PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Po włączeniu klimy świeci kontrolka ładowania.



dobrass
05-07-2015, 19:15
Witam
W dniu dzisiejszym przy tych wysokich temperaturach zaobserwowałem coś niepokojącego, otóż zaczęła swiecić kontrolka ładowani. Więc zatrzymałem się zgasiłem silnik po czym odpalilem lecz wyłączyłem radio i klime. Kontrolka ładowania zgasła, ruszymlem poczym wyłączyłem klime i kontrolka znowu się świeci a dodatkowo klima nie chłodzi :confused: tak samo jest na postoju. Kiedy nia włączę klimy jest wszystko oki, dodam że wentylator pracuje normalnie .
Co jest grane czy to regulator napiecia, czy alterntor (ale gdy klima nie chodzi to ładowanie się nie zaświeca) a może to jakiś bezpiecznik czy sprężarka, :-(
Panowie proszę o pomoc bo nie chciałbym bez kilmy jechać na urlop.

Proszę na przyszłość w tytule konkretnie opisywać problem a nie podawać samą nazwę części/podzespołu.
Netoper

No tak mój błąd, dzięki

dobrass
06-07-2015, 01:24
Panowie nie macie żadnych pomysłów w czym tkwi problem :szok:

dirk79
06-07-2015, 02:00
Wysiądź z auta i zobacz jak wygląda praca paska klinowego po włączeniu klimy. Możesz mieć wyciągnięty pasek, albo walnięty napinacz, że po włączeniu klimy pasek się ślizga

dobrass
07-07-2015, 08:09
dirk dobry kierunek
na wyłaczonej klimie wszystko jest pozornie okej ;) ale po uruchomieniu klimy już nie bo
faktycznie pasek slizga się po rolce alternatora który zdechł .... pasek przy tych temperaturach musiał się wyciągnąć a przeciesz jeszcze slizgał sie po alternatorze więc nie bylo dobrego naciągu by kręcić sprężarką klimy .... wszystko jasne
alternato do naprawy lub wymiany no i oczywiście pasek

DonMondeo
07-07-2015, 08:23
może i nie tylko pasek a cały komplet, może nawet pasek jest ok a napinacz już swoje przeżył

dobrass
07-07-2015, 13:47
Autko jest u doktora Paolo :rolleyes: i tak jak sądziłem alternator. A komplecik Don jest oki zresztą rok temu wymieniany (All) . Jutro odbiór

DonMondeo
07-07-2015, 16:54
jak u doktora Pawła to można spać spokojnie :D