PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] gaśnie przy skręcaniu



stopex
09-07-2015, 21:56
W ciągu ostatniego miesiąca Mundek zaczął niekiedy gasnąć przy skręcaniu niezależnie od prędkości (potrafi przy 10km'h jak i 90). Dziś rano zgasł 4 razy jak jechałem do pracy (skręcone koła + dodanie gazu) a jak wracałem to ani razu. W tym czasie wskazówki zachowują się tak jak przy ponownym uruchomieniu auta po odłączeniu aku (idą do końca i wracają na miejsce) po chwili auto zapala, czasem wywali błąd kontroli trakcji. W aucie nic nie było robione oprócz nabicia klimy. Byłem z tym u elektromechanika to powiedział otwarcie, że się nie podejmą bo to może być wszystko (najlepiej dla nich jakbym powiedział co to i jeszcze część przywióżł). Bardzo zależy mi na naprawie bo szykuje się na podróż do Chorwacji za miesiąć.

Zebra
10-07-2015, 07:35
Teoretycznie za podbicie obrotów silnika przy skręcie odpowiada czujnik ciśnienia wspomagania, ten na przewodzie z dwu pinowa wtyczka. Ale nie tłumaczy tego że gaśnie podczas jazdy. Wypnij ten czujnik ( przy kielichu amortyzatora od strony pasażera ) i zobacz co się będzie działo. ( czujnik w sensie wtyczkę z niego ;-) )

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

wilu117
10-07-2015, 11:32
W tym czasie wskazówki zachowują się tak jak przy ponownym uruchomieniu auta po odłączeniu aku

Ewidentnie zanik napięcia w trakcie skręcania, gdzieś jakiś kabel jest luźny. Posprawdzaj pierw główne przewody od akumulatora.