PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Sprężynka od razu po odpaleniu zgubiony kod test przelewowy pomocy po zakodowaniu



Mondiś
28-05-2015, 22:30
Witam podczas jazdy 90km/h pojawiła się sprężynka zgasiłem auto sprężynka pozostała . Pojechałem na zakodowanie okazało sie że na wtrysku była zadrapana naklejka z kodem mechanik wrzucił kod z innego wtrysku i powiedział że ECU i tak sam nada poprawki .Jazda testowa z mechanikiem kontrolka zgasła auto przyspiesza ale wtrysk chodzi jakoś głośniej i auto na chwilę jakby lekko przerywało ale OK. Wracam do domu około 90km następnego dnia auto dymi na biało zostawiłem auto odpalone na 15min i pojechałem się przejechać i znowu wyskoczyła sprężynka . Zakupiłem 4 strzykawki zaślepiłem powroty i zrobiłem 2 testy
wynik 1 testu
czas 4min na biegu jałowym
1:12ml 2:14ml 3:17ml 4:44ml

wynik 2 testu
czas 2min + 3 przegazówki od 0 do max czytałem ze dla wtrysków CR max wynik to 25ml
1:16ml 2:12ml 3:11ml 4:31ml

wg wyników padł 4 wtrysk jednak jak byłem kodować to kod zgubił 2 wtrysk :boshe: Ktoś pomoże ?
ps Test robiłem w trybie awaryjnym czyli niegasnaca sprezynka i strzykawki polaczone na szczelnie z wtryskami bez żadnych odpowietrzników . Dobrze ?

TomekMK3
28-05-2015, 22:38
Witam podczas jazdy 90km/h pojawiła się sprężynka zgasiłem auto sprężynka pozostała . Pojechałem na zakodowanie okazało sie że na wtrysku była zadrapana naklejka z kodem mechanik wrzucił kod z innego wtrysku i powiedział że ECU i tak sam nada poprawki .Jazda testowa z mechanikiem kontrolka zgasła auto przyspiesza ale wtrysk chodzi jakoś głośniej i auto na chwilę jakby lekko przerywało ale OK. Wracam do domu około 90km następnego dnia auto dymi na biało zostawiłem auto odpalone na 15min i pojechałem się przejechać i znowu wyskoczyła sprężynka . Zakupiłem 4 strzykawki zaślepiłem powroty i zrobiłem 2 testy
wynik 1 testu
czas 4min na biegu jałowym
1:12ml 2:14ml 3:17ml 4:44ml

wynik 2 testu
czas 2min + 3 przegazówki od 0 do max czytałem ze dla wtrysków CR max wynik to 25ml
1:16ml 2:12ml 3:11ml 4:31ml

wg wyników padł 4 wtrysk jednak jak byłem kodować to kod zgubił 2 wtrysk :boshe: Ktoś pomoże ?

Kolego 99% to samo co u mnie... ;]

Sprawa jest taka, czy w ogóle robiłeś pompę, wtryski? Jakie błędy auto pokazuje po wywaleniu sprężynki?

Mondiś
29-05-2015, 00:02
Witam podczas jazdy 90km/h pojawiła się sprężynka zgasiłem auto sprężynka pozostała . Pojechałem na zakodowanie okazało sie że na wtrysku była zadrapana naklejka z kodem mechanik wrzucił kod z innego wtrysku i powiedział że ECU i tak sam nada poprawki .Jazda testowa z mechanikiem kontrolka zgasła auto przyspiesza ale wtrysk chodzi jakoś głośniej i auto na chwilę jakby lekko przerywało ale OK. Wracam do domu około 90km następnego dnia auto dymi na biało zostawiłem auto odpalone na 15min i pojechałem się przejechać i znowu wyskoczyła sprężynka . Zakupiłem 4 strzykawki zaślepiłem powroty i zrobiłem 2 testy
wynik 1 testu
czas 4min na biegu jałowym
1:12ml 2:14ml 3:17ml 4:44ml

wynik 2 testu
czas 2min + 3 przegazówki od 0 do max czytałem ze dla wtrysków CR max wynik to 25ml
1:16ml 2:12ml 3:11ml 4:31ml

wg wyników padł 4 wtrysk jednak jak byłem kodować to kod zgubił 2 wtrysk :boshe: Ktoś pomoże ?

Kolego 99% to samo co u mnie... ;]

Sprawa jest taka, czy w ogóle robiłeś pompę, wtryski? Jakie błędy auto pokazuje po wywaleniu sprężynki?

Witam kolego autko mam około 7-8mies nie robiłem przy nim nic miało moc i wszystko było ok aż do teraz błąd był taki przekroczono limit spalania stukowego końcówka błędu bodajże 7 czyli cylinder 2 od str rozrzadu

Mondiś
29-05-2015, 19:59
Dowiedziałem się i programowane było interfejsem takim czerwonym z napisem vcm podłączanym na port COM . Ten VCM IDS to oryginalny dla forda który dobrze zaprogramuje i na stałe ? I czy wtrysk 4 do roboty czy moze 4 i 2 skoro to drugi zgubił kod ? a może uszkodzony czujnik (mikrofon) spalania stukowego który podobno już na początku był zbyt czuły ?