PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kontrolowany Mondeo - 2004 - 1.8 - 125KM



velm
20-10-2015, 15:30
Cześć.

Przymierzam się do zakupu Forda Mondeo 1.8 (125KM), znalazłem już egzemplarz który planuję obejrzeć jeszcze w tym tygodniu (link wstawiam poniżej). Jednakże nie bardzo orientuję się jakie usterki mogą trapić poniższy model, z jakimi kosztami muszę się liczyć inwestując w niego swoje pieniądze i oczywiście na co powinienem zwrócić szczególną uwagę oglądając powyższy model.
Stwierdziłem, że będzie to odpowiednie miejsce na uzyskanie rad od osób już bądź w przeszłości posiadających ten model.
Z tego co na szybko zdążyłem się zorientować w samochodzie w ostatnim czasie została uszczelniona głowica i wymienione łączniki stabilizatora.
Wrzucam link do OLX:

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-CID5-IDceKUl.html#72c7c1e2c5

Z góry dziękuje za Wasze opinie.

Dilbert
20-10-2015, 15:59
Polecam Ci zajrzeć do mojego tematu. Też przykładam się do zakupu Mondeo tyle, że mój model jest o rok młodszy. u mnie w temacie jest ładny tekst z poradą odnośnie na co zwrócić uwagę przy zakupie. Ale i tak polecał bym przejechać do ASO by przetrzepali samochód !

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/145930-MKIII-HB-1-8-PB-2005r-Cz%C4%99stochowa

velm
21-10-2015, 13:46
Dzięki za odpowiedź, ogólnie interesuje mnie jeszcze kwestia dwumasy w tym samochodzie. Ktoś orientuje się przy jakich przebiegach konieczna jest naprawa owego cudu techniki. Jeżeli chodzi o koszty to zorientowałem się, że koło dwumasowe+sprzęgło to koszt +/- 1600zł + robocizna. Ktoś może jeszcze podzielić się przemyśleniem co w najbliższym okresie eksploatacyjnym będzie do "ogarnięcia". Jeżeli potwierdzą się objawy rdzy na nadkolu, to zamierzam zrobić komplet zabezpieczenia.

velm
24-10-2015, 15:19
Oglądałem dzisiaj mondeo, gość jest skłonny zejść do 9tysięcy, ale martwi mnie jeden problem mianowicie kierownica w ciągu 2 sekund od puszczenia momentalnie ściąga do prawej strony, przy jeździe próbnej po takim czasie znalazłem się na prawym pasie. Na stacji diagnostycznej zauważono następujące wady: konieczność wymiany drążków, amortyzatory przód, hamulce tył (całkowicie zapieczone). Ponadto do 3 lat konieczność przeprowadzenia konserwacji podwozia. Jeżeli chodzi o rdzę, to drobne ślady korozji pod lusterkiem i przy klapie bagażnika, niewielka oznaka przy prawym nadkolu.

Czy ktoś mógłby coś doradzić w tym temacie? Warte zakupu czy stanowczo sobie odpuścić - interesuje mnie najbardziej kwestia tego ściągania do prawej strony.

Dilbert
24-10-2015, 17:27
Jak tak mocno ściąga samochód to całkiem możliwe, że jest po ostrym dzwonie i był naprawiany po łebkach byle sprzedać. Ja na twoim miejscu bym sobie odpuścił bo lista napraw jest ogromna.

Jakub
24-10-2015, 21:59
Zabierz go jeszcze na zbierzność, i targuj, mocono!
Pozostałe rzeczy sam spokojnie ogarniesz.