PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] po wymianie radia i zamontowaniu przejsciowki do anteny fm, pogorszył sie odbiór mocn



dluto dentystyczne
29-05-2015, 10:06
cześć

kupilem radio dvd 2 din noname - norauto, gdyz potrzebowałem dla dziecka zeby sobie bajki oglądało i musze miec bt w aucie

jakosc, dzwieku jest dokładnie tak samo nedzna jak na ford 6000cd, z tą róznica ze znieksztalcenia sa chyba nieco jeszcze wieksze, ale za to o dziwo stereofonia lepsza, tak czy inaczej to nie problem , bo nie jestem melomanem muzyki w aucie, lubie za to radia posluchac, i tu jest problem ze znacznie pogorszonym odbiorem, poprostu słabszy sygnał wydaje się byc

nie wiem czy to nie wina tej przejsciowki do wtyku, bo to ok 30cm jakiegos badziewnego kabla, ale moze tez samo radio jak to chinczyk slabszej jakosci, wiec pomyslalem o wzmacniaczu antenowym, np na allegro to sprzedaja, co o tym myslicie?

Norbas
29-05-2015, 15:22
Wzmacniacz owszem wzmacnia sygnał ale i przy okazji wzmocni wszelkie zakłócenia.
Niedawno znajoma kupiła radio noname za 100zł. Bo ona tylko radia słucha więc nawet nie było napędu CD. Tylko radio i gniazdo na kartę pamięci do mp3. Doradzałem zakup pioneera nawet w biedronce za około 200..ale nie byłem przekonujący a i brak środków zadecydował.
Zamontowałem jej to coś...i się okazało że podczas jazdy gubi stacje, przeskakuje na inne i ogolnie straszne cyrki. Doradzono wzmacniacz...zamontowałem..owszem stacji znajduje więcej ale jak sa zakłócenia to też mocniej je słychać a radio jak gubiło kanały tak gubi.
W kilku moich autach montowałem wzmacniacze sygnału i spisywały się świetnie pod warunkiem, że radio było dobrej klasy.