PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik położenia wału



Kwinto
17-11-2006, 18:38
Już wcześniej pisałem o wymianie koła dwumasowego w moim Mondku. Po złożeniu wszystkiego okazało się że samochód kręci ale nie pali. Padło wskazanie na czyjnik położenia wału. Jest tam możliwość delikatnej regulacji wstawienia tego czujnika, nie wiem jak go ustawić. Może ktoś jest władny w tej materii i wie jak go umocować. Przypomne że przed naprawą wszystko chodziło. :(
Pomóżcie!!!!

krzys-68
18-11-2006, 08:21
a kto ruszał czujnik?Po co?Przy wyminie kola dwumasowego nie ma potrzeby tam wkładania raczek.
Skad podejrzenia wlaśnie na ten czujnik?

Kwinto
18-11-2006, 11:16
Zadam pytanie mojemu mechanikowi. Kręci ale nie pali więc podejrzewał czujnik położ. wału. Sprawdze jeszcze wyłącznik wstrząsowy, ale najpierw muszę go zlokalizować
Pozd

krzys-68
18-11-2006, 12:09
W dieslach nie wylacznika uderzeniowego :satan:
Bardziej jakiś przewód jest niepodłaczony po demontażu :satan:

Kwinto
18-11-2006, 12:22
Cholera sprawdziliśmy wszystkie przewody i wyglądaja na podłączone. Co do czujnika poł. wału to ma on możliwość regulacji (niżej, wyżej), czy to ustawienie ma wpływ na działanie tego czujnika? I jeszcze jedno pytanie czy jest możliwe że za głęboko umieściłem czujnik i ząbki go ścieły, bo wydaje mi się że na samym końcu coś jakby jest ścięte?
Proszę o pomoc bo już tracę nerwy.
Dzięki

mario82
19-11-2006, 11:11
A założone dobre koło dwu masowe do tego modelu. Bo nie wszystkie koła są identyczne, różnią się ilością ząbków na kole dwumasowym!!!!!!