PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wyłączanie się klimy.



Baterin
23-07-2015, 13:31
Witam . Problem wyglada tak ze klimatyzacja chodzi i po chwili cieplejsze powietrze leci z wylotów powietrza . Klimatyzacja nabijaną 3 miesiące temu (mało korzystana ) . Czy to moze jakiś czujnik? Czy układ chłodzenia moze byc w trybie awaryjnym ?

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

Chce dodać ze po jakimś czasie znowu chłodzi

Proszę na przyszłość w tytule konkretnie opisywać problem a nie tylko zgłaszać że ma się problem.
Netoper

franczesko
23-07-2015, 15:12
Poczytaj o podkładce w sprzęgle sprężarki klimatyzacji.

Netoper
23-07-2015, 19:12
Klimatyzacja nabijaną 3 miesiące temu
To nie oznacza, że na obecną chwilę jest prawidłowa ilość czynnika.




Czy to moze jakiś czujnik?
Są dwa czujniki, niskiego ciśnienia, który wyłącza sprężarkę gdy jest zbyt mało czynnika
Drugi - wysokiego ciśnienia, rozłącza klimę jak np wentylatory szwankują, czy brudny jest skraplacz, ewentualnie jak jest zator w układzie, np zakitowana dysza rozprężna.

No i jeszcze kwestia podkładki pod sprzęgiełkiem klimy, z biegiem lat sprzęgiełko się wyciera i zwiększa się odległość od elektromagnesu, w takim przypadku wystarczy dać cieńszą podkładkę, a czasami nawet całkiem ją się wywala.

Twój przypadek/objawy są wielokrotnie opisywane, wystarczy przepatrzeć dział i nie będziesz musiał czekać na takie same odpowiedzi, które zostały już wielokrotnie zamieszczone w innych wręcz identycznych tematach.

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 17:59 ----------

I jeszcze jedno, czy wentylatory pracują jak sprężarka chodzi?
Co z wentylatorami jak sprężarka nie działa?

Rafal_Blues
23-07-2015, 21:36
A dzieje ci się to na wolnych obrotach, czy też nie zależnie jakie masz obroty?

Qgelflanc
27-07-2015, 13:08
Mam to samo włączam klimę chodzi jakieś 10 min a potem się wyłącza . jeżeli odczekam po wyłączeniu jakieś 30 min klima znowu zacznie chłodzić . mechanik u którego naprawiałem klimę oprócz przetoczenia czynnika i wymiany oleju w sprężarce nie znalazł błędów na komputerze .twierdzi że układ działa poprawnie i błedów nie ma . Znajomy szef serwisu podpowiedzał mi że może być to wina zapchanego " filtra" ( bliżej nie określił jakiego )i czujnik wysokiego ciśnienia wyłącza klimę a gdy ciśnienie wraca do normy można znów cieszyć się chłodkiem.I moje pytanie czy ten zator można jakos sensownie udrożnić ?. Czy jest to jakaś skomplikowana procedura? Nadmienie auto2.0 tddi 2002 klimatronik. czy meches typowo od klimy ogarnie temat raz,dwa - zacząłem urlop i średnio widzę podróż z centralnej polski z dzieciakami nad morze bez przyjemnego ,dającgo sen dzieciom chłodu

Jakub
27-07-2015, 13:21
Najpierw wywal podkładkę spod sprzęgła kompresora. Gdybyś miał zapchany układ klima by się wyłączała po kilku sekundach.

wyryte w kamieniu

jarek33
27-07-2015, 14:43
Znajomy szef serwisu podpowiedzał mi że może być to wina zapchanego " filtra" ( bliżej nie określił jakiego )
to coś to osuszacz i znajduje się w prawym nadkolu
o takie coś
http://allegro.pl/skraplacz-osuszacz-ford-mondeo-mkiii-3-i5501804453.html
link przykładowy

Qgelflanc
28-07-2015, 12:26
czy można tą podkładkę samemu wywalić czy trzeba na to mieć papiery mechesa?
A jak można samemu to może ktoś jakiś manual skrócony podrzuci dla laika:)
manual znalazłem zabieram się do roboty i powiadomię jak mi poszło

Qgelflanc
28-07-2015, 16:05
podkładka wywalona no i działa aż miło (kocham społeczność na forum)

sokoleokoo2
31-07-2015, 08:18
Ta podkładka to zmora jakaś, u mnie prawie się pasek sfajczył, stracha miałem. Co do osuszacza to roboty jest i co 4-5 lat warto wymienić, ja się zgapiłem mogłem wymienić jak byłem na serwisie i czynnik był spuszczony.