PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup MK IV Prosba o opinie, sugestie, uwagi.



Przemos
13-07-2015, 03:05
Szykuje sie powoli do kupna auta dla kobiety, ktora bedzie wozic dzieci wiec moje glowne zalozenie to pewny samochod. Pytanie na ile mozna wierzyc, ze kupujac samochod, np http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/4857/ford-mondeo-18tdci-silver-x.aspx# jest on w 100% zgodny z opisem. Sam spotkalem sie z opiniami, ze ASO czasami lubi przykolorowac, cos poprawic, polakierowac i sprzedac jako po lekkiej kolizji lub bezwypakowe. Czy kupujac w konkretnym ASO trzeba sie miec na bacznosci i brac samochod na sprawdzenie do innego ASO Forda czy mozna im zaufac?

Mam jeszcze 2 propozycje drozsze, prosze o wasze sugestie glownie czy cena jest w porzadku w stosunku do wersji i stanu auta ze zdjec i w opisie:

1) http://allegro.pl/mondeo-tdci-2012-65000km-33500-vat23-leasing556zl-i5497626977.html

2) http://allegro.pl/ford-mondeo-mk4-lift-z-polskiego-salonu-titanium-i5525867743.html

Oprocz wyposazenia, glowna roznica to przebieg i zastanawiam sie czy warto pchac sie w przebieg rzedu 180 tys. czy warto doplacic i wziazc golasa ale mlodszego i z malym przebiegiem? Jednym slowem, ktory wg Was ma najlepszy stosunek tego co oferuje do kasy?

Poradzcie :)

Robert68
13-07-2015, 07:47
W ogłoszeniu nr 2:
MONDEO MK4 TITANIUM KOMBI 2.0TDCI 140km
PRODUKCJA 04.11.2010
DLA ZAINTERESOWANYCH NR VIN WFOGXXGBBGAB74890

A w Etis-ie:
Mondeo 2007-2014, 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW, Moondust Silver (metalik)

Numer VIN: WF0GXXGBBGAB74890
Numer homologacji (TAN): E13*2001/116*0249
Główne funkcje
Data produkcji: 21.09.2010
Model pojazdu: Mondeo 2007-2014
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 20
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Emisja spalin poziom IV + DPF
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Moondust Silver (metalik)
Materiał we wnętrzu: Minute / Infinity Blue

Albo zacznij szukać starszych roczników albo powiększ swój fundusz na zakup samochodu.

st220
13-07-2015, 08:03
Ceny mało realne. Ten drugi jak już widać na dzień dobry "przeoczenie" rocznika, to może świadczyć o tym, że jest znacznie więcej takich "przeoczeń".
Co do ASO - handlarze jak wszyscy inni, tyle, że mają większe możliwości. Zdarzają się wałki bezkonkurencyjne... Pooglądaj Turbo kamerę i wystarczy...

Przemos
13-07-2015, 14:04
No dobrze przeoczenie rocznika, reszta chyba ok, a ta pierwsza oferta mało realne… żeby golas 2012 był‚ z tym przebiegiem za 41 tys?
To ile taka wersja kosztowała jako nowa 100 tys :)?

st220
13-07-2015, 14:12
Jak nie obejrzysz, to nikt nie powie Ci nic więcej. Zdjęcia i opis można zrobić taki, że mucha nie siada.
Moim zdaniem żaden handlarz nie myli się, jeśli chodzi o rok produkcji. Wielu ludzi daje się nabrać na rok produkcji - rok pierwszej rejestracji.

Kkuba
13-07-2015, 18:11
No dobrze przeoczenie rocznika, reszta chyba ok, a ta pierwsza oferta mało realne… żeby golas 2012 był‚ z tym przebiegiem za 41 tys?
To ile taka wersja kosztowała jako nowa 100 tys :)?

przeczytaj dokładnie:
- w opisie TITANIUM, a wg VIN seria 20
- na zdjeciach inna tapicerka niż wg VIN
- gościu sprzedaje na drugiej aukcji licznik do MK4 :)

Gdyby napisał uczciwie, że kupił golasa i wymieniał części to jeszcze :)

Przemos
13-07-2015, 18:36
No dobrze przeoczenie rocznika, reszta chyba ok, a ta pierwsza oferta mało realne… żeby golas 2012 był‚ z tym przebiegiem za 41 tys?
To ile taka wersja kosztowała jako nowa 100 tys :)?

przeczytaj dokładnie:
- w opisie TITANIUM, a wg VIN seria 20
- na zdjeciach inna tapicerka niż wg VIN
- gościu sprzedaje na drugiej aukcji licznik do MK4 :)

Gdyby napisał uczciwie, że kupił golasa i wymieniał części to jeszcze :)

ale ja pytałem o ofertę nr 1, nie od tego gościa co ma licznik na oddzielnej aukcji :) tylko 2012 rocznik, 3 letnie z przebiegiem 65 tyś zł.

Kkuba
13-07-2015, 21:15
ten 1.
wg opisu po kontrakcie w leasingu. Jeżeli był serwisowany w Bemo ( takie ma ramki) to powinieneś sprawdzic tam historię.
Cena realna - to prosta wersja z silnikiem 1.6 tdci. Tylko mały przebieg jak na flotę/leasing.
poproś o kopie ksiazki serwisowej.

aha - znalazłem starsze ogłoszenie gdzie chcieli 37 netto.

Przemos
14-07-2015, 02:51
Dzięki Kkuba za cenne informacje.

Jutro dzwonię do salonu, bez problemu udzielą informacji po Vin-ie czy musi być właściciel?

Jestem po rozmowie z przedstawicielem, który ten samochód (oferta 1) sprzedaje i dowiedziałem się że to był wynajem długoterminowy, na bieżąco serwis i przebieg mały, defekt to malowany tylni błotnik, podobno maja fakturę na naprawę 1800 zł ale nie ma dokumentacji fotograficznej. Poprosiłem o przesłanie opinii rzeczoznawcy i tej faktury może jakoś to zweryfikuje ale za 1800 zł to raczej coś poważnego chyba nie było.

Mógłbyś mi wkleić linka do tego starszego ogłoszenia?
Myślałem, że sprzedają od lipca bo był podobno w leasingu 3 lata.

Generalnie chcę jechać go oglądnąć do Kraka i ewentualnie zabrać na serwis i sprawdzić, możecie polecić jakiś dobry warsztat co go sprawdzi, sprzęgło, dwumasa, wtryskiwacze, turbo, czy w ASO jest to sprawdzane na przeglądzie przedzakupowym?

Przemos
14-07-2015, 15:28
Trochę faktów o propozycji 1.

Dzisiaj przystąpiłem do weryfikacji auta i okazało się, że samochód ma malowany błotnik jak wspomniałem, 480 mikronów czyli ze szpachlą, nie ma niestety faktury naprawy, dodatkowo cały samochód ma powłokę od 240-280 mikronów, powtórnie malowany (w fabryce, gradobicie?) Niestety żadnych informacji dodatkowych nie uzyskam bo oni tylko odkupili z firmy leasingowej i nie maja kontaktu z leasingobiorcą :/ Dodatkowo w nie maja tej wyceny rzeczoznawcy. W ASO gdzie był serwisowany nie udostępniają informacji osobie postronnej, tylko właścicielowi auta. Zaproponowałem cenę 36 tys brutto i jeśli się zgodzą to pojadę na serwis go przetrzepać.

Może widział ktoś te 2 oferty?

3.http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-salon-polska-fv23-i-wlasciciel-serwis-aso-oryg-lak-ledy-18alu-ID6y3Xhn.html

4.http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-salon-polska-fv23-i-wlasciciel-titanium-x1-bardzo-bogata-opcja-ID6y5RyP.html po wymianie rozrządu i pompy wody.

Oba maja po 170 tyś km przejechane.

Kkuba
14-07-2015, 21:42
Ta jedynka : http://pierwszy-wlasciciel.pl/index.php?page=adv&adv_id=4911

Data dodania: 2015-04-28

Przemos
15-07-2015, 00:14
Jutro wybieram się sprawdzić dwa samochody w Warszawie w Salonie na Krasnobrodzkiej:

5.http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-140km-salon-pl-navi-ID4pbOBC.html

6.http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-1-6-tdci-115km-gold-x-salon-polska-ce-ID4pd4OD.html

Wklepałem VIN każdego z nich do etisa i wyskakuję w obu przypadkach:
Z autom. reflektorami
Z reflektorami halogenowymi
Ze Œswiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z odbłyœn. krawędzi drzwi przednich
Reflektory nieskręcajšce na zakrętach

Tymczasem żaden z nich nie ma ich zamontowanych. Ten etis zawsze mówi prawdę?

Aha, i o co chodzi z tym:
Bez Autoalarmu
Z Autoalarmem (Pats)
Z tego wychodzi, że ma alarm czy nie?

leszcz
15-07-2015, 10:14
Aha, i o co chodzi z tym:
Z Autoalarmem (Pats)
Z tego wychodzi, że ma alarm czy nie?

immobilaizer

pejotwroc
15-07-2015, 10:20
Światła dzienne to mogą być światła skandynawskie fabryczne włączone.

leszcz
15-07-2015, 10:49
Światła dzienne to mogą być światła skandynawskie fabryczne włączone.
dobrze kolega kombinuje :D . Sprawdziłem po VIN-ie oba i tak jest
Mają tzw. światła skandynawskie -- spoko można to wyłączyć.

Lepiej wyposażony jest ten srebrny -- navi , tempomat itp.

Oba mają - elektryczną nagrzewnicę PTC

pozdrawiam Tomek

Przemos
15-07-2015, 14:35
Dzięki chłopaki za wyjaśnienie :)

Co to jest ta elektryczna nagrzewnica i za co odpowiada?

Właśnie jadę oglądnąć te dwa cuda, Pan z salonu zarzekał się, że oba bezwypadkowe, natomiast podobno prawie każde Mondeo 3-4 letnie malowane.

Czy lepiej wziąć taki samochód do innego ASO na sprawdzenie: koszt 140 za podstawowy, 140 za próbę przelewową sprawdzającą wtryskiwacze i 90 za podłaczenie do kompa.
Czy może lepiej wynająć jakiegoś rzeczoznawce, Dekra, ktoś inny?

leszcz
15-07-2015, 16:53
Co to jest ta elektryczna nagrzewnica i za co odpowiada?

szybciej masz w środku cieplej w czasie zimy :D

Przemos
15-07-2015, 18:40
Jestem po oględzinach. Piąta oferta nieaktualna. Ten czarny w miarę ok. Jest trochę rys, leciutko lapie rdza pod listwą na dole prawych tylnych drzwi. Malowany był przedni zderzak i przedni lewy błotnik. Glowa mnie rozbolała siedząc w środku, dziwny zapach, podobno mondeo jest zrobiony z części hypoalergicznych i dlatego, a może dlatego że prali tapicerkę. Na trasie Toruńskiej mialem wrażenie ze lekko ściąga w prawo, sprzedawca stwierdził ze z racji lekkiego nachylenia drogi do prawej. Przy hamowaniu troche telepie jakby tarczę były nierówne, zostałem zapewniony ze samochod stoi w garażu nie używany i po dwóch dniach używania auta wszystko się dotrze. Papiery w porządku. Nawet bylem zdecydowany go wziąć ale nie znaleźliśmy porozumienia co do ceny. Ja 39tys, sprzedawca 41 tys, 900zl zniżki. Pytanie, to dobra cena jak za te wersje zakładając ze jest bezwypadkowy?

Przemos
20-07-2015, 16:17
Panowie,

ktoś coś wie na temat tego auta, był, oglądał? Sprzedaje dealer Forda, VIN: WF0EXXGBBEBY46495 (już rozkodowany w odpowiednim wątku), malowane tylne prawe drzwi, wartość ok. 270 mikronów oraz przedni lewy błotnik 300 mikronów, od ilu mniej więcej należy spodziewać się szpachli?
http://www.pgd.pl/samochod/2011-Ford-Mondeo-Titanium/id/128907

jeśli kto widział proszę o opinie bo nie wiem czy warto jechać 300 kilosów go oglądnąć.

Martiz
20-07-2015, 23:24
Szpachli należy się spodziewać gdzieś od 350 mikronów, to że miało malowane błotnik i drzwi to auta na pewno nie dyskwalifikuje, ale żeby coś powiedzieć trzeba obejrzeć auto na żywo, fakt że 300km śmigać żeby się potem ewentualnie rozczarować to nic miłego, dlatego ja uważam że najlepiej jeździć oglądać nie dalej jak do 150km, ale przyznam że auto na zdjęciach wygląda ok.

Przemos
21-07-2015, 01:23
Dzięki za odpowiedź. Mam już bilet na pociąg. Jak będę miał wątpliwości przy oględzinach to mam zabukowany przegląd przed zakupowy w innym ASO w Chorzowie to podjadę jak się zgodzą :) Zdam relacje później.

P.s: Mi facet telefonicznie powiedział że ok. 300 już można się spodziewać szpachli, ale jak słusznie zauważyłeś nie dyskwalifikuje to samochodu.

Przemos
22-07-2015, 02:09
Jestem już po oględzinach, niestety czasowo nie wyrobiłem się na umówioną wizytę na przegląd przed zakupowy w innym ASO więc byłe zdany na siebie. Prezentuję link gdzie można zerknąć jak samochód wygląda od spodu i na zewnątrz https://onedrive.live.com/redir?resid=FB442545957ABAB0!17678&authkey=!AG6xNUbHprg7N1g&ithint=folder%2cjpg Wasze opinie wskazane ale wszystko wyglądało bardzo dobrze, lekka warstwa kurzu na elementach, brak śladów napraw, śruby oryginalne, lekki luz na końcówce lewego drążka kierowniczego), prawy ok (wymienia się tylko parami czy pojedynczo? droga część z wymianą?), komora silnika wygląda ok, silnik pracuje równo, zarówno przy załączonym sprzęgle oraz klimie. Środek wygląda ok, poza tym że jest porysowany rejon schowka pasażera (wiecie czy takie rysy z plastiku da się jakoś zlikwidować/poprawić?), podparcie lędźwiowe kierowcy zepsute, zapadł się cały mechanizm i część sprężyny zrobiła dziurę w tylnym poszyciu fotela - mają wymienić na pełnowartościowy fotel. Jazda testowa ok, nie stwierdziłem hałasującego podwozia, na trasie trzyma się prosto podczas przyśpieszania oraz hamowania. Teraz największy minus, prawie każdy element nadwozia jest porysowany, około 8-10 rys różnej wielkości do podkładu, w tym 2 największe na prawych przednich drzwiach - nadają się tylko do malowania, także przedni prawy błotnik ma wgięcie na rancie ok. 4 cm średnicy - tylko naprawa. Generalnie lakier nadaje się do polerki. Wartości miernika lakieru wskazywały - co mnie zdziwiło wartości od 60-115 (60 to nie mało?) mikronów na wszystkich elementach oprócz malowanego przedniego lewego błotnika ok 300 mikronów oraz tylnych lewych drzwi 270 mikronów + cieniowanie elementów sąsiadujących.
Opony nowe zimówki z 5 tyś przebiegu.
Moje pytanie, myślicie, że na to co opisałem cena 44,5 tyś zł jest ok? Jutro muszę się zdecydować.