PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] tępy gruchot po wymianie łożyska piasty prawy przód



splitu
03-08-2015, 12:56
witam,

występuje u mnie tępy gruchot, czy może tarcie, po wymianie łożyska piasty z przodu z prawej strony.
robione było przez mechanika, ale właśnie u niego byłem i sprawdzaliśmy - wszystko wygląda na dobrze skręcone.

pojawia się to czasami (nie za każdym razem), z reguły przy manewrach na placu, czasem przy skręcie kierownicą tak w połowie skrętu, czasem przy hamowaniu, przy ślimaczej jeździe.

co można by tam sprawdzić?
-wahacz jest nowiuśki, sworzeń ładnie pracuje, tuleje nie wybite,
-drążek stabilizatora nie stuka, sztywny.
-mcperson od góry dobrze przykręcony. na pewno to nie dźwięk łożyska, bo by przeskakiwała sprężyna, a ten dźwięk bardzo dobrze znam :)
-zacisk i jarzmo wydaje się być dobrze skręcone, aczkolwiek przy poruszeniu koła na podnośniku gdy koło się zatrzymuje słychać jak w ostatniej fazie klocek trze o tarczę. z drugiej strony dla porównania trze mocniej i ciągle.
czyżby tłoczek do regeneracji? w sumie nie sprawdzałem gumowej osłony, w jakim stanie.

raz przy awaryjnym hamowaniu jak by w tym kole się odezwał ABS (tylko w tym prawym przednim) przynajmniej takie miałem wrażenie. oznacza to że słychać było dokładnie taki dźwięk jaki słychać gdy ABS zadziała. nawierzchnia była wtedy sucha, asfaltowa, na żadnym innym kole abs się nie odezwał.

autko hamuje dobrze, przyśpiesza również żwawo, chodzi tak jak przed wymianą, tylko ten gruchot.

pomóżcie, bo troszkę strach jeździć.

kw95s
03-08-2015, 21:37
koła dokręcone? :P
może przegub zewnętrzny? :\

splitu
04-08-2015, 14:24
koła dokręcone? :P
może przegub zewnętrzny? :\

z tym dobra mysl.
moze po wyjeciu mcpersona wyszła półoś za bardzo? w najblizszym czasie sprawdze.

Tomasz
08-08-2015, 13:37
Mogą być dwie opcje: albo zbyt mocno była zgięta półośka i przegub jest uszkodzony, albo spadło łożysko z krzyżaka przegubu.

splitu
08-08-2015, 21:39
przy robieniu skrzyni okazało się że coś tam nietak z drążkiem kierowniczym, to tak nawiasem mówiąc. jak zrobię to dam znać czy pomogło.

kw95s
08-08-2015, 21:48
z drążkiem czy końcówką?

splitu
09-08-2015, 11:03
z drążkiem czy końcówką?

drążkiem, końcówka podobno OK.