PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] oryginalne głośniki do mk1



welshman2
22-11-2006, 08:56
Witam!
Pytanie: jakiej firmy są oryginalne głośniki do forda monedo mk1. chciałbym trochę danych na ich temat bo mysle że czeka mnie wymiana. lewy głośnik w tylnych drzwiach zaczyna m i siadać. Jakie mają rozmiary, bo z tego co zdążyłem się z orientowac to są jajowate. Co można włożyć zamiast nich????
Dzieki

BS
22-11-2006, 09:13
poszukaj w tym dziale- nie jest on aż tak wielki a temat się przewija ... oryginalesy są produkcji FORD - wymieniaj papieraki i tyle ... oryginalny rozmiar jest 5x7 cali ale z powodzeniem koledzy pakują głośniki okrągłe 16,5 cm z przejściówką zrobioną z mdf albo plastikiem kupionym na allegro- okrągłe są tańsze i mają lepsze brzmienie. No a najlepiej jest kupić zestaw odseparowany na przód a na tył wyskrobać ze starych dwa działające głośniki oryginalne i tak zostawić. Ja się przymierzam do zmiany radia i zamontowania dwóch zestawów odseparowanych, ale niestety $$$ idzie na co innego :wall:

DIGITAL
22-11-2006, 10:19
Głośniki owszem z logiem FORD-a ale jakiejś firmy ... wiem bo sam jak wyjąłem to się zdziwiłem bo nie była to jakaś nieznana firma, tylko kurcze nie moge sobie przypomnieć co to takie było :) ( to w MK II nie wiem co było w MK I ale chyba to samo :) ) a rozmiar standard to 5x7" ... jest troche aukcji na Alledrogo :bigok: z takimi właśnie rozmiarami głośników :bigok:

matzone
22-11-2006, 10:43
Koledzy dobrze Ci radzą. Nie zakładaj głośników w tylnie drzwi bo są niepotrzebne. Najlepiej zamontuj głośniki systemowe na przód 16,5 cm i zobaczysz, że szczęka Ci opadnie z wrażenia. Bądziesz zadowolony.
Warto wykorzystać możliwośc zamontowania 16,5 cm głośników poprzez zastosowanie dystansów z płyty MDF. Warto wydać troszkę pieniędzy i się pomęczyć przy montażu aby w nagrodę rozkoszować się nieskazitelnym dzwiękiem :banan:
Tak więc zapomnij o fordowskich głośnikach bo grają naprawdę szkaradnie.
Ale się rozpisałem :)

zbigniew
22-11-2006, 11:36
Witam!
Pytanie: jakiej firmy są oryginalne głośniki do forda monedo mk1. chciałbym trochę danych na ich temat bo mysle że czeka mnie wymiana. lewy głośnik w tylnych drzwiach zaczyna m i siadać. Jakie mają rozmiary, bo z tego co zdążyłem się z orientowac to są jajowate. Co można włożyć zamiast nich????
Dzieki
nazwy firmy nie ma jest tylko logo forda, jeżeli zależy Ci na wymianie na taki sam, to na allegro (http://moto.allegro.pl/item142969486_ford_mondeo_94_glosniki_drzwi.html) , albo w dziale market

welshman2
22-11-2006, 16:11
Ok. Dzieki koledzy, ale jakei powinienem wsadzić głośniki? basy z gwizdkiem czy mocne tweetery? Dodam, że mam nowe radio pioneera 4x 45 wat. Moc może nie jest zatrważająca ale miałem to radio wsadzone w innym aucie i basowe daxy. bez wygłuszenia drżało całe auto. lepsze pioneerey czy sony????

matzone
22-11-2006, 17:23
Pod samo radyjko to każdemu polecam ten zestaw
http://www.allegro.pl/item144302586_helix_blue_62mk2_warszawa_.html
W przyszłości zapragniesz poprawy jakości dzwięku to tylko dokupisz wzmacniacz 4 kanałowy i sub w skrzyni (tuby nie polecam bo to rozwiązanie sprawdza się na wiejskiej dyskotece :satan: )
Pamiętaj o dystansach z MDF-u bo inaczej nie zamontujesz tych głośników.
Gdyby helixy okazały się za drogie to proponuję Ci ten zestaw
http://www.allegro.pl/item142935542_phonocar_y_line_kultowe_tweetery_z_j edwabna.html
Tylko przyznaję się, że ich nie słuchałem ale koledzy mówią, że w tej cenie trudno o lepszy wybór. Helixy są mi dobrze znane i obsłuchane tak więc wybieraj.