PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pierwszy tłumik w st220- czy jest zamiennik?



Rapid
25-08-2015, 19:50
Witam

Występują jakieś zamienniki bądź co zamontować zamiast niego, mój zaczął strasznie rezonować, prawdopodobnie rozpadł się w środku i strasznie drażni mnie te dźwięk. Poradźcie co zrobić przeszukałem cały internet i nie znalazłem żadnego zamniennika. Czy jak wytnę go całkiem to będzie dużo głośniej niż teraz??.

Netoper
25-08-2015, 21:37
Poradźcie co zrobić przeszukałem cały internet i nie znalazłem żadnego zamniennika.
Podjedź do tłumikarza i niech zobaczy, często w tych samych pieniądzach wychodzi u tłumikarza kupić i wymienić, niż zamawiać z netu, płacić za przesyłkę i płacić jeszcze za wymianę.

Rapid
26-08-2015, 15:36
Tak by było najprościej tylko nie jestem w Polsce a w Finlandii i o ile w kraju nie było by z tym problemu tutaj sprawa już taka oczywista nie jest. Ale będę jeszcze szukał na miejscu jakiegoś magika co by mi to zrobił. Jednak jeśli ktoś by miał jakieś namiary na jakieś zamienniki lub wiedział ewentualnie jaki pasuje to był bym wdzięczny za namiar.

Netoper
26-08-2015, 16:02
W Polsce wszelakie zamienniki robi np firma Asmet, ale czy jest to na fińskim rynku?
Może wysyłkowo by sprawę dało radę załatwić, bo podejrzewam że nawet z wysyłką wyjdzie taniej niż na miejscu ichniejszy jakiś zamiennik kupić.
A jakie mogą być zamienniki robione przez Finów i jakie mają symbole to raczej ciężko w PL o tym info znaleźć.

splitu
26-08-2015, 16:22
Tak by było najprościej tylko nie jestem w Polsce a w Finlandii i o ile w kraju nie było by z tym problemu tutaj sprawa już taka oczywista nie jest. Ale będę jeszcze szukał na miejscu jakiegoś magika co by mi to zrobił. Jednak jeśli ktoś by miał jakieś namiary na jakieś zamienniki lub wiedział ewentualnie jaki pasuje to był bym wdzięczny za namiar.

jeśli chodzi o cenę odwiedź Bilteme, w Norwegii ceny części po przeliczeniu podobne do polskich a czasem i taniej nawet.

Rapid
26-08-2015, 16:34
No właśnie myślałem o Biltemie ale najpierw skoczę do Motonetu bo bliżej :P

franczesko
26-08-2015, 17:55
Możesz je wycinać śmiało. Jedyny skutek uboczny ( nie słychać tego w kabinie) to miłe dla ucha delikatne strzały z tyłu :)

splitu
26-08-2015, 18:36
Możesz je wycinać śmiało. Jedyny skutek uboczny ( nie słychać tego w kabinie) to miłe dla ucha delikatne strzały z tyłu :)

Nie wiem jak w FIN ale w NOR jakby policjant za Tobą jechał i cos takiego usłyszał to by Cie zatrzymał i na miejscu odkręcił tablice rejestracyjne.

Rapid
28-08-2015, 12:27
Możesz je wycinać śmiało. Jedyny skutek uboczny ( nie słychać tego w kabinie) to miłe dla ucha delikatne strzały z tyłu :)

To dobrze, ale jeśli wytnę to tylko ten pierwszy. W Finlandii są raczej elastyczni jeśli chodzi o przeróbki samochodów, nawet bardziej niż w Polsce.