusznik i zaglądnąć co się tam dzieje. Jeśli będzie coś nie tak z kołem to na pewno rozrusznik będzie zasypany opiłkami stalowymi. Tylko nie przejmuj się czarnym nalotem bo to jest pył z tarczy i to normalne ale jeśli znajdzie się tam dosyć duża ilość świecących opiłków lub zardzewiałych to może to być już koniec dwumasy. Stu procent nikt ci nie da do puki nie rozbierze auta ale parę razy dotarło do mnie auto bo uszkodzony rozrusznik a jego po prostu zasypało na maksa że cewka już nie wbijała.

Osiem
27-05-2015, 07:12
U mnie z kolei wczoraj, stojąc w bardzo długim korku (ponad godzinę) zaczęło bardzo wysoko brać sprzęgło. Takie uczucie jakby się lepiło gdzieś na końcu brania. Sytuacja wróciła do normy jak auto ostygło. Zagrzało się sprzęgło czy jak?
Co do dwumasy, to trzeba ją poobserwować jeszcze. Nie ma co panikować za wczasu.

luki8306
27-05-2015, 20:37
witam.dzis bylem u innego mechaniora i stwierdzil za dwumas jest ok.stwierdzil ze czujnik faz rozrzadu odpowiada za drgania przy obrotach od 2-3 tys obrotow na biegu jalowym.niewiem czy ten czujnik jest elektryczny czy hydrauliczny,wiem ze znajduje sie pod oslona rozrzadu.moze ktos mial przygode z owym czujnikem

Geodeta
29-05-2015, 13:07
Cześć, ja regenerowałem koło dwumasowe, przejechałem już 15 tyś i na razie nic się nie dzieje (odpukać). Mam dokładnie te same objawy co opisujesz! Postawiłem na dwumasę, zregenerowałem, drgania nie ustąpiły. Jeśli chodzi o drgania silnika na wolnych obrotach (nie mówie o drganiach obrotów) podejrzewam poduszki silnika! Co do poszarpywania przy 2000obr jeden z kolegów powymieniał węże odpowiedzialne za dolot gazu do turbiny i problem znikł, może zacinać się również zawór turbiny. Pozdrawiam

luki8306
29-05-2015, 22:32
zeby byla jasnosc.mi auto nie poszarpuje,nie faluje plynnie przyspiesza chodzi super.chodzi mi o przenoszenie drgan na karoserie.w przedziale od 2 do 3 tys obrotow czuc pod nogami drgania nawet na biegu jalowym.poduszki silnika mam sprawne,stawialbym na zawory zmiennych faz rozrzadu lub same kola zebate walkow rozrzadu