PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Stukający hydropopychacz



maciek2109
20-06-2015, 18:21
Cześć,

10 tys. temu zalałem V-kę Valvoline 5W40 Maxlife, wcześniej był lany fordowski 5W30. Od kilku dni słychać takie głośne rechotanie zaworów po 2-3s to znika i jest wszystko ok. Czasami jeszcze w trakcie jazdy ze stałą prędkością przykładowo obroty na 2tys. słyszę znów rechotanie, ale takie delikatne. Generalnie z silnikiem nie było żadnych problemów przez ostanie 20tys. odkąd go mam. Pracuje równo, przyśpiesza tak jak należy. Oleju dolewałem 1litr na 10tys. i jakieś niewielkie ilości płynu. Problemem jest olej niezgodny ze specyfikacją? hydropopychacze dostały po dupie?
Zmienić znów na max liufe 5W40 czy wrócić np. do FE 5W30?

Netoper
20-06-2015, 19:11
Pewny jesteś że to od zaworów a nie od łańcuszka rozrządu, bo napinacz ze zwłoką działa?

W każdym razie, jeśli po zmianie oleju masz niepokojące objawy to proponowałbym galopkiem wrócić na olej na którym nie było problemów.
Jeśli po powrocie będzie OK, to trzymać się tego oleju, jak nie będzie poprawy po powrocie to znaczy że coś klękło: pompa oleju? hydropopychacz? napinacz łańcucha? wyślisgane prowadnice łańcucha?

maciek2109
21-06-2015, 08:28
Tak, bo to dość charakterystyczny hałas. Byłem na wszelki wypadek u mechanika potwierdzić moje obawy. Z rana jak odpale to jest głośny klekot 2-3s a jak dotrze olej to ciszaa nastaje.
Generalnie po zmianie 5W40 góra silnika wraz z łańcuchem nabrała lepszej kultury pracy.. Takie mam odczucie.
Co do napinacza to 4k temu wymieniałem uszczelki pokryw bo mi cieklo na świecach i spr łańcuch.
Jeszcze się zastanawiam czy filtr Filtrona ma aby napewno zaworek zwrotny

Niestety juz sie rozpedzilem i zamowilem ten sam olej, ale to wymienię ewentualnie..

morhot
27-06-2015, 17:45
Jak to powiedział Kleber:
" w V-ce mogą stukać popychacze, mogą stukać wałki rozrządu, może stukać sworzeń tłoka, ale potem i tak się okazuje że to stuka panewka" :hmm:

Miałem to samo, skończyło się na wymianie panewek. I nagle jakimś cudem na nowych panewkach silnik przy zimnym rozruchu jest zupełnie cichy!

Nagraj jakiś film jak to stuka...

GrekuPL
28-06-2015, 13:30
" w V-ce mogą stukać popychacze, mogą stukać wałki rozrządu, może stukać sworzeń tłoka, ale potem i tak się okazuje że to stuka panewka"jeszcze może łańcuch rozrządu stukać ;)

maciek2109
02-07-2015, 23:55
Zmieniłem na 5W30 z Valvo i jest o niebo lepiej. Czasami jak odpalę to przez moment słychać zawory, ale to dosłownie 1 na 10 odpaleń. Jak mi się uda to nagram ten dźwięk.
Ale jeszcze jedna kwestia, zauważyłem, że inaczej jest jak auto stoi pod górkę lub z górki.. Może to problem z pompą oleju?

Edit.
Po powrocie na 5W30 FE przejechałem z 300km i wszystko się uspokoiło. Także odpukać narazie jest ok