PDA

Zobacz pełną wersję : Zwracam się z uprzejmą prozbą... MKIV 1.8 tdci



Boniu
03-06-2015, 21:44
Witam serdecznie zacne grono mondeo-maniaków..:skromny:

Nie będę się tu rozpisywał zbytnio i jak w tytule potrzebuje zakupić MKIV i tylko i wyłącznie interesuje mnie silnik 1.8 tdci 125kucyków rok prod. 2007-2009. co do typu nadwozia i koloru bez różnicy.. :skromny: ale do rzeczy.. chciał bym byście moi mili wypowiedzieli się na temat tego modelu mondiego tj. na co zwrócić szczególną uwagę przy, na co uważać przy zakupie, jakie są ewentualne miejsca do sprawdzenia w.w modelu , jak to jezdzi, ile pali, co się psuje najczęściej lub jakie usterki- chimerki lubi pokazywać..:mo: także ogólnie potrzebuje,oczekuje od was koledzy,koleżanki opinie czy warto i tak jak w opisie krótkiej wypowiedzi na temat w.w modelu...:skromny: :pad:

z góry serdeczne ogromne DzIęKuJe::bigok: :pad:





z poważaniem:
serdecznie pozdr. Boniu

Kkuba
03-06-2015, 21:56
cześć,

mój pali w cyklu mieszanym z klimą tak z 7-8 l / 100 km.
Jeżeli chesz auto z przebiegiem ok 200 tkm ( a po szukanym roczniku tak wnosze) to zapytaj czy rozrząd zrobiony ( bo troszke to kosztuje).
Co do dwumasy - mój szarpał przy gaszeniu jak go kupowałem( a to było 40 tkm temu) i nadal jest podobnie :)
Sprawdz czy przy skrecaniu kół na maxa nie stuka przekładnia kierownicza ( naprawa to tez tysiączek).
Inne kosztowne sprawy - tłumik ( mój po 4 latach był w rozsypce) - a wymiana to tez bylo prawie 500.

a poza tym - okresowe szarpanie przy 2000 obrotów mnie czasami denerwuje, ale wystarczy jeździć mniej emerycko i objaw znika :) - podobno ten typ tak ma.

pzdr i powodzenia w szukaniu :)
Kuba

Boniu
03-06-2015, 22:12
witam kolegę witam..
czyli ogólnie ten model z tym motorem nie jest taki zły? a co do układu zasilanie bo wiem że mkIII miał pompy wysokiego ciśnienia comonrail firmy delfi jak i wtryskiwacze też i to podobno było baaaaardzo wadliwe we współpracy z naszej jakości paliwem:boshe: jak to wygląda w mkIV ?

Piotrek_77
03-06-2015, 22:26
potwierdzam spalanie o którym pisze Kuba.

Co do wtryskiwaczy i pompy to jest to o wiele trwalsze niż w MKIII i jak na dobrym paliwie lata to te 250kkm powinno zrobić. Mój nowy nabytek ma 208kkm oryginalnego przebiegu i korekcja wtrysków na poziomie 1. Wtryski są siemensa. W tym silniku szybciej pada dwumasa niż wtryski i pompa ale one też kiedyś zużyć się muszą, ale właśnie raczej to jest zużycie a nie takie awarie jak w MKIII.

Co do dynamiki to nie ma tragedii. ja jestem zadowolony :up:

arkadiof
04-06-2015, 08:39
Poza tym jeżeli mnie pamięć nie myli ten silnik jest fabrycznie bez filtra DPF co też jest jego zaletą

miritmo
04-06-2015, 10:44
ale jest też wolniejszy, mniej elastyczny, głośniejszy, droższy w serwisie-rozrząd, a nie słyszałem by ktoś miał problem z DPF w 2.0

Kkuba
04-06-2015, 23:17
ale jest też wolniejszy, mniej elastyczny, głośniejszy, droższy w serwisie-rozrząd, a nie słyszałem by ktoś miał problem z DPF w 2.0

w opisie nie odnosiłem się do 2.0 bo Kolega Boniu napisał, że interesuje Go wyłącznie 1.8 i na temat tego silnika chce opinie :)

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:14 ----------


witam kolegę witam..
czyli ogólnie ten model z tym motorem nie jest taki zły? a co do układu zasilanie bo wiem że mkIII miał pompy wysokiego ciśnienia comonrail firmy delfi jak i wtryskiwacze też i to podobno było baaaaardzo wadliwe we współpracy z naszej jakości paliwem:boshe: jak to wygląda w mkIV ?

miałem i MKIII :) sprzedałem przy przebiegu 183 tkm nie robiąc nic przy wtryskach i dwumasie :)
Ale obydwa moje mondki były z pewnego źródła a większość opinii o awaryjności TDCi opiera sie na tarpanych z zachodu okazjach :)
pzdr.

Jakub
05-06-2015, 10:17
potrzebuje zakupić MKIV i tylko i wyłącznie interesuje mnie silnik 1.8 tdci 125kucyków


1.8 w mk4 :panna:

To nie jedzie wcale.....

Chłopaku zbastuj. Cytujesz wszędzie Adelowego. Sam pewnie nawet nie wsiadłeś do 1.8 TDCi tylko rżniesz eksperta zza klawiatury.

wyryte w kamieniu

Piotrek_77
05-06-2015, 19:20
potrzebuje zakupić MKIV i tylko i wyłącznie interesuje mnie silnik 1.8 tdci 125kucyków


1.8 w mk4 :panna:

To nie jedzie wcale.....

Chłopaku zbastuj. Cytujesz wszędzie Adelowego. Sam pewnie nawet nie wsiadłeś do 1.8 TDCi tylko rżniesz eksperta zza klawiatury.

wyryte w kamieniu

:up:

Kalik
10-06-2015, 20:19
Zeby kupic 1.8Tdci to musi byc duzo tanszy od 2.0tdci. Te silniki dzieli przepasc jesli chodzi o elastycznosc i prace silnika.
Reszta rzeczy jak rozrzad i DPF juz opisano.

zalexPL
11-06-2015, 16:48
robisz wirusa i przepaść zamienia się w mały rów :D