PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Problem z... no właśnie z czym.



kwiatek83
29-09-2015, 21:00
Szukałem w wielu tematach i nie znalazłem zbytnio podobnego przypadku.
Od kilku tygodni obserwowałem,że mój mundek zaczyna coraz mocniej kopcić.
Wczoraj jakby zaczął tracić moc(zacząlem podejrzewać turbinę)do tego zaczęły fiksować obroty.
Na zimnym po odpaleniu silnik w ogole nie utrzymuje ich i gaśnie,dopiero po kilkudziesięciu sekundach gdy sie nieco nagrzeje łapie ledwo powyzej 500 obr/min.
Na postoju zaczął mocno dymić,po przy gazowaniu dym jest czarny po czym wali białą chmurą.
Silnik pracuje równiez jakoś inaczej,tak jakby benzynowy gubił zaplon,tak mój td coś kuleje.
Sprawdziłem turbo,IC,doloty,przewody wszystko wygląda raczej ok.
Pobawilem sie trochę bosterem,zaczął trochę mniej kopcić i po przejechaniu kilku km zaczęła wracaćmoc(nie wiem,czy przypadek czy to coś pomogło)jutro sie okaże.
Jednak z obrotami nadal jest kłopot.
Pompa(lucas)cieknie na tylnym uszczelniaczu,ale to już mam tak dobrych kilka miesięcy i nic sie nie dzialo do tej pory.
Ma ktoś może jakiś pomysł?
Pompa się rozregulowała??
Wiem że nikt nie ma szklanej kuli,ale może ktoś mial podobne objawy?

Tvardy
29-09-2015, 21:30
Korektor kąta wtrysku poszukaj o tym.

iNDi
29-09-2015, 22:02
Też bym to obstawił

Kondziu
29-09-2015, 22:21
Jak zapalają się kontrolki to słychać pod maską "trykanie" korektora ???

kwiatek83
04-10-2015, 18:40
Wkręciłem korektor z innej pompy i niestety bez zmian,także lipa i pompa chyba raczej do wymiany.

Tomasz
04-10-2015, 20:45
Na postoju zaczął mocno dymić,po przy gazowaniu dym jest czarny po czym wali białą chmurą.Podjedź na analizator spalin w płynie chłodniczym, zobacz czy nie przybywa "oleju", jak masz gdzie to sprawdź ciśnienie na garach. Objaw padniętej uszczelki pod głowicą, ale niekoniecznie.

iNDi
04-10-2015, 20:48
A booster ?

No i czy Ci tryka pod maską tak jak Kondziu pytał?

Tomasz
04-10-2015, 20:53
Co by nie robił to diesel nie zostawi białej chmury.

lukkison
04-10-2015, 20:56
Na boosterze walniętym to prędzej czarnego dymu można się spodziewać.

iNDi
04-10-2015, 21:01
A no tak Tomku, święta racja lecz spójrz na to że problemów może być kilka. Biały dym z diesla to na bank uszczelka. Ale jeśli skupimy się na tych obrotach i odpalaniu to pozostaje sprawa pompy do której nawiązywałem, a nie do dymu (spraw uszczelkowych silnika).

kwiatek83
05-10-2015, 22:57
Korektor odzywa się,booster ok.Nas bank nie jest to wina padniętej uszczelki.

iNDi
06-10-2015, 08:40
Powietrze w przewodach?

kwiatek83
06-10-2015, 14:10
Nie mam pojęcia,kończą mi się pomysły.
Wrzuciłem ogłoszenie z checia zakupu pompy.
Jak ktos bedzie miał w przystepnej cenie,to jeszcze pomysle nad reanimacja mundka.Konczy mi sie ubezpieczenie niedlugo,jak nie bedzie na chodzie,to bedę musiał sie z nim pożegnać.

stefanM
10-10-2015, 19:27
Uszczelka pod głowicą może być OK, u mnie po odpaleniu obroty były niższe niż normalnie i silnik nierówno pracował. Po odpalaniu puszczał początkowo mniejszy później już większy kłąb białego dymu aż w końcu zostawiałem za sobą białą chmurę. Po demontażu okazało się że uszczelka jest cała ale w głowicy są pęknięcia. Stan oleju się nie zmieniał, silnik się nie grzał, generalnie brak objawów poza (początkowo) małym białym/jasno-niebieskim "buchem" po odpaleniu. Naprawa we własnym zakresie (robocizna moja) z niwym rozrządem, pompą wody, kompletem śrub głowicy, używaną głowicą + planowanie i reszta "pierdół" mniej i bardziej ważnych (robiłem raz a dobrze bo dla siebie) w okolicy 3000PLN (w/w remont/naprawę robiłem w czerwcu br.). Jeśli masz zdrowe blachy, zrobione zawieszenie i geometrię oraz sprawne w 100% hamulce - warte zachodu, mondek to wdzięczny samochód, po remoncie już 3000km zrobione i jeszcze u mnie pojeździ :skromny:
Trzymam kciuki za pozytywną reanimację :piatka:

kwiatek83
14-10-2015, 16:43
Moim zdaniem pompa do wymiany.Teraz pojawił sie niebieskawy dym.
Mundek wystawiony na olx.
Reanimacji nie bedzie niestety,jest już następca.
Jak sie nie sprzeda,to bede zmuszony z żalem oddać go do skupu.

iNDi
14-10-2015, 18:55
Będzie dobrze ! Sprzedaż i kupisz coś lepszego.

U nas za kompletnego mondka płaca tysiaka na złomie.

kwiatek83
15-10-2015, 19:08
Chyba zartujesz sobie?Obdzwoniłem wszystkie skupy u nas i max 400pln dają.