PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nie załącza napędu. 1.8 Zetec 1997 r.



Blazik02
17-10-2015, 13:37
Witam. Problem polega na tym iż, po ostrej jeździe sprzęgło zaczęło się ślizgać całkowicie, aż przestał ciągnąć. Wrzucam biegi z wciśniętym sprzęgłem czy bez silnik chodzi jak na jałowym. Sprzęgło się zrobiło bardziej miękkie. Sprawdzałem pompę sprzęgła to ma lekko pękniętą osłonę i malutki wyciek płynu. Jak myślicie czy pompa do wymiany i co ze sprzęgłem czy można wymienić samą tarczę i docisk bez wysprzęglika jeżeli jest sprawny ? I czy jakieś używane części wchodzą w grę ? Ciężko z wyciągnięciem skrzyni i demontażu sprzęgła ?

Netoper
17-10-2015, 18:36
Jak myślicie czy pompa do wymiany

Sprawdzałem pompę sprzęgła to ma lekko pękniętą osłonę i malutki wyciek płynu.
Skoro jest wyciek to znaczy że poszły uszczelniacze wewnątrz pompki.

Jak sprzęgło się ślizga to albo tracza się skończyła albo docisk.
Można wymieniać pojedynczo, tylko nie ma żadnej gwarancji że za miesiąc czy pół roku się kolejna rzecz nie sypnie i wtedy ponownie kasę wywalasz na robociznę.

Wszystko o co pytasz jest kilkaset razy omówione, szybciej znajdziesz odpowiedź przepatrując forum niż czekać aż komuś się będzie chciało po raz kolejny to samo pisać co było kilkaset razy pisane.

Blazik02
18-10-2015, 14:27
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem temat o wymianie sprzęgła. Jeżeli dam radę odkręcić sanki to wymienię docisk i tarczę, ponieważ silnika do góry nie mam jak, jeżeli nie pójdą to nie będę się męczył i dam do mechanika.