PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Klima złącza i rozłącza



vistahp
18-06-2015, 19:59
witam mam pytanko dotyczące klimy ,wczoraj nabiłem sobie gaz do klimy po włączeniu AC włączają się wentylatory i sprężarka z tym że co ok 30sekund się wyłącza i za chwile znowu włącza tak na zmianę ,na szczęście chłodzi dobrze. pytam bo w poprzednim mondło działała cały czas i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak .

radzio88
18-06-2015, 22:40
Jeśli wentylatory pracują cały czas a tylko sprężarka załącza się cyklicznie to wszytko ok.

mollo
19-06-2015, 12:22
Powinna chodzić cały czas, jak się załącza i wyłącza co 30s to masz pewnie nieszczelności i niebawem czynnik ucieknie.

Netoper
19-06-2015, 12:28
to masz pewnie nieszczelności i niebawem czynnik ucieknie.
Albo zbyt dużo czynnika i czujnik wysokiego odcina.

mollo
19-06-2015, 12:29
to masz pewnie nieszczelności i niebawem czynnik ucieknie.
Albo zbyt dużo czynnika i czujnik wysokiego odcina.
Faktycznie tak też może być:up: Wracaj zatem do fachowca i badajcie temat.

Netoper
19-06-2015, 12:31
Jeszcze może skraplacz od zewnątrz zabrudzony, i to też może wpływać na odcinanie sprężarki.

franczesko
19-06-2015, 14:54
Wszystkich autach, które mam (4 szt) klimatyzacja działa cyklicznie.

damian1903
19-06-2015, 22:16
Powinna chodzić cały czas, jak się załącza i wyłącza co 30s to masz pewnie nieszczelności i niebawem czynnik ucieknie.
bzdura ma chodzic cyklicznie,czyli dobić do odpowiedniego ciśnienia i się wyłanczać

mollo
20-06-2015, 19:39
Wszystkich autach, które mam (4 szt) klimatyzacja działa cyklicznie.W MK4 chodzi cały czas widzę po obrotach łatwo zauważyć, w VAG-ach też działa cały czas.

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

Jak miałem mało czynnika to chodziła cyklicznie tylko na postoju - jałowe obroty, po ruszeniu autem chodziła ciągle. Dobicie czynnika i na postoju również chodziła ciągle i temperaturę wnętrza trzymała książkowo.

damian1903
20-06-2015, 19:49
W MK4 chodzi cały czas widzę po obrotach łatwo zauważyć, w VAG-ach też działa cały czas.
pytanie jest o mk2 a nie o mk4

krzys k-c
20-06-2015, 23:39
witam mam pytanko dotyczące klimy ,wczoraj nabiłem sobie gaz do klimy po włączeniu AC włączają się wentylatory i sprężarka z tym że co ok 30sekund się wyłącza i za chwile znowu włącza tak na zmianę ,na szczęście chłodzi dobrze. pytam bo w poprzednim mondło działała cały czas i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak .

Jaka ustawiona temperatura , jaka siła nawiewu i jaka temperatura zewnętrzna ? Wszystko ma znaczenie.jeżeli dasz np nawiew na 1-2 a na dworze chłodniej to przy sprawnym układzie a np przy zapchanym filtrze pyłowym parownik szybka przymarznie i wyłączy sprężarkę .
Sprawdza się tak układ klimy:
Przy ok 25 st na dworze .max wentylatory . temperatura nawiewu max low - wtedy nie może się wyłączać,temp z nawiewów powinna wtedy być 10- 12 st ( jak wyłącza przy tych autach podejrzenie zapchania układu na dyszy rozprężnej ) fordy maj bardzo czuły presostat niskiego na osuszaczu i przy 1,5 bar wyłącza tez sprężarkę(jeżeli układ nie drożny)