PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Kopcenie przy odpalaniu, nierówna praca silnika, gaszenie przy wysokich obrotach



MARCINekB
01-09-2015, 16:44
Cześć, posiadam mondeo mk3 2.0 TDCi 130 km z 2005 r. kombi w automacie, przejechane prawie 213 tyś km. Mam z nim kilka problemów i proszę o podanie możliwych przyczyn:
- przy odpalaniu na zimnym silniku strasznie kopci, przy tym nierówna, hałaśliwa (klekotanie) praca silnika. Po paru minatach ustępuje.
- przy odpalaniu również często gaśnie i trzeba wtedy go nieco dłużej przetrzymać żeby nie zgasł
- często też po odpaleniu i chęci ruszenia ociąga się i mała lub brak reakcji na dodawanie gazu, czasami zgaśnie
- przy nieco większych prędkościach jak dostanie dużych obrotów to gaśnie przy czym zapala się migająca kontrolka świec żarowych oraz pali się kontrolka awari silnika
- może złudne, ale mam wrażenie że więcej pali

Zgłaszam się tu ponieważ zaufany mechanik, który robi go jak tylko trafił w moje ręcę przedłużył sobie wypoczynek o tydzień, ale chcę znać możliwości co takiego złego się z nim dzieje :D

dirk79
01-09-2015, 17:00
Skoro zapala się sprężynka to wystarczy użyć wyszukiwarki i przejrzeć nawet kilka z kilkudziesięciu wątków o sprężynce, braku mocy, kłopotach z rozruchem itp...to będziesz.wiedział co dolega Twojemu autku.

TomekMK3
01-09-2015, 22:10
Skoro zapala się sprężynka to wystarczy użyć wyszukiwarki i przejrzeć nawet kilka z kilkudziesięciu wątków o sprężynce, braku mocy, kłopotach z rozruchem itp...to będziesz.wiedział co dolega Twojemu autku.

proste...

thepun1290
01-09-2015, 22:41
zainwestuj pare złotych na diagnostyke i sczytanie błedów