PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Nie działają wszystkie głośniki w aucie



parzyn23
30-05-2015, 16:07
Witam,
Kupuje mondeo ale nie działaja głośniki (chyba spięcie). Czy ktoś zna magika na terenie trójmiasto który poradził by sobie z tym problemem.Nie znam jeszcze nr radia załączam film jak u mnie wygląda radio. A może to usterka w radiu która jest znana?


https://www.youtube.com/watch?v=j9d43swKuWI

Pozdrawiam

Arturek_67
30-05-2015, 17:57
Kupuje mondeo ale nie działaja głośniki (chyba spięcie). Czy ktoś zna magika na terenie trójmiasto który poradził by sobie z tym problemem.Nie znam jeszcze nr radia załączam film jak u mnie wygląda radio. A może to usterka w radiu która jest znana?
[...]

Witam

Piszesz, że głośniki nie działają => przecież na filmie słychać , że działają (radio oraz MP3) => czego Ty szukasz kolego, bo nie rozumiem?

To coś na zdjęciu (filmie) to NIE jest sprzęt Forda
- to NIE jest radio Ford
- to NIE jest nawigacja Forda

Wygląda to na chińską stację multimedialną (z nawigacją) typu NoName => działa jak chce i kiedy chce


pozdrawiam
Arturek_67

parzyn23
02-06-2015, 17:59
Film jest tylko poglądowy aby pokazać jaki rodzaj radia jest w samochodzie.Wtedy jeszcze nie mogłem zrobić zdjęć bo auto nie było moje. Dziś już auto nabyłem,ale zostałem z problemem nie działających wszystkich głośników brak głosu z radia reszta (obsługa z kierownicy panel dotykowy ) działa. Rozebrałem dziś konsole środkową aby zobaczyć czy wszystkie wtyczki są podłączone - wygląda OK. Więc szukam kogoś kto mógłby to naprawić (może końcówka mocy)?

arro382
03-06-2015, 17:21
Wygląda na końcówkę mocy ale nie musi. Sprawdził bym wizualnie czy głośniki są bo raz miałem motyw że zero gł w aucie a radio było. Sprawdziłbym też na kostce głośnikowej czy wszystkie gł mają ~ 4ohm.

parzyn23
04-06-2015, 00:07
Wymontowałem radio i oddałem do naprawy. Podobno 50% szans że da się naprawić. Dam inf. jak będę coś wiedział po długim weekendzie.
Widziałem tez na allegro że ktoś naprawia te radia w Poznaniu. Zobaczymy ....jak sytuacja się rozwinie.

parzyn23
26-06-2015, 23:04
Mineło sporo czasu i temat rozwiązany okazało sie jednak że to nie końcówka mocy a mikroprocesor dzwięku i jeszczwe jeden procesor. Trwało tak długo bo moje radi miało ostatni prirytet :) Mało jest teraz specjalistów chcących to naprawić podsumowując jeśli ktoś bedzie miał problem z Radiem polecam Pana z Gdańska ul Łostowicka kom:609439532, trzeba sie uzbrić ze względu na czas oczekiwania ale najważniejsze że działa. :)