PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] coś nie tak z zaworem odbijającym



LaBobas
11-11-2006, 12:05
Panowie powiedzcie mi czy zawór odbijający w butli moze sie sam rozregulowac.Mam butle 41,5l i juz dwa razy mi sie stalo tak,ze weszlo 40l !!!!!!!!!A powinno maks ok 32l z hakiem.Czasem weszlo 35l.Kurde porazka calkowita bo wychodzi,ze przy spokojnej jezdzie spala na trasie 11l.Mam zamair zatankowac na innej stacji,ale w pierwszej kolejnosci chcialem sie Was poradzic.Nie wiem tez jak sie ustawia taki zawor.Czekam na Wasze opinie,pozdrawiam

FeveR
11-11-2006, 12:58
Panowie powiedzcie mi czy zawór odbijający w butli moze sie sam rozregulowac.Mam butle 41,5l i juz dwa razy mi sie stalo tak,ze weszlo 40l !!!!!!!!!A powinno maks ok 32l z hakiem.Czasem weszlo 35l.Kurde porazka calkowita bo wychodzi,ze przy spokojnej jezdzie spala na trasie 11l.Mam zamair zatankowac na innej stacji,ale w pierwszej kolejnosci chcialem sie Was poradzic.Nie wiem tez jak sie ustawia taki zawor.Czekam na Wasze opinie,pozdrawiam


Jedzie sie do gazownikow i wymienia. Mialem to samo w tydzien po zalozeniu gazu. Jak masz instalacje jeszcze na gwarancji to lajcik - zrobia za free. A jak bedziesz jechal to z pusta butla gazu - bo musza wyviagnac caly elektrozawor zeby zmienic plywak.

Mamut
11-11-2006, 13:04
wielozawór do wymiany lub czyszczenia.
Miej nadzieję że do czyszczenia.
Oczywiście usłyszysz że tankujesz syfiasty gaz, tylko skąd wiedzieć na której stacji gaz jest ok?
mnie się problemy zaczeły jak zmieniłem stacje z Jet na PB.
Wracam więc na Jeta.

Daniel
11-11-2006, 13:07
miałem to samo. (instalacja BRC). Na gwarancji wymienili od ręki. Musisz wyjeździć gaz do zera, jak będzie przełączać się na PB to jeszcze kilka razy wracaj na LPG, wówczas mało w zbiorniku zostanie.

Przez to raz awanturę na stacji zrobiłem, jak mi nalali o 4litry więcej niż zwykle!

D'

LaBobas
11-11-2006, 13:17
No,ale elektrozawór odbija,robi trach az milo,ale dlaczego az tyle weszlo 8O

lyssy
11-11-2006, 13:24
Elektrozawór nie ma nic do tankowania. Odcięcie jest realizowane machanicznie: pływak, dźwignia, kulka... :)

Tankujesz ciągle na tej samej stacji?

Zreszta skoro piszesz że nagle "wzrosło" Ci spalanie, to czy aby na pewno chodzi o zawór? Bo jak wlejesz 40 zamiast 33, to powinieneś przejechać 50 km więcej - a nie notować wzrostu spalania...

LaBobas
11-11-2006, 13:28
Elektrozawór nie ma nic do tankowania. Odcięcie jest realizowane machanicznie: pływak, dźwignia, kulka... :)

Tankujesz ciągle na tej samej stacji?

Zreszta skoro piszesz że nagle "wzrosło" Ci spalanie, to czy aby na pewno chodzi o zawór? Bo jak wlejesz 40 zamiast 33, to powinieneś przejechać 50 km więcej - a nie notować wzrostu spalania...Cały czas na tej samej no chyba ,ze jestem poza Kielcami.I zauważyłem,że przy zbiorniku gdzie znajduje sie troche gazu tak 1/4 to odcina jakby dobrze,wchodzi ile trzeba gazu i spalanie w normie,ale jak wyczerpie sie do konca to wchodzi 40l 8O

Mamut
11-11-2006, 13:30
No,ale elektrozawór odbija,robi trach az milo,ale dlaczego az tyle weszlo 8O

sam zwór do tankowania to jest kulka dociskana sprężyną, nie ma wpływu na to ile tankujesz, chroni instalację przed zanieczyszczeniami.
Nie odbija bo jest coś zasyfiałe i wiesza się pływak.
I tak nie unikniesz czyszczenia, więc lpg do końca i do serwisu
oby na czyszczenie a nie na wymianę. Zawsze to taniej wyjdzie.

LaBobas
11-11-2006, 13:37
Elektrozawór nie ma nic do tankowania. Odcięcie jest realizowane machanicznie: pływak, dźwignia, kulka... :)

Tankujesz ciągle na tej samej stacji?

Zreszta skoro piszesz że nagle "wzrosło" Ci spalanie, to czy aby na pewno chodzi o zawór? Bo jak wlejesz 40 zamiast 33, to powinieneś przejechać 50 km więcej - a nie notować wzrostu spalania...A propo spalania to wlasnie nie.Wczoraj zrobilem ok 350km i gdyby weszlo ok 33l spalanie by oddalo spokojny styl mojej jazdy,a tak weszło 40l i okazalo sie,ze ok . 11l wyszlo spalanko co jest malo mozliwe. :wall:

FeveR
11-11-2006, 13:50
Elektrozawór nie ma nic do tankowania. Odcięcie jest realizowane machanicznie: pływak, dźwignia, kulka... :)


Taka mala pomyleczka slowa - rzeczywiscie chodzi o wielozawor :jezyk1:

piotr-kaczor
22-10-2007, 11:44
A ja mam takie pytanie odnośnie tego zabezpieczenia, gdyż u mnie wcale nie odbija. Ile może kosztować taka naprawa ??? Jak już kupiłem to gość powiedział że zawór nie działa bo jest jakiś "podwieszony zawór" (tak mi dosłownie powiedział). Trochę jest to wygodne bo zatankuję ok. 40l, ale muszę do końca wyjeździć i to mnie wkurza, bo nie zawsze trafiam na swoją stację. Dlatego wolałbym to jakoś naprawić, mam instlkę II gen. BRC.

lyssy
22-10-2007, 12:56
Trza by wyciągnąć wielozawór z butli i zobaczyć co jest źle.
Może "tylko" pływak sie zaciął, może się zabrudził był albo co?
Ewentualnie wymiana na nowy - wielozawór to koszt ok. 150 zł.

piotr-kaczor
22-10-2007, 13:33
z tego co mi mówił poprzedni właściciel to zrobił to sobie specjalnie, "podwiesił" zawór aby tankować więcej.

lyssy
22-10-2007, 14:09
Odważny... :satan:
Zawór standardowo odbija przy 80% napełnienia.
Zalewanie 100% pojemności zbiornika nie należy do bezpiecznych zabaw - lepiej zostawić trochę miejsca na zmienną objętość ciekłego gazu.
Z kolei te 10-15% pojemności to pewnie kilka litrów - jest sens ryzykować?

piotr-kaczor
22-10-2007, 14:19
Ja i tak tankuję ok 38l, oczywiście wcześniej wyjeżdzę do końca zbiornik, dlatego chcę to naprawić !!!

cieglo
03-03-2008, 00:33
Ja mam butlę 60l. Po ostatnim tankowaniu stwierdziłem, że również nie odbija - w momencie kiedy liczydło wskazywało 59,5l krzyknąłem stop.

art110377
03-03-2008, 01:22
A propo spalania to wlasnie nie.Wczoraj zrobilem ok 350km i gdyby weszlo ok 33l spalanie by oddalo spokojny styl mojej jazdy,a tak weszło 40l i okazalo sie,ze ok . 11l wyszlo spalanko co jest malo mozliwe. :wall:

Ja nie mam takich problemów w dyzlu... :los:

Miałem natomiast takowe w zagazowanej Astrze. Czyszczenie gruntowne zbiornika i jego osprzętu pomogło... :metal2: A już zganiałem na rzadki gaz... :satan:

LaBobas
03-03-2008, 11:50
Art,ale Ty masz refleks,jak Twoj diesel tak odpala to ło matko,popatrzyles na daty postow moich?:))))))))))

art110377
03-03-2008, 17:26
To nie ja wykopałem trupa... :jezor: :terefere:

maniek_
03-03-2008, 17:44
Koledzy jakie konsekwencje wiążą się z nieodbijającym zaworem? Ja mam butle 48 i prawie zawsze tyle gazu zalewem, sporadycznie zdarza się żeby zawór odbił :satan:

LaBobas
04-03-2008, 15:27
Powiem tyle..leppiej ,zeby dzialal,albo wlewaj tylko ok 40l.

SP2BZW
04-03-2008, 18:34
te problemy są generalnie dziwne... mam trzeci samochód "na gaz" i tylko na jednej stacji (SHELL) gdzie przeważnie tankuję jest OK

na innych po prostu obserwuję pompę/pompiarza i jak nie odbije przy 42l to każę wyłączyć...

maniek_
05-03-2008, 00:34
Powiem tyle..leppiej ,zeby dzialal,albo wlewaj tylko ok 40l.
Ale czemu? :los: :helm: