PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] wyciek oleju POWERSHIFT / na łączeniu silnika ze skrzynią automatyczną



pablo.x
20-09-2015, 21:42
W Mondeo MKIV 2011r. 2.0 TDCI 140 KM przebieg 180 tys. (przy okazji wymiany rozrządu) zauważyłem wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów POWERSHIFT 6DCT450 na łączeniu silnika ze skrzynią. Nic nie wskazuje problemów biegi wchodzą płynnie. Nic nie stuka. Olej jest czysty. Czy ktoś przerabiał ten temat? Proszę o podpowiedź co to może być i ile może kosztować naprawa. Auto kupiłem miesiąc temu przejechałem 2500 km. :hmm:

Jakub
20-09-2015, 23:21
Albo leje się z simmeringu na wale, albo na wałku skrzyni. Tak czy siak skrzynia do zdjęcia.

rockybalboa
21-09-2015, 09:19
czy to jest olej silnikowy czy olej ze skrzyni?
moze lecieć z miski olejowej. zagladales pod auto, widzisz skąd dokładnie cieknie?

pablo.x
21-09-2015, 17:44
jest to olej z automatycznej skrzyni biegów, wykonałem sporo telefonów, w każdym serwisie podają różne przedziały cenowe naprawy

rockybalboa
21-09-2015, 18:30
dziwić może Twoje pytanie o to co może być przyczyną. czasami wymiana uszczelniacza wałka wymaga rozebrania skrzyni. np w manualnej skrzyni w nissanie juke zajmuje to 7 godzin.
zaprowadz auto do specjalisty ktory zdejmie skrzynie i pokaze skąd leci.

Robert68
21-09-2015, 20:57
zauważyłem wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów POWERSHIFT 6DCT450 na łączeniu silnika ze skrzynią

To częsta przypadłość Mondeo, wszystko zależy czy cieknie czy tylko jest zapocone. W moim też to występuje (manual), ale jest to zapocenie które zlikwiduję dopiero przy wymianie sprzęgła.

Paolo
21-09-2015, 21:46
Znany przypadek :), tam mamy zamontowany bardzo tani uszczelniacz za 1000 zł ale naprawa na tym się nie kończy że wymienimy uszczelniacz i pozamiatane. Przyczyną jest uszkodzone łożysko w skrzyni które powoduje bicie i rozwalanie uszczelniacza (koszt naprawy skrzyni ~ 3 tys.). Trzeba doliczyć nowy olej do skrzyni, demontaż i montaż skrzyni, uzbiera się całkiem niezła sumka. Przerabiany temat kilka razy.

Siwy dym
21-09-2015, 22:25
pablo.x a sprawdzałeś stan oleju w skrzyni, że masz taką pewność? Przez telefon nikt nie jest takim fachowcem aby stwierdzić, że to olej ze skrzyni a nie z silnika (byłem posiadaczem mk1 w automacie) i jeżeli tylko oleju było mało w skrzyni to biegi przerzucał z trudem (nie wiem jak jest w mk4) ale zasadniczo w skrzyniach nie zmieniło się za wiele. Jeżeli olej ze skrzyni to masz spory wydatek, jeżeli z silnika to dużo niższy ale i tak bez wizyty u mechanika się nie obejdzie.

szczerba
22-09-2015, 21:59
...koszt naprawy skrzyni ~ 3 tys.
To i tak niewiele. Jak szukałem MKIV to "wujek" mnie ostrzegał przed powershiftem cyt: " za samo rozebranie zapłacisz z 5 tys. zł". Dlatego mam manuala

mokoki
07-02-2017, 15:46
Pisałeś że temat przerobiony ale gdzie daj jakieś odnośniki bo mam ten sam problem