PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Dziwne odpalanie z rana na zimno



leshek
04-09-2015, 08:56
Ostatnio mam problemy z porannym odpalaniem, wygląda to tak, że po odpaleniu autko nie jest w stanie utrzymać obrotów i gaśnie. Jak odpale po raz drugi, załapuje od strzała, ale obroty dalej falują. Teraz pytanko czym to może być spowodowane - pacjent Mondeo mkII 2.5 V6 w automacie + kuchenka STAG 300+, reduktor Zavoli Zeta S i wtryskiwacze MagicJet. Problem pojawia się po dłuższym postoju, np. rano po całej nocy i jak wyjeżdżam z pracy dzieje się to samo... Szkoda kasy na wymianę po kolei krokowca, czujnika temperatury do PCMa, czujnika położenia wału i przepływomierza. Co to może być i od czego zacząć ? Jeśli chodzi o układ zapłonowy - świece mam ori, cewkę też, przewody Janmor ProLine. Wtryskiwacze od LPG wymienione na nowe 10k km temu, reduktor wymieniony 40k km temu.

polciuxxx
04-09-2015, 09:14
Problem ze startu na zimnym więc LPG niem nic do tego. Sprawdź czujnik położenia czujnik położenia wałka rozrządu tzn na początek przeczyść, krokowego i przepływkę też.

leshek
04-09-2015, 09:31
Pisałem o LPG bo myślałem, że może kuchenka gdzieś przepuszcza gaz i po prostu go zalewa ;) Ale faktycznie zacznę od czyszczenia ;)

polciuxxx
04-09-2015, 09:35
Pisałem o LPG bo myślałem, że może kuchenka gdzieś przepuszcza gaz i po prostu go zalewa ;) Ale faktycznie zacznę od czyszczenia ;)

zakręć na butli będziesz miał pewność ;-)

Linarr
04-09-2015, 10:17
Samo zakręcenie nie wystarczy :p zakręć butlę i odpal na gazie żeby wyleciał gaz z układu

splitu
04-09-2015, 12:41
Sprawdź czujnik położenia czujnik położenia wałka rozrządu
gdyby był walnięty to objawiało by się na ciepło a nie na zimno. a gdyby całkiem był kaput to auto by nie jechało.


Szkoda kasy na wymianę po kolei krokowca, czujnika temperatury do PCMa, czujnika położenia wału i przepływomierza
zanim się wymienia to się sprawdza i czyści, a potem robi adaptację.
pomierzyłbym najpierw wartości czujnika temp i porównał czy prawidłowe, z tego względu że być może na zimno dostaje za mało paliwa i prez to gaśnie (PCM w razie usterki przyjmuje stałą wartość, co na wystudzonym silniku może być zbyt mało do stabilnej pracy na jałowych)

polciuxxx
04-09-2015, 13:15
gdyby był walnięty to objawiało by się na ciepło a nie na zimno. a gdyby całkiem był kaput to auto by nie jechało.

Miałem taki sam problem w zimie i wymiana czujnika załatwiła sprawę więc jednak ma on coś do rzeczy. Tyle że u mnie nie odpalał wcale, czasami zaskoczył i było ok...

franczesko
04-09-2015, 13:21
Problem ze startu na zimnym więc LPG niem nic do tego. Sprawdź czujnik położenia czujnik położenia wałka rozrządu tzn na początek przeczyść, krokowego i przepływkę też.

Przecież równie dobrze mogą być rozjechane mapy paliwowe przez, źle ustawianą kuchenkę./

polciuxxx
04-09-2015, 14:12
Problem ze startu na zimnym więc LPG niem nic do tego. Sprawdź czujnik położenia czujnik położenia wałka rozrządu tzn na początek przeczyść, krokowego i przepływkę też.

Przecież równie dobrze mogą być rozjechane mapy paliwowe przez, źle ustawianą kuchenkę./



Jak odpale po raz drugi, załapuje od strzała

Nagle się mapy zjechały ? czy o co kam?

leshek
08-09-2015, 07:58
Wymieniony krokowiec i przepływomierz i jałowe się pięknie ustabilizowały, ale dalej po odpaleniu się dławi i gaśnie (za pierwszym razem) :( Pora zamówić czujnik temperatury na deskę i do PCMa no i zamówić zaworek przewietrzania skrzyni korbowej -> szukamy dalej jednym słowem. Wykonałem oczywiście adaptację...

polciuxxx
08-09-2015, 09:22
Wymieniony krokowiec i przepływomierz i jałowe się pięknie ustabilizowały, ale dalej po odpaleniu się dławi i gaśnie (za pierwszym razem) :( Pora zamówić czujnik temperatury na deskę i do PCMa no i zamówić zaworek przewietrzania skrzyni korbowej -> szukamy dalej jednym słowem. Wykonałem oczywiście adaptację...

A próbowałeś zakręcić ze trzy razy przed odpaleniem może pompa nie podaje, albo słabo podaję, albo paliwo się cofa. Spróbu.

leshek
09-09-2015, 00:51
Kilkakrotnie pompowanie nic nie zmienia, niestety...

franczesko
10-09-2015, 01:05
Ja tam wymieniłem, pół silnika ;) i nie dało to nic ;)

dalej obstawiam, że mapy rozjechane.

Pojeździj 2 dni na benie :)

leshek
10-09-2015, 08:06
Kolego auto stało całą noc bez akumulatora, potem adaptacja na wyłączonej kuchence i przejechałem się na benie ok 50 km, na drugi dzień z rana, dokładnie to samo :( Podłączyłem laptopa do komputera kuchenki i mapy benzyny są jak najbardziej OK, następnie wyregulowałem kuchenkę.

leshek
18-09-2015, 08:37
No więc tak, od ostatniego postu:
-wymieniłem TPSa
-wymieniłem przepływomierz
-wymieniłem zaworek PCV (przewietrzanie skrzyni korbowej)
-wymieniłem krokowca
Nic się nie zmieniło, poza tym, że autko idealnie trzyma wolne obroty i lepiej jeździ... Odpala z rana nadal słabo. Ostatnio zanabyłem ELMa na BT i jeżdżę z nim. Wszystkie czujniki sprawne, obie sondy chodzą w całym zakresie, krótkoterminowe korekty od -3 do +3, ale długoterminowe korekty wynoszą 25 i stoją w miejscu do puki nie depnę do podłogi, wtedy zmiana na 8-9. Przepustnica na puszczonym gazie pokazuje 18%.
PCM pokazuje 3 błędy:
- jeden związany z TCSem (mam celowo odpiętą wtyczkę)
- Bank 1 System to lean
- Bank 2 System to lean
Trzeba będzie zainwestować jeszczę w cewkę, przewody i świece... od 120kkm nie ruszałem cewki, zmieniałem tylko przewody i świeczki - może to po prostu jej koniec. Nie wiem, szukam dalej.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia - wczoraj było wyjątkowo ciepło o 7 rano termometr wskazywał 17 stopni, spróbowałem awaryjnie odpalić na LPG i o dziwo -> zapalił od strzała i pięknie chodził. Może trzeba zajrzeć do wtryskiwaczy benzynowych i pompy paliwa ??? Muszę dolać jekiegoś specyfiku do baku Pb do czyszczenia wtrysków, może to pomoże. Wszelkie sugestie mile widziane ;)

splitu
18-09-2015, 21:21
pompy paliwa
zmierz ciśnienie na listwie, ale raczej to nie to.


trzeba zajrzeć do wtryskiwaczy benzynowych
ten element raczej się nie psuje, chociaż był jeden przypadek na forum.



Muszę dolać jekiegoś specyfiku do baku Pb do czyszczenia wtrysków
nie zaszkodzi, ja w każdym samochodzie po kupnie to robię.