PDA

Zobacz pełną wersję : [Nadwozie] Polecam szczerze - polerowanie reflektorów Warszawa / Komorów



2FAST
02-06-2015, 16:16
Zacznę od tego co zrobiłem - miało wyjść super a wyszło jak zwykle...

Niech będzie to przestrogą :

- Wypolerowałem reflektory oczywiście papier wodny 400/600/1000 a na koniec 2000 i chyba też 2500

- Ale później wpadłem na wspaniały pomysł pryśnięcia klarem. I jak to bywa w polskiej mentalności ... przedobrzyłem !!!
Bo jeśli jedna warstwa jest super to dwie będą jeszcze lepsze a oczywiście chciałem 4 razy lepiej, więc położyłem 4 warstwy w niedługim odstępie czasu, więc zaczęło płynąć ...

- i wpadłem więc na drugi już wspaniały pomysł jednego dnia czyli zmycie zasychającego klaru nitrem !!!
Ścięło się i zmatowiło.... istna makabra !!!

Zacząłem więc w ogłoszeniach szukać speca od polerki reflektorów w Wawie i trafiałem na ceny 100-150 PLN za jedną lampę
Ale okazało się że jest tańszy gość z Komorowa 3 km z Ursusa który ma ofertę za 80 PLN za komplet

Praca trwała od 11 do 14 czyli bite 3 godziny i kosztowała 100 PLN za zestaw obu reflektorów więc cena marzenie a jakość też bardzo dobra...
Dodatkowo na koniec pokrycie woskiem i polerka na sucho oraz bo bardzo miłe woskowanie maszynowe okolic obu reflektorów

Stosując system znany z Garsoniery powiem tak :
- cena **** (5 na 5 gwiazdek)
- jakość **** (5 na 5 gwiazdek)

Serdecznie polecam Adama (tel. podaję na PRIV) a moje śliczne = praktycznie jak nowe lampy można będzie zobaczyć na najbliższej podjazdówce w Wawie :)

lasermaster
02-06-2015, 17:26
To całe szczęście, że ja się wstrzymałem ze swoimi lampami :hmm:
I dzięki Paweł, że ostrzegłeś mnie przed lakierem na PW :up:

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

Paweł mam prośbę usuń telefon speca, a jak ktoś Cię poprosi wyślij na PW ;)

2FAST
02-06-2015, 17:36
@Laser : Telefon usunięty...

Okazuje się że klar można dawać ale 1 warstwa
nie wolno dawać klaru na lampy zrobione papierem większym niż 1000 (lakiernik tak powiedział)

Generalnie Brzydale (i Brzydule) temat trudniejszy niż się wydaje !
Można przegrzać lampę (jeśli plastikowa), można zrobić mikopęknięcia...

Sama renowacja nawet papierem wodnym 2500 w porównaniu do renowacji profesjonalną maszyną polerską z dobrą pastą polerską to lipa straszna!

O ile można ryzykować w autach gdzie łatwo zmienić szkło / plastik na nowe lub po taniości kupić nową lampę to jak się okazuję w przypadku reflektorów drogich i bez zastępników już lepiej wydać te 100 PLNów i mieć spokojną głowę !:)

Jondi
02-06-2015, 19:27
Bardzo często poleruje lampy bo potrafią za nie nie podbijać rocznych przeglądów. Moim zdaniem warto zadbać o kondycje reflektorów o czym przekona się każdy kto po ich polerowaniu przejedzie się w nocy nie oświetloną drogą :)
Odnośnie zabezpieczenia radził bym je teraz woskować w miarę regularnie bo zacznie się plastik utleniać. Ja osobiście zawsze stosuje na lampy powłoki ceramiczne które wytrzymują na lakierach do 5 lat :)

iceman150
02-06-2015, 21:49
Efekt jego poczynań tak naprawdę będziesz mógł ocenić za ok 6 miesięcy kiedy się okaże czy lampy ponownie się nie zmatowiły. Generalnie woskowanie lamp raz na miesiąc by nie zaszkodziło.

2FAST
02-06-2015, 23:57
Efekt oceniłem już po 3ch godzinach... bo tak skopałem to lakierowanie klarem że sam nie wierzyłem że lampy da się uratować :(

Subaru niestety ma mniej dostępne części od Forda a jeśli o lampy idzie to tylko oryginał - podróbek nie znalazłem...

Miałem więc przez oczami wydatek dla mnie kosmiczny (jeśli idzie o nauczkę) rzędu 1.000+ PLN
- nauczki i porażki są po to aby wyciągać wnioski,
- najgorzej jeśli nauka to jedynie wysoki koszt błędu

Odnośnie tego, co miałeś na myśli - myślę że masz rację, ale ma też na to wiele innych czynników jak garażowanie pojazdu czy przegrzewanie lamp i nie można jednoznacznie określić czyjegoś błędu lub profesjonalizmu nawet po 6 miesiącach ...


Efekt jego poczynań tak naprawdę będziesz mógł ocenić za ok 6 miesięcy kiedy się okaże czy lampy ponownie się nie zmatowiły. Generalnie woskowanie lamp raz na miesiąc by nie zaszkodziło.

iceman150
03-06-2015, 07:57
No garażowanie na pewno by pomogło. Co do dostępności części to mam świadomość tym bardziej że mam styczność z wersją 2 drzwiową imprezy type-R. Do tego dopiero dostać części to jest kosmos.