PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Spowolniona Reakcja Deski Rozdzielczej - Wskaźniki Mondeo mk3 . 02r



Czudi94
22-07-2015, 11:03
Witam jestem tu nowy ale może będzie ktoś wiedział ;) co do mojego małego problemu z autem ;) , posiadam Forda Mondeo z 2002 r mk3 2.0 Benzyna (jak na zdj ) , mianowicie zauważyłem ze przycisk od tylnej klapy niereaguje przy wśród auta jak i przy klapie , ale nie w tym problem pomyślałem ze sprawdzę pokolei każdy mi dostępny BEZPIECZNIK wiec sprawdziłem pod kierownica oraz pod maską i potym spr zauważyłem ze po 1 : niewylacza mi się radio razem z zgaśnięciem zapłonu wył silnika 😧 przed spr za każdym razem się wyłączają. teraz gra nadal i musze sam , a po 2 ; to spowolnienie reakcji wskaźnika paliwa temperatury licznika cyfrowego km i temp , jeśli załącze zapłon to wszystko po około np 20 secunda działa i to też potym ze spr bezpieczniki , strasznie mnie to drażni ponieważ wskaźniki reagowały zaraz jak zakaczylrm zapłon ; ( , czy wie ktoś jaka jest tego przyczyna ? I sorry ze tak długo ;)

ARTi
22-07-2015, 12:39
Może przetłumaczę ;)

Kolega sprawdzał bezpieczniki bo mu nie działa otwieranie klapy.
Po tym zabiegu wyłączenie zapłonu nie gasi radia oraz po włączeniu zapłonu zegary długo startują, z opóźnieniem.

Radio i zegary mają wspólne dwa bezpieczniki 69 oraz 72. Wymień je profilaktycznie na nowe.
Skoro wszystko się zaczęło od grzebania w bezpiecznikach to tam należy poszukać przyczyny :)

Wysłane mobilnie

Czudi94
22-07-2015, 20:58
okey dzieki za odp , zrobie tak i wymienie , jutro rano dam znac, a odpiecie klemy na kilka minut da cos ? Poprzez tak zwany reset kompa ???

ARTi
23-07-2015, 12:29
okey dzieki za odp , zrobie tak i wymienie , jutro rano dam znac, a odpiecie klemy na kilka minut da cos ? Poprzez tak zwany reset kompa ???

Zaszkodzić nie zaszkodzi ale wątpię żeby pomogło, śmiało możesz odpiąć ale dla pewności lepiej na jakieś 2 godziny.

Wysłane mobilnie

1olek
25-07-2015, 08:41
nie no minimum na 2 dni bo prad sie chowa w koncowkach kabli ;)

Czudi94
26-07-2015, 12:30
Dobry żart (y)

jachubn
25-08-2015, 00:30
jakieś efekty ?? mam dokładnie to samo tylko nic nie robiłem z bezpiecznikami. W trakcie jazdy radio się wyłączyło i od tamtej pory tak jest.