PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Ciężko odpala na paliwie.



Dominiksykul
26-05-2015, 17:30
Niedawno zamieniłem 2.0 tdci na 2.5 V6 po babraniu się z ropie przyszedł czas na benzynę.

Ciężko zapala na paliwie. Jak dłużej pokręcę zapali na gazie.
Pompę paliwa słychać więc jak się uprę za którymś razem zapali na benzynie i pracuje poprawnie. zagaszę na chwilkę zapalę ponownie, zapali bez problemu. Poczekam minutkę, zmów problem.
Tak jak by paliwo wracało do baku.
I tu moje pytanie.
Czy jest jakiś zawór zwrotny paliwa czy pompa padła.

Dominiksykul
26-05-2015, 20:01
Zdemontowałem pompę.
Na oko widać że jest przegrzana. przytopione styki. Jutro zakupię nową. Ciekawy tylko jestem czy pomoże.

Netoper
26-05-2015, 21:13
przytopione styki
Te zewnętrzne? jeśli tak to je oczyść w gnieździe i wtyczce i zobacz czy się poprawiło.
Wystarczy niekontakt śniedź, styki się wtedy przypalają no i pompka nie dostaje odpowiedniej ilości prądu, przez to i nie ma właściwej wydajności, i bardzo często wystarczy właśnie tylko dokładne oczyszczenie.
Gorzej jak styki się przykotłowały przez to że sam silnik pompki ciągnął zbyt dużo prądu, bo mechanizm wyeksploatowany, wtedy to już tylko wymiana pompki pozostaje.

Dominiksykul
26-05-2015, 22:51
Styki przy pompie samej przykopcone. wyciągnięta ze zbiornika. Zwęglona też jest wtyczka która wchodzi w pompę, Więc na pewno trzeba wymienić.
Dziwi mnie tylko dlaczego układ paliwa był zapowietrzony gdy sprawdzałem zaworkiem w komorze silnika. przed rozebraniem pompy oczywiście.
Jak postał dłużej paliwo wracało do baku. Czy jest jakiś zawór zwroty?

Dominiksykul
27-05-2015, 20:08
Wymiana samej pompy nie pomogła. Musiałem zakupić komplet. 119pln na allegro. Dużo szczęścia ponieważ dostępne na miejscu w Łodzi. Miłem popękane przewody paliwowe elastyczne w zbiorniku. to był jeden z powodów małego Ciśnienia.
Teraz autko śmiga.