PDA

Zobacz pełną wersję : radio denso z nawigacja duzy ekran



kanayo
06-10-2015, 21:32
od niedawna mam Mondeo z 2006r. bez nawigacji, czy jesli podlacze radio denso z nav bez zmieniarki i dvd to samo radio z klimatyzacja bedzie dzialac? zmieniarke i dvd zamierzam podlaczyc pozniej i sie zastanawiam czy samo radio moge juz teraz podlaczyc i nadal korzystac z radia i klimatyzacji. jesli ktos robil cala taka instalacje to prosze o link, bo zupelnie nie mam pojecia jak to wszystko podlaczyc, czy w ogole samemu mozna to zrobic?

ARTi
06-10-2015, 21:44
Można zrobić samemu bez problemu, oczywiście posiadając komplet części.

Samo radio nie będzie działać bo to tylko wyświetlacz - serce systemu znajduje się w napędzie DVD.

Tutorial:
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Touchscreen_Sat_Nav_Facelift_-_Retro_Fitting

kanayo
06-10-2015, 22:55
cholera, czyli zeby cokolwiek dzialalo to trzeba spiac wszystko, a mozesz mi powiedziec co to za cudo ta zmieniarka, czy tam tez sie wklada jakies plyty, czy ona jest tylko do obslugi dvd? teraz widze ze 10 lat to wieki jesli chodzi o elektronike.

ARTi
06-10-2015, 23:00
Zmieniarka służy do odtwarzania płyt CD, wchodzi 6 sztuk.

Napęd DVD to jednostka główna oraz czytnik do płyty z mapą. Mapa jest na DVD9

Radio z kolei odtwarza płytki z MP3

Wysłane mobilnie

kanayo
06-10-2015, 23:14
ok, rozumiem, a antene tez nalezy wymienic na taka z gps?

ARTi
06-10-2015, 23:19
Jeśli chcesz korzystać z navi to tak.

Choć na normalnej samo radio powinno działać, ale to nie sprawdzone info ;)

Wysłane mobilnie

kanayo
06-10-2015, 23:30
ok, dzieki, musze sie zastanowic czy sie za to samemu zabierac bo ostatecznie moze sie okazac ze dvd nie jest zgrane z tym modelem samochodu i cala robota pojdzie na marne.

kanayo
07-10-2015, 10:11
Jesli dvd to jednostka glowna tzn ze calosc moze dzialac bez zmieniarki, mam racje?

ARTi
07-10-2015, 10:11
Jak najbardziej :)

Wysłane mobilnie

kanayo
07-10-2015, 12:19
Mp3 i dvd w zupelnosci wystarczy :)

kanayo
07-10-2015, 18:09
wyczytalem ze te radio z dotykowym ekranem to nalezy miec z jednego samochodu, radio, dvd i zmieniarke oraz wiazke i antene, nie mam anteny, czy to jakis duzy problem? i takie pytanie od blondynki, co to znaczy zeby wiazka byla tez z tego samego auta?

ARTi
07-10-2015, 19:52
Wiązka i antena może być z byle kąd ;)

Napęd i wyświetlacz z jednego kompletu.

Wysłane mobilnie

kanayo
07-10-2015, 20:46
dzieki.

kanayo
08-10-2015, 10:15
Sory ze tak mecze ale czy konsola srodkowa tez jest do wymiany z forda 2006 po 2 lifcie?

ARTi
08-10-2015, 13:00
Sory ze tak mecze ale czy konsola srodkowa tez jest do wymiany z forda 2006 po 2 lifcie?

ŚmIało pytaj ;)

Trzeba inną konsolę niestety.

Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 20:00
dzieki za cierpliwosc i uprzejmosc, ja jestem zielony w temacie, gdybym byl w Polsce to pewnie bym pojechal do jakiegos serwisu z fordem a u mnie takie rzeczy sa drogie i nie wiem czy w ogole ktos by tu sprawe ogarnal. powiedz mi czy kostki ze starego radia i klimatyzacji pasuja do tego radia denso? czy wszystkie kable nalezy zmieniac? nie wiem jak tu wrzucic zdjecie, ale moglbys mi powiedziec ktory wtyk jest od czego? od gory po lewej jest duzy kwadratowy to chyba radio po prawej antena i dvd, ponizej prostokatny wtyk chyba tez dvd a na dole dwa podluzne czarny i bialy, czy to od klimatyzacji?

ARTi
08-10-2015, 20:41
Biała i czarna kostka to nawiewy, pasują p&p.

Duża czarna kostka to Quadlock i to jest do radia. Niestety Denso ma inaczej rozmieszczone piny w tej kostce i kostkę należy ciachnąć i na nowo polutować kabelki.
Mi zajęło to ok 1.5 godziny :)

Jeśli spojrzysz na schematy w linku który dałem w drigim poście, zobaczysz że cała konwersja na Denso jest banalna.

Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 20:49
mam denso z ciachnietymi kabelkami ale czy to mi sie na cos przyda? bo kolory kabelkow pewnie sa rozne...

ARTi
08-10-2015, 21:04
mam denso z ciachnietymi kabelkami ale czy to mi sie na cos przyda? bo kolory kabelkow pewnie sa rozne...

Proszę zerknij do linka ;)

Kabelkologię przerabiasz wg. numerów pinów a nie kolorów.

Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 21:18
wlasnie ogladam ta rozpiske i narazie zalapalem kolejnosc pinow :) ale nie za bardzo wiem jak rozroznic ktory kabel jest ktory? jak je rozpoznac, ze te sa od glosnikow a te od zasilania itd

ARTi
08-10-2015, 21:31
wlasnie ogladam ta rozpiske i narazie zalapalem kolejnosc pinow :) ale nie za bardzo wiem jak rozroznic ktory kabel jest ktory? jak je rozpoznac, ze te sa od glosnikow a te od zasilania itd

Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie ;)

Masz tam ładne schematy wtyczek, opisane piny, wszystkie kostki też są oznaczone i gdy sie przyjrzysz w realu to każda kostka ma wytłoczone numerki pinów.

Zapewniam że robiąc to zgodnie opisem nawet nie musisz wiedzieć który kabel jest do czego, wystarczy trzymać się odpowiednich wtyczek i numerków pinów.

Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 21:51
chodzi mi o kable ktore sa w samochodzie ze starego radia. bo jak utne kable od starej kostki to musze te kable odpowiednio powtykac na nowo i ktory kabel gdzie? np glosniki skad wiadomo ze ten kabel to jest + od lewgo z przodu? itd jesli to bede wiedzial to wydaje mi sie ze dojde jak z reszta.

ARTi
08-10-2015, 21:57
Aha :)

Tnij kabelki pojedynczo i odrazu lutuj do kostki Denso.

Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 22:09
a to juz jasniej mi sie zrobilo :) czyli piny sa te same ale inaczej rozmieszczone czy tak?

ARTi
08-10-2015, 22:28
a to juz jasniej mi sie zrobilo :) czyli piny sa te same ale inaczej rozmieszczone czy tak?

Tak dokładnie, pomieszali z rozmieszczeniem pinów w kostce ;) ale kabelek po kabelku bez problemu to zrobisz.



Wysłane mobilnie

kanayo
08-10-2015, 22:38
no to juz lapie w czym rzecz, a jeszcze mi powiedz czy jak ta duza kostke podlacze i kupie ten kabel http://allegro.pl/show_item.php?item=5395697167 to bedzie wszystko chodzilo czy jeszcze jakies wtyki i kable potrzebne? bo rozumiem ze zasilanie do radia juz bedzie w tej duzej kostce.

ARTi
08-10-2015, 22:57
Jeśli masz ten kawałek wiązki to już nic nie trzeba więcej.

http://www.fordwiki.co.uk/images/0/05/Satnav4.jpg

Wysłane mobilnie

kanayo
09-10-2015, 11:25
kabel ze zdjecia rozumiem ze laczy radio z dvd bez zmieniarki, tak?

czy ten kabel jest wyciagniety z auta i przerobiony? tzn w aucie jest ten kawalek kabla z czarna duza wtyczka z jednej strony i z drugiej dwie male szare?, kostka do dvd jest podpieta a duza czarna przerobiona, zgadza sie? bo ja jeszcze nic nie rozkrecalem i nie wiem co jest za starym radiem.

kanayo
09-10-2015, 15:10
no wyciagnalem kabel z samochodu i widze ze jednak jest troche inaczej niz myslalem, u mnie jest oczywiscie czarna duza, szara z czerwonym i jedna szara mala, w duzej kostce jest mniej kabli w connetor b i c, w connector a wydaje sie ze jest wszystko tak samo, ale nie mam pojecia gdzie maja leciec brakujace kabelki? do connectora c38? mozesz mi pomoc? mozna by z toba na skypie pogadac?

ARTi
09-10-2015, 22:53
Można na skype ale nie widząc tego na oczy nie pomogę zabardzo bo dawno to robiłem i zwyczajnie nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało. Wydrukowałem tutorial i robiłem punkt po punkcie.

Najlepiej powrzucaj tu fotki co tam masz u siebie.

A ilością kabelków się nie sugeruj. Do wiązki Quadlock Denso idzie więcej kabelków bo oprócz wiązki z auta dochodzą kable z czytnika.

Osobiście Ci doradzę żeby nie analizować tych kabelków tylko krok po kroku przerabiać wiązkę wg tutoriala i będzie dobrze.

Jednego kabelka nie ma w wiązce, jest to sygnał wstecznego. Nie jest to wymagane ale gdybyś go chciał dolożyć to przeciągnij dodatkowy kabelek za deską w okolice skrzynki bezpieczników. Jutro podam Ci wtyczkę i pin w którym znajdziesz ten sygnał ;)

Wysłane mobilnie

kanayo
09-10-2015, 23:09
w qaudlocku od denso sa tylko dodatkowe kable w connectorze B od mono i od aux w connectorze C, reszta kabli jest taka sama. moj kabel rozni sie od twojego tylko malymi szarymi wtyczkami, u mnie jest jedna i nie jest ona do niczego podlaczona, wiec mysle ze ten caly kabel to nie problem. raczej nie wiem jak polaczyc wtyki z dvd do radia, bo wtyczki mam z obcietymi kabelkami i nie wiem jak one sie lacza, czy jak je polacze po kolorach razem to moze nie zadzialac bo sam powiedziales ze to nalezy po pinach laczyc. przydalaby mi sie rozpiska kabla ktory laczy dvd z radiem. wydaje mi sie ze jak podlacze radio do qauodlocka i do radia dvd to chyba powinno dzialac, ale kable od dvd sa uciete. a jak tu sie wrzuca fotki z kompa?

ARTi
10-10-2015, 16:10
Nie ryzykowałbym podłączania Denso do standardowego quadlocka.

Foty wyslij na pokazywarka.pl pokaż co tam masz u siebie w zestawie.

Wysłane mobilnie

kanayo
10-10-2015, 19:19
ok, tu jest jedno zdj. te odgiete kable to te ktorych nie ma w radiu 6000CD, reszta jest taka sama wlacznie z kolorami kabli.

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6101450/16320653.jpg?1444493150

a tu drugie

Tu sa wtyczki laczace dvd z radiem denso i (http://pokazywarka.pl/2cmtw2/)

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

druga fotka, ta szara wieksza jest od dvd, ta mniejsza czarna jest od radia denso i sa tam napewno kable od zmieniarki, ktora mam ale nie bede podlaczal.

kanayo
24-10-2015, 19:18
ok, nie dam rady tego sam zrobic, za duzo tego zmieniania a ja na dodatek nie mam zadnych kabli poza obcietymi koncowkami ktore nie mam pojecia jak polaczyc, czy tu ktos zna jakis zaklad z mazowieckiego ktory moze polaczyc to wszystko?

goras
30-10-2015, 01:07
Witam,
mam denso ale bez zmieniarki. Po odkodowaniu VIN wynika, że auto nie było w nią wyposażone fabrycznie. Czy jeśli dokupię odpowiednią to końcówkę do niej znajdę gdzieś w bagażniku tam przy tym "garbie" gdzie ona powinna być? Czy trzeba ciągnąć wiązkę?

dzięki i pozdrawiam

DonMondeo
30-10-2015, 08:57
Ja w kombi mam denso i zmieniarke a kostki do niej brak. Takie wersje byly wiec mozesz tej kostki nie miec i czeka Cie wymiana calej wiazki

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

goras
30-10-2015, 13:09
Dzięki z info. W takim razie nie ma co grzebać. Za mało jestem w prundzie kumaty. Trzeba w takim razie korzystać z wtyczki w schowku :)

kanayo
30-10-2015, 18:41
moze sa spece ktorzy sobie zamontowali i bez problemow im to chodzi ale ja widze ze chinczyk bylby dla mnie najlepszym rozwiazaniem, zamiast wydawac kolejne 8 czy 9 stow na kable, po czym byc moze w radiu jest wlaczony vinlock to wole kupic chinczyka i odpuscic sobie fordowski zabytek gdzie wgranie mapy tez graniczy z cudem, juz nie wspomne ze aktualizacje sa robione co dwa lata. teraz wiekszosc elektroniki juz po 2-3 latach trafia do muzeum i trzeba duchow przodkow pytac jak to kiedys dzialalo, ale podziwiam tych co walczyli do konca i odniesli sukces, choc akurat w tym radiu trudno miec zaufanie ze kazda ulica bedzie dostepna,ale samo radio ladnie sie prezentuje w srodku :) to przyznaje.