PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] Remont czy wymiana?



Mifumi
02-08-2015, 14:11
Witam, jestem od niedawna posiadaczem ST220, niestety silnik pobierał takie ilości oleju, że się zagapiłem i szlag trafił panewkę(i), a być może i wał bo trzaska się jak stary zdezelowany ursus...

Dylemat podstawowy jest taki czy opłaca się robić remont jednostki i potencjalne koszta zabiegu, robocizna jest pomniejszą kwestią w kosztach, głównie chodzi o części:

Uszczelki i inne szczelności, Pierścienie(wiem, że raczej tylko dorabiane), Panewki główne i korbowodowe być może razem z wałem, prewencyjnie wymiana / regeneracja pompy oleju.

Głowic bym nie ruszał tylko wymiana uszczelki bo pierścienie, dół tak jak napisałem, w bonusie ewentualna zabawa z alternatorem i rozrusznikiem.

Trzeba wyciągać blok z auta? Czy dałoby się wyjąć wał korbowy z silnika w aucie? Chodzi bardziej o mniejszą ilość roboty związaną z wyjęciem bloku/silnika a zapewne trzeba zdjąć skrzynie to od razu bym wymienił.


Wymiana silnika w moim przypadku to 6-6.5tyś zł "na gotowo", ale niepewność co do jego stanu wtedy jest niestety...

Czy jest sens remontu? Gdyby koszta były takie same lub niższe to szczerze wolałbym zostać przy tym silniku, brał olej(zapewne przez pierścienie) ale jeździł tak jak trzeba.

Ewentualnie jak sytuacja wygląda w przypadku silnika z Jaguara?

Linarr
02-08-2015, 16:16
blok z jaga jest taki sam jak w st220 :hmm: silnik musisz wyjąć z auta inaczej nic nie zrobisz

GrekuPL
02-08-2015, 20:04
blok z jaga, nowe panewki, nowe pierścionki, głowice do pełnej obróbki i masz z głowy na lata temat silnika, co do brania oleju, trzeba pilnować, bo i na nowym będzie łykać ileś tam...

Mifumi
02-08-2015, 21:23
blok z jaga, nowe panewki, nowe pierścionki, głowice do pełnej obróbki

Kwestia pierścieni, ten sam problem co w silniku mondeo z dostępnością? Jak z ceną remontu dołu?
Pełna obróbka głowic ile może wynieść cenowo?

Niestety nie jestem w pełni zorientowany w cenach i dobrze byłoby wiedzieć zanim podejmę finalnie decyzje co zrobić bo niestety budżet ma swoje dno/limit...

Niestety ilość pobieranego oleju mnie bardzo mocno zaskoczyła, musiał chyba z litr zejść ponad na 1k km i podejrzewam, że była to tykająca bomba po prostu

Mifumi
03-08-2015, 14:15
Czy przy bloku z Jaguara są inne kombinacje oprócz misy?
Czy na 99% jest P&P(1% to ta misa)?

Kleber
03-08-2015, 19:11
jest jeszcze zabawa z kruccem wodnym trzeba go przełożyć , szpilki do bloku sa inaczej rozmieszczone ale ogarniety mech da rade ,jak nie znajdziesz u siebie to dawaj do mnie (zrobilem takich silnikow co najmniej 20) tylko terminy mam juz na druga polowe sierpnia. Jak cos to wal na blekitna linie (TEL MAM W PODPISIE)

Mifumi
03-08-2015, 20:22
Mam ogarniętego mechanika który nie boi się takich wyzwań, więc myślę, że podoła, ale chcę mu oszczędzić roboty i nerwów, sobie również, szukam za jakimś konkretnym info jak to wygląda, za każdą informacje byłbym wdzięczny

Edytuje żeby znowu nie zrobić jednego po drugim

Auto w warsztacie, od przyszłego tygodnia będzie się bawić z nim, zobaczymy w jakim stanie jest wał i cylindry, mechanik zna warsztat / zakład który dorabia panewki, pierścienie pod konkretny blok, szlifuje, zajmuje głowicami itp. więc jeśli będzie sens ekonomiczny / fizyczny to będzie remont, ciężko trafić(prawie w ogóle) silnik z ST, a dół z Jaguara będzie brany pod uwagę ale przy lepszych pierścieniach nie będzie obawy z oryginalnym silnikiem

PS. Spojrzałem na bagnet dziś, w sobotę gdy to się stało dolałem 1L oleju w nadziei, że zajadę, dziś nawet nie było minimum a od kupna zrobiłem nim ~1-1.2k km czyli zużycie oleju masakryczne...