PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Wbicie inst. gazowej w dowód - kilka pytań.



Firewall
17-06-2015, 19:37
Czy ktoś się orientuje może na jakiej zasadzie można wbić instalacje gazową w dowód? Opisze może mój przypadek, otóż kupiłem auto od właściciela z Polski, który w marcu tego roku sprowadził sobie go z Niemiec dla siebie. Ze względu na pewne sprawy rodzinne musiał sprzedać auto, ale wcześniej założył do niego gaz, oczywiście funkiel nówka w autoryzowanym warsztacie. Wiedząc, że będzie zmuszony sprzedać auto nie rejestrował go w Polsce (miał wykupione niemieckie tablice i na nie ubezp.). Teraz auto kupiłem ja, przerejestrowałem na siebie z polskimi tablicami i poprzedni właściciel załatwił z tym gazem tak, że warsztat wystawił fakturę na mnie, ale muszę poczekać jeszcze z tydzień na homologację. Z tego, co mi ten gazownik mówił to jak będę już miał tą homologacje to z tym i z fakturą idę do WK i mi wbiją wtedy bez problemu w dowód. Aktualnie mam "tymczasówke" i chciałbym to załatwić za jednym razem jak już będę odbierał stały dowód, żeby mi ten gaz wbili. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Netoper
17-06-2015, 19:52
na jakiej zasadzie można wbić instalacje gazową w dowód?
Dokumenty od gazownika o wykonaniu montażu kuchenki, wizyta na stacji przeglądowej żeby diagnosta wystawił papierek że instalacja jest faktycznie w aucie, i wizyta w urzędzie komunikacji.

bartekk
17-06-2015, 19:54
Nie byłem na SKP a gaz mam w dowodzie.

Klikam z naleśnika z czerwonym dżemem.

Firewall
17-06-2015, 19:57
Tzn. trzeba robić przegląd? Bo gdzieś słyszałem, że tylko papiery od gazownika tzn faktura i świadectwo homologacji są potrzebne.

bartekk
17-06-2015, 19:59
Tzn. trzeba robić przegląd? Bo gdzieś słyszałem, że tylko papiery od gazownika tzn faktura i świadectwo homologacji są potrzebne.
Dobrze słyszałeś. Tak było w moim przypadku, nie byłem u żadnego diagnosty. Wpisali do dowodu bez żadnego problemu na podstawie wymienionych przez Ciebie dokumentów.

Klikam z naleśnika z czerwonym dżemem.

Netoper
17-06-2015, 20:02
Bo gdzieś słyszałem, że tylko papiery od gazownika
To udaj się do swojego urzędu komunikacji i zapytaj co oni konkretnie wymagają, bo w Wa-wie trza mieć poświadczenie z SKP że gaz faktycznie znajduje się w aucie.

vistahp
17-06-2015, 22:55
Jak ja wbijałem LPG to potrzebna była homologacja z montażu :hmm:, faktura z numerem rej i homologacja zbiornika na żaden przegląd nie musiałem jechać

bolekrbv
17-06-2015, 23:20
Kilka razy wbijałem i tyko potrzebowali homologacje na instalacje oraz fakturkę za montaż. Za to już na przeglądzie potrzebna była pieczątka w dowodzie i homologacja na butle. Ale wiadomo ile urzędów tyle interpretacji, sory taki mamy kraj.

Netoper
18-06-2015, 01:05
Ale wiadomo ile urzędów tyle interpretacji, sory taki mamy kraj.
I tu jest ból, bo niby przepisy odgórne są jednolite dla wszystkich urzędów ale jedne urzędy po swojemu interpretują a inne inaczej.
Dlatego żeby uniknąć niespodzianek i straty czasu najlepiej w danym urzędzie się wywiedzieć jaka procedura obowiązuje.

Jakub
18-06-2015, 08:39
Faktura VAT, homologacja, wizyta w WK i bez problemu wbijasz.

polciuxxx
19-06-2015, 12:09
Faktura VAT, homologacja, wizyta w WK i bez problemu wbijasz.

Dokładnie... nic więcej nie potrzeba. Ostatnio załatwiałem i wystarczyło. Jak kupiłem st i rejestrowałem a potem zakładałem instalację to Pani sprawdziła tylko czy auto ma aktualny przegląd. Na kolejnej wizycie w SKP musiałem mieć wszystkie papiery od gazu i oczywiście wbity gaz w dowód.

Firewall
21-06-2015, 08:59
Dzieki za info :) na razie muszę jeszcze czekać na te papiery, bo dowód juz leży do odebrania w WK.