PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klima nie chłodzi, błąd 1242 + 2297



fryc88
11-06-2015, 21:14
Więc tak, znowu pojawiły się problemy z moją klimą :/
Ogólnie 'automat' pseudo climatronik był dokładany, wcześniej był manual.
Od jesieni do wiosny w sumie nie sprawdzałem, jakiś czas temu sprawdzałem to chłodziło, tyle że trochę słabiej, dobiłem czynnika bo okazało się że cośtam ubyło, potem było chłodno. W ostatnich dniach próbowałem klimę uruchomić no i niestety, nie chłodzi nic a nic. Dziś przy 30 st temperatury powietrza z nadmuchu leciało właśnie ciepłe powietrze, po zmianie na HI jeszcze cieplejsze.
Sprawdziłem błąd - B2297 na Forscanie i panelu klimy(z żółtym przyciskiem). Usunięty, po chwili znów się pojawia. Coś wyczytałem o problemie z panelem klimy, że czasem od tego może być takie coś, więc pojechałem do znajomego gdzie trochę części leży, ale ani jednego panelu z żółtym przyciskiem - miałem 4 z białym w rękach i na każdym wyświetlało B2297 + B1242, więc myślałem, że tym bardziej mój panel zdechł i coś nie gra z nim, wziąłem jeden z nich i mam go teraz w aucie podłączonego.
Na ten moment środkową część konsoli mam całą wyciągniętą, jeżdżę tak kolejny dzień i nie mogę się z tym uporać...Nie ma do kogo tu jechać w okolicy, muszę sam grzebać, bo niestety 'elektrycy' ręce rozkładają, a ludzi typowo od klimy tu nigdzie nie mam.

B2297 dotyczy czujnika nad prawym kolanem kierowcy jak się nie mylę? Jeśli tak, to wentylatorek kręci, a termistor tam wbudowany zmienia rezystancję pod wpływem temperatury, więc jest chyba sprawny - na pewno nie ma 'otwartego obwodu' jak to sugeruje kod błędu, ewentualnie mógłby wychodzić poza zakres, gdyby coś było nie tak z nim.

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić i sprawdzić w tym temacie?

fryc88
14-06-2015, 12:49
Został B2297, na bonus okazało się, że przewód od cewki kompresora był ciachnięty. Klima jako tako teraz działa, ale 2297 dalej wyrzuca :/
Który to konkretnie czujnik, bo na pewno nie ten w nogach kierowcy?

fryc88
14-06-2015, 15:01
No i problem rozwiązany...

franczesko
16-06-2015, 17:51
To kolego, wypadało się podzielić szczegółami z kolegami z forum, może to pomoc komuś w przyszłości :)