PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Jak uruchomić BT/VC TravelPilot FX w Mondeo 2008r. 1.8TDCI



jasieknet
24-06-2015, 16:06
Na wstepie witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Uprzedzę tych którzy mi zarzucą, że wystarczy poszukać, że szukałem i szukam cały czas i nie mogę sobie z tym poradzić.
Przeglądałem różne tematy w poszukiwaniu jak to zrobić (może i nie potrafię tego wyszukać), ale wszędzie czytałem, że jak mam manetkę na której jest przycisk VOICE i przyciski słuchawek to mam funkcę VOICE i BLUETOOTH.
Jedyne co wygrzebałem też przeglądając forum to po VINie wychodzi mi tak:

• Bez dod. odtwarzacza CD
• Z gniazdem A/V
• Tylko interfejs telef. BT/VC
• Z antenš trzypasmowš
• Ubogie wyp. z naw./CD/radiem AM/FM
• Pakiet wyposażenia systemu ICE 5
• Z 8 głoœnikami serii z bog.wyp.
• Pakiet instal. telef. B - Angielski
• Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
• Moduł aktywowany głosem - Brytyjski

I niech mi ktoś pomoże jak mam uruchomić ten system VOICE bo jak wciskam przycisk powinno coś piknąć a u mnie cisza po wciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.
Radio mam Blaupunkt Travelpilot FX i jak wciskam przycisk telefonu to mi wycisza radio działa przycisk telefonu jako "MUTE".

Stąd moja prośba do Was forumowiczów jak uruchomić w tym samochodzie czyli Ford Mondeo MK4 z 2008r. 1.8 TDCI Hatchback:
BLUETOOTH i VOICE.
Bardzo ale to bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Ptr_Mati
25-06-2015, 01:01
A sparowałeś najpierw telefon z radiem? mi po sparowaniu wszystko działało. a co do przycisku VOICE to u mnie po naciśnięciu go coś tam gada po niemiecku i wtedy już można mu wydawać komendy głosowe

jasieknet
25-06-2015, 09:03
No w tym problem że nie wiem jak ten telefon z radiem połączyć, jak wciskam przycisk PHONE na radiu to wycisza mi radio - na radiu wyświetla się MUTE.

Ptr_Mati
25-06-2015, 21:07
Musisz włączyć w telefonie bt potem powiązać telefon z samochodem (na liście dostępnych w telefonie powinno być ford audio, wybierasz i klikasz połącz) i wtedy wszystko powinno już normalnie działać bez żadnego wciskania przycisków na radiu. Dopiero po powiązaniu z telefonem będzie coś dawało naciśnięcie przycisku phone

jasieknet
26-06-2015, 09:54
Ptr_Mati
W tym problem, że jak włączam bluetooth w telefonie nie wyszukuje mi FORD AUDIO, dlatego myślałem, że gdzieś coś muszę włączyć.
Na Youtube widziałem, że w tych radiach/navi ludzie wciskają przycisk PHONE i wtedy pojawia się możliwość włączenia bluetooth, a u mnie nie ma tej możliwości.
Próbowałem na 2 telefonach i żaden nie widział FORD AUDIO jakby gdzieś to było wyłączone :(

jasieknet
22-07-2015, 15:53
Problem rozwiązany, przyczyną mojego problemu był padnięty moduł BT/VC, wymiana na inny i wszystko działa jak należy.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.