PDA

Zobacz pełną wersję : naprawa egr



slyman
16-11-2006, 11:04
Witam wszystkich!
Mam następujące pytania:
1. jak naprawić EGR?
2 Zauwarzyłem że na zaworku EGR nie ma wężyka i nie jest on zaślepiony.
Takiego mk kupiłem. Rurka łącząca egr z cvt jest "wbita na miejsce kolumny od strony kierowcy (jest tam wystający gwint). Egr, jak już wspomniałem nie jest zaślepiony. Jak połączyłem CVT z EGR autko zdechło i zaczeło STRASZNIE kopcić. Dodam że mam problem z kopcemiem. Poprzedni włąściciel twierdził, że została zwiększona dawka żeby miał lepszego kopa. :|
Prosze o pomoc Sławek. MKI 1.8 TD

BB
16-11-2006, 11:10
zaworu egr samego w sobie nieda się naprawić w sumie jest on tylko po to żeby zawracać spaliny do ponownego "spalenia" i dlatego silnik ci się dławi bo w komorze zamiast czystego powietrza ma spaliny więc zaślepić go w cholere i spokój ja mam zaślepionego egr to poprostu ekologiczne rozwiązanie inżynierów forda w naszych mk1 TD niepotrzebne, a co kopcenia to penie masz źle wyregulowany zawór boostera skoro koleś mówił że dawka paliwa została zwiększona żeby miał kopa i stąd to kopcenie za dużo paliwa dostaje pompa co za tym idzie wtryski i stąd kopcenie :satan:

BS
16-11-2006, 11:12
egr został odłączony z jakiegoś powodu - pewnie padł zawór CVT nim sterujący i dlatego szaleje ... w MKI możesz bez problemu zaślepić egr ... a auto nie miało kopa bo pewnie zaciął się booster - sprawdź w jakim on jest stanie i wyreguluj pompę -szukaj o tym na forum ...

slyman
16-11-2006, 12:00
hmm boostera już rozkręcałem i wyczyściłem. myślę że jest ok. Zauważyłęm że śruba regulująca była prawie całkiem wykręcona. Zakręciłem ją całkiem i powoli odkręcałem probując przy tym czy turbo zaczyna dostawać dodatkowe paliwo. Zostało tak na 4 obroty od zakręcenia w prawo. Zmienił sie kolor spalin z czarnego na szary. Faktycznie jest ich teraz mniej. Tak się jeszcze zastanawiał czy jest ustawianie gdzieś dawkowania paliwa, oprócz paliwa boostera oczywiście.
Martwi mnie ten egr. Nie lubię zbytnio grzebać i uważam za jeżeli ktoś go tam przewidział w jakimś celu to powinien on działać i spełniać swoją funkcję.
Silnik oprócz kopcenia ładnie pracuje.
Jak można sprawdzić cvt czy nie padło?
Sławek

BS
16-11-2006, 12:02
hmm boostera już rozkręcałem i wyczyściłem. myślę że jest ok. Zauważyłęm że śruba regulująca była prawie całkiem wykręcona. Zakręciłem ją całkiem i powoli odkręcałem probując przy tym czy turbo zaczyna dostawać dodatkowe paliwo. Zostało tak na 4 obroty od zakręcenia w prawo. Zmienił sie kolor spalin z czarnego na szary. Faktycznie jest ich teraz mniej. Tak się jeszcze zastanawiał czy jest ustawianie gdzieś dawkowania paliwa, oprócz paliwa boostera oczywiście.
Martwi mnie ten egr. Nie lubię zbytnio grzebać i uważam za jeżeli ktoś go tam przewidział w jakimś celu to powinien on działać i spełniać swoją funkcję.
Silnik oprócz kopcenia ładnie pracuje.
Jak można sprawdzić cvt czy nie padło?
Sławek

wkręcaj śrubę boostera aż przestanie dymić - egr zostaw na razie w spokoju...

slyman
16-11-2006, 12:07
a co do egr to da sie go jakoś wyczyścić albo zregenerować (jak już całkiem padł) domowym sposobem oczywiście?
slawek

BS
16-11-2006, 12:14
a co do egr to da sie go jakoś wyczyścić albo zregenerować (jak już całkiem padł) domowym sposobem oczywiście?
slawek

on jest raczej nierozbieralny ale do MKI jest chyba dostępny w sprzedaży... jeżeli auto Ci się nie dławi na tym egr jak jest odłączony a podłączony powoduje dławienie to najprawdopodobniej egr jest sprawny a poleciał zawór, który nim steruje czyli CVT... daruj sobie zabawę z egr -zostaw jak jest... zmniejsz tylko dawkę na pompie bo rozwalisz końcówki wtrysków

slyman
16-11-2006, 12:33
dawke juz zmniejszyłem kopci na szaro jak mu "depnę" tak to nawet jest ok.
Co do cvt to gdzie jest jest jego sterowanie? na filtrze? czy na gdzieś na podszybiu
sławek

BS
16-11-2006, 12:36
przy kielichu amortyzatora od strony kierowcy (przynajmniej w moim mk2) i wężyk z tego co pamiętam idzie od CVT do egr ...

slyman
16-11-2006, 12:43
no powinien iść tylko że ostatnio wyczaiłem właśnie że jest włożony w ten gwint dostawany do kielicha a egr nie jest zaślepiony jak już wspomniałem
Sławek

slyman
16-11-2006, 18:40
a jeszcze dzisiaj sie zorientowałem, ze nie ma na zaworze cvt żółtego filtra jest tylko gumowy wężyk zamiast niego
Sławek