PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wbudowany zestaw telefoniczny - co z nim zrobić?



piepia
17-09-2015, 15:24
Witam,
W mondeo mam zestaw pod telefon, który widać na zdjęciu poniżej. Wydaje mi się, że brakuje jeszcze jednej części (taka wanienka na telefon). Jest sens to uruchamiac? W ogole ktos to ma i uzywa? Mialem zamiar to wywalic i zamienic na plastik z miejscem na kubek. Mam nadzieje, ze da sie to zrobic ;)
Ktos mi powie cos wiecej o tym urzadzeniu? :D
Aaa radio, ktore mam to TravelPilot EX.

http://images70.fotosik.pl/1185/1cbe6eb7670e17b3.jpg

AndiK
24-09-2015, 09:30
witam, mam taki sam zestaw jak na powyższym foto-dokładnie brakuje Ci górnego elementu do wpięcia telefonu-obsługuje to po kablu stare modele nokii np. 6610, 7210 itp. z takim samym gniazdem od dołu-swego czasu zamieniłem moduł kablowy na BT i generalnie z niego korzystam, czasem jednak jak jadę w bardzo dłuuugą trasę to przekładam kartę do takiej Nokii, bo w porównaniu do BT na ekranie Denso mam możliwość odpalenia książki telefonicznej (po BT tylko historię ost. połączeń: wych., odebranych) jak i jest możliwość odczytania czy napisania i wysłania sms-a. Ponadto na wyświetlaczu pokazuje jeszcze nazwę sieci GSM oraz siłę sygnału (jest w stopce anteny wpięty kabel od GSM i dzięki temu jest zewn. długa antena, która poprawia zasięg telefonu).
Pozdrawiam
AndiK

piepia
24-09-2015, 12:37
Ja tez korzystam z BT ale niestety nie moge sluchac przez niego muzyki. Dzialaja wylacznie rozmowy.
Ten zestawik chyba wywale bo do niczego nie jest mi potrzebny i zamienie na plastik z miejscem na kubek.

AndiK
24-09-2015, 13:46
nic nie musisz zamieniać, wszystko jest zamontowane na taśmę dwustronną i na wcisk, po zdemontowaniu masz oryg. tunel z otworem na kubek :-)

piepia
24-09-2015, 14:26
Czyli wystarczy ciagnac az sie odklei? :D Łoooo, to mnie teraz pocieszyles! ;)

AndiK
24-09-2015, 15:31
Demontowałem to jakiś czas temu jak naprawiałem połamane osłonki żarówki podświetlenia zapalniczki i popielniczki. Sam zestaw rozkręciłem na części pierwsze dosłownie, u mnie nic nie było przykręcane tylko na wcisk i taśma (nawet nie wiem czy taśma tylko po bokach z plastikami/haczykami trzymającymi wiązkę anteny i el. od GSM).pozdr

tomzyl
24-09-2015, 15:42
U mnie było przykręcone na 2 wkręty. polecam wyciągnąć cały element z popielniczką etc i wtedy odkręcać.

piepia
01-10-2015, 16:21
AndiK, tomzyl
Mozeciez przyblizyc gdzie sa te zatrzaski albo wkrety? Ja nie mam nic takiego u siebie. W miejscu na kubek jest wsuniety tak jakby dodatkowy plastik polaczony z zestawem i w zaden sposob nie moge tego wyjac.

tomzyl
01-10-2015, 16:59
U mnie wkręty byly od spodu kubka, zeby je odkreciv trzeba bylk wyjąć caly element z tunelu;)
wylumiane z duala