PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wygłuszenie drzwi - gdzie popełniłem błąd



pejsi
25-05-2015, 20:26
witam szanownych forumowiczów, ostatnio zabrałem się za wygłuszenie drzwi przednich i podłączenie głośników pod wzmacniacz, starałem się to zrobic dośc dokładnie wiec jakie było moje zaskoczenie gdy po podłączeniu wszystkiego efekt był bardzo mizerny. Blacha lata jak szalona, głośniki cięte na 80 Hz, a mimo wszystko nie da sie tego słuchac. Dla porównania powiem, że wcześniej miałem oryginalne głośniki + dołożone tweetery dla uzyskania lepszych wysokich tonów, podpięte pod samo radio Pioneer i grało to porównywalnie, prosze o pomoc i porade co mam zmienic.

porkis
25-05-2015, 23:10
Do wyklejenia użyłeś pianki a nie maty butylowej. Możesz zerwać i położyć jeszcze raz matę np.
http://allegro.pl/stp-silver-mata-butylowa-aluminium-75x50-cm-wawa-i5380478839.html
i dopiero na to piankę ale nie wewnątrz drzwi.

Jondi
25-05-2015, 23:44
tak jak porkis napisał pianka jest do wytłumienia szumów a nie rezonacji blachy :)

pejsi
26-05-2015, 09:01
dziękuje za odpowiec, tak myślałem, że zakupiłem zły materiał, mam jeszcze jedno pytanie, czy mogę te maty butylowe nakleic na tą pianke nie zrywając jej (pytam ponieważ pianka bardzo mocno chyciła się blachy i nie mam pomysłu jak ją wogóle zerwac) ewentualnie wykleic matami butylowymi od wewnętrzej strony blachy? wiem, że będzie tam trudny dostęp ale cos muszę teraz wymyślic

Jakub
26-05-2015, 10:45
Chcąc zrobić to porządnie - musisz zerwać piankę.

porkis
26-05-2015, 16:07
dziękuje za odpowiec, tak myślałem, że zakupiłem zły materiał, mam jeszcze jedno pytanie, czy mogę te maty butylowe nakleic na tą pianke nie zrywając jej (pytam ponieważ pianka bardzo mocno chyciła się blachy i nie mam pomysłu jak ją wogóle zerwac) ewentualnie wykleic matami butylowymi od wewnętrzej strony blachy? wiem, że będzie tam trudny dostęp ale cos muszę teraz wymyślic

Nożyk lub szpachelka i do przodu, reszta nitro i da radę. Ja ostatnio zrywałem maty stp i jest to możliwe. Wybierz chłodniejszy dzień będzie lepiej szło.

pejsi
26-05-2015, 16:16
ok, w weekend zabieram się do pracy, maty już zakupione, mam nadzieje że w końcu uzyskam efekt który mnie zadowoli, podrwawiam.