PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś oglądał te Mondeo?



gandzia7
27-05-2015, 20:55
Witam, jestem nowym użytkownikiem. Czy oglądał już może ktoś te http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-tdci-absolutna-full-opcja-ID4p5vtE.html
Jakieś opinie? Przepraszam jeśli już gdzieś na forum jest o tym samochodzie lub w nie tym dziale pisze. Pozdrawiam

andre1681
27-05-2015, 21:26
Mi rzuciło się w oczy xenony których nie ma oraz tylni podłokietnik bez schowka i miejsca na kubek chyba że w 2007r były montowane takie siedzenia przed liftowe.Czyżby to był jakiś składak?

jerry77
27-05-2015, 21:52
Gościa trochę poniosło w opisie tej niby absolutnie full opcji... Z tego co się orientuję to nawet w fabryce nigdy nikt nie widział MK3 z 10-cioma poduszkami,podobnie jak z klimatyzacją dwustrefową...ta niby kiera multimedialna ma tylko tempomat bo też i więcej nigdy nic tam nie ładowali,a jeżeli on wg sprzedającego ma dużą navi to aż się boję pomyśleć jak wyglądałaby mała...no i ten podłokietnik z tyłu jakiś dziwny,po 2 lifcie to kładli z uchwytem na kubek,a tu nie ma...teoretycznie zderzak z zaślepkami sprysków,a bez xenonów nie przesądza że coś kombinowane,bo zdarzały się takie wersje,jednakże ostrożność i dokładna obdukcja mocno zalecana.

arkadiof
28-05-2015, 16:04
poproś o numer VIN bo auta z tym przebiegiem kosztują jakieś 4500-5000 euro w Holandii a ten skoro jest po opłatach to kosztował góra 2000 . Więc albo po super dzwonie albo przebieg x2

gandzia7
28-05-2015, 19:58
Dziękuje za opinie, nawet nie wiedziałem że takie szczegóły mogą być:) VIN mam mieć jutro bo dzisiaj coś nie może podać sprzedawca.
Dostałem też taką oferte z zagranicy http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-alzey/209819151.html# tylko czy ten jest już po drugim lifcie? Bo wiem że drugi lift był w 2005 roku ale nie wiem od jakiego miesiąca.

arkadiof
28-05-2015, 20:34
Bardzo mało zdjęć jest na pewno jest przed drugim liftem patrząc na te zdjęcia

KILLEK
29-05-2015, 09:51
Bardzo mało zdjęć jest na pewno jest przed drugim liftem patrząc na te zdjęcia

Jeszcze radio jakoś krzywo siedzi.

rmf83
29-05-2015, 10:28
Bardzo mało zdjęć jest na pewno jest przed drugim liftem patrząc na te zdjęcia
I zdjęcia są takie jakieś przyciemnione...

Wysłane z mojego SM-G900F (S5) przy użyciu Tapatalka

Mewa_lp
30-05-2015, 12:57
Gorna linia drzwi lewy tył ma rozna szerokosc miedzy drzwiami a dachem chyba ze misie wydaje( dzwon z lewej:D). Szpara miedzy maska a lewym blotnikiem tez ma rozna szerokosc na pierwszym zdjeciu w porownaniu do drogiej strony;p

Kapi1983
30-05-2015, 14:32
Bardzo mało zdjęć jest na pewno jest przed drugim liftem patrząc na te zdjęcia

Jeszcze radio jakoś krzywo siedzi.

Radio nie siedzi krzywo tylko nie jest z Mondeo a z Focusa. W focusie jest prostokątne (tak jak na zdjęciu), a w Mondeo jest z ramką w kształcie trapezu. Dlatego na powiększeniu zdjęcia widać, że wokół radia są szpary.

gandzia7
02-06-2015, 16:08
Wiec tak VIN to: WF05XXGBB57K33632
już zapytałem w odpowiednim dziale o pomoc przy sprawdzeniu.

Wojt-tg
02-06-2015, 16:38
Kolego jestes z Koszecina ,wiec blisko Tarnowskich Gor jest fajny mondeo od pewnej osoby I w pewnym stanie.POsiada pakiet rs pisz do kolegi Slawomir

arkadiof
02-06-2015, 20:49
proszę rozkodowany VIN

* Ilustracja przedstawia tylko model
Mondeo 2001-2007, Duratorq DI 2,0 HPCR (115 KM), Panther Black Metalik

Numer VIN: WF05XXGBB57K33632
Numer rejestracyjny: 28TXRG
Data pierwszej rejestracji: 01.03.2007
Kraj zarejestrowania: NL
Data produkcji: 16.02.2007
Model pojazdu: Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 60
Silnik: Duratorq DI 2,0 HPCR (115 KM)
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.071/2.850
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"NL"
Lakier: Panther Black Metalik
Kolor wnętrza: Wnętrze Ebony
Materiał we wnętrzu: Waffle (B-L)

Płytki ze stal.nierdz.w drzw.przed.
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Poziom marketingowy 1
(-) SVP
Okna tylne zamyk./otwierane 1 dotkn
Ze standardowš przyciemnianš szybš
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Z Izolatorem
Bez relingu dachowego
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.oœ.prog
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Z brzęczykiem ostrz. pasów bezp.
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z regulatorem siedz. kier. 8 kier.
Z el. 8-kier. reg. siedz. pasaż.
Klamka drzwi z tyłu w kolorze nadw
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Pilot drzwi - 2 kluczyki
Z Wycier./Spryskiwacz. Szyby Tylnej
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Z wycier./sprysk. reflektorów
Bez Szyberdachu
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Deployable Anti-W'Lash Restr
Z intel.ograniczn. pod.pow.kierowcy
Z 'intel.'ograniczn.pod.pow. pasaz.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Koło zapasowe – mini stalowe
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Z koł.ze stopu lek.6.5 X 16"Trend
205/55VR-16 BSW Tyre
Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
Z Zawieszeniem Standardowym
Leather Hand Brake - Chrome Button
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Układ ABS na wszystkie koła
Z Filtr Pyłkowy
Bez Nagrzewnicy
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Z komputerem paliwowym (symbol)
Sys. nawig. z wyœwietl. strzałk.
Płyta nawigacyjna -dla danego kraju
Z czujnikiem odlegl. przy cofaniu
Akumulator standardowy
Bez zestawu do zamontowania radia
Bez dod. odtwarzacza CD
Tylko interfejs telef. BT/VC
Ubogie wyp. z naw./CD/radiem AM/FM
Ice Feature Pack 24
Pakiet wyposażenia systemu ICE 25
ICE Feature Pack 26
Ice Feature Pack 27
Ice Feature Pack 28
Pakiet wyposażenia systemu ICE 2
Pakiet wyposażenia systemu ICE 7
Pakiet wyposażenia systemu ICE 9
Z zestawem do elektron. użytkow. 13
Pakiet wyposaz. systemu ICE 16
Pakiet wyposaz. systemu ICE 17
ICE Feature Pack 23
ICE Feature Pack APA 1
ICE Feature Pack 35
ICE Feature Pack 45
ICE Feature Pack 46
ICE Feature Pack 47
Bez anteny szerokopasmowej
Z Czterema Głoœnikami
Z pakietem przyg. telef.-Konstr.B
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Bez systemu interfejsu tel. komórk.
Moduł aktywowany głosem - Brytyjski
Ze Sterow.Radiem Na Kolumn. Kierown
Z zapalniczka
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z automatycznym wł./wył.reflektorów

gandzia7
05-06-2015, 20:44
dzieki za rady i pomoc:)
teraz mam na oku te dwa:
1) http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-CID5-IDannct.html#fe2d6e2f26
2) http://olx.pl/oferta/mondeo-2005-krajowy-gwarancja-pisemna-CID5-ID9Oyip.html#dfd66335e0 czy ten jest po drugim lifcie?
co sadzicie o tych dwóch?

Wit1956
06-06-2015, 07:29
Oba są po drugim lifcie.

Żelek
06-06-2015, 14:02
W tym pierwszym to gosc takie zdjecia dodal ze masakra, nic na nich nie mozna zobaczyc, a ten srebrny to totalny "golas". Nawet klamek nie a w kolorze nadwozia.

Wit1956
06-06-2015, 14:25
To że golas , to nie wada,lepszy pewny golas niż wypasiony ,od uczciwego niemca szrot,zaleta ,krajowy.

gandzia7
06-06-2015, 17:20
ogladałem dzisiaj tego drugiego, srebrnego, szału nie ma, ale silnik pracował równo, dobrze (brak plastików, osłon na nim), zawieszenie tez nic nie stukało, ale klapa z bagażnika niewielkie ogniska rdzy, maska porysowana mocno, nieudokumentowany przebieg, sprzedajacy mowil ze samochód stał koło 3 lat pod zastawem banku, środek wyglądał dobrze, tylko te wyrwane (brakujace) przyciski podgrzewania siedzeń, choć tam skóry nie było? choć za taką cene nie można zadużo oczekiwać.
Możliwe że pojade zobaczyć tez tego pierwszego:)

Żelek
06-06-2015, 23:54
zaleta ,krajowy.
jaka to zaleta? ze zawieszenie nie bylo oszczedzane na naszych drogach? ze ogniska korozji juz sa jak kolega napisal ponaszej polskiej cudownej soli? I ze polak oszczedzal pieniadze na wyposazenie i serwisowanie? Sory ale ja auta krajowego bym nie chciał. A kupowac auto za ponad 10tys i nie patrzec na wygody z wyposazenia to nieporozumienie. Lepiej poczekac na takie zeby byl stan uczciwy i bogate wyposazenie niz kupic golasa a potem sie meczyc lub zalowac ze nie ma sie jakiegos bajerku.

Wit1956
07-06-2015, 08:18
Polacy sa różni,szuka się auta pewnego ,moje doświadczenia do ostatniego ,jeszcze go mam, volva s 60 ,są niezbyt sympatyczne ,owszem wyposażenie itd ,skóry itp,i co z tego,dokladnie sprawdzone ,niestety w trakcie ,wychodzą różne kwiatki,kazdy samochód sie zużywa ,przebieg ma duże znaczenie niezależnie od marki.Mondeo kupiłem trochę przypadkiem,krajowy ,pewne pochodzenie ,dilerski salon pozostawiony w rozliczeniu,wyposażenie ,ma to co potrzeba,nie jestem fanem skór ,volva miały,nie porywa mnie to ford ma z tyłu korbki,nie przeszkadza mi to,resztę ford posiada klimatyzacja itp,ale najważniejsze jest to że mondeo w chwili zakupu miało udokumentowane 68tys przebiegu,oczywiście benzyna , nie cierpię zapachu ropy,oraz gazu.Życzę powodzenia w znalezieniu uczciwego auta ,bezwypadkowego z takim przebiegiem .Polak który był właścicielem,serwisował forda tylko w ASO.zero rdzy ,konserwowany metodą RUST CHECK ,zorientowani w temacie będą wiedzieli o co chodzi.Można ,można.W Hamburgu Mondeo w podobnym stanie,nie u turka tylko w uczciwym salonie kosztuje odpowiednie pieniądze.

Żelek
07-06-2015, 10:28
Wit1956 czyli wniosek jest taki ze szukac trzeba zadbanego nie zaleznie od kraju pochodzenia, bo sa polacy ktorzy dbaja i nie tak samo jak i np. niemcy. Sam nie mogłem uwierzyc jak pracowalem chwile u niemców bo podobno oni garazuja i dbaja o auta a to jedna wielka bujda. Auta po 200tys i wszystkie stoja pod chmura, garazu nie widza od wyjazdu z salonu az do trafienia do jakiegos polaka :)

Wit1956
07-06-2015, 12:41
Dokładnie tak to wygląda.:hmm:

gandzia7
09-06-2015, 19:54
mam pytanie, silnik 2.0 tdci 115 km, wycieki lub pocenie sie od góry silnika, prawdopodobnie spod uszczelki pokrywy górnej silnika, z przodu tez jest ochlapany ten silnik. Co to może być? Dodam że sprzedający mówi że olej wymieniał rok temu, ale na bagnecie był on przezroczysty, przynajmniej tak sie nam wydawało z szwagrem, bo watpimy zeby był taki niski stan oleju.
Zastanawia mnie to, bo gdyby był suchy to juz mój jest ten samochód:)

Kalik
09-06-2015, 20:16
W dieslu 7 dni po wymianie jest juz czarny olej. Ktos chyba przed przyjazdem dolal :D

gandzia7
05-07-2015, 22:15
czy ktoś oglądał te Mondeo http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-140-ghia-xenon-salon-pl-tanio-i5490961540.html ??
cena chyba bardzo atrakcyjna?