PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nawigacja, a NOKIA N70



Milosz_ct
22-11-2006, 14:53
Witam. Mam pytanie. Slyszalem ze moge ze swojego telefonu zrobic przenosna nawigacje. Mam Nokie N70. Co musze do niej dokupic zebym mogl jezdzic z interaktywna mapa w aucie. Jakie koszta??
Dzieki.

marcin_s18
22-11-2006, 15:05
odbiornik gps + mapę do teefonu :)
trza bylo kupic E50, tam jest zainstalowane oprogramowanie do navi, trza tylko odbiornik gps kupic. może chcesz sie zamienic :terefere:

Slawik
22-11-2006, 16:10
Do nokii n70 polecam program Tomtom (http://www.tomtom.com/products/category.php?ID=2&Language=1) + odbiornik gps - odbiornik cena około 300zł.

atamu
22-11-2006, 16:44
a ja mam takie pytanko przy okazji. mam navi w swoim mondziaku ale takie do ktorego nie ma softu (blaupunkta kiedys tu omawiane - seryjne), jak sie wiec domyslacie mam tez i odbiornik gpsa czy mozna wykorzystac juz ten istniejący i tylko przerobic jakosik wejscie zeby do fona pasowalo czy sie nie da sie ???

Milosz_ct
22-11-2006, 17:29
..może chcesz sie zamienic :terefere:

Niestety nie skorzystam. Lubie ten telefon poza tym ma wiecej funkcji, ale z Twojej porady chetnie skorzystam odnoszacej sie do zakupu odbiornika gps i mapy. Nie jest to duzy koszt jak zauwazyl kolega Slawik wiec moze juz niedlugo bede mial navi. :beer:

marcin_s18
22-11-2006, 17:45
Nokia ma dedykowany odbiornik GPS - LD-3W, cena ok 300 zł. do kupienia np na alledrogo
http://img126.imageshack.us/img126/2358/ld3whi4.jpg

Jak bedziesz wybierał odbiornik GPS to pamietaj że najlepszy chipset to SiRF Star III (LD-3W właśnie taki ma).

WojtasS
22-11-2006, 18:15
Jak bedziesz wybierał odbiornik GPS to pamietaj że najlepszy chipset to SiRF Star III (LD-3W właśnie taki ma).

oplaca sie kupic odbiornik gps asus bt100 ma on chipset SiRF Star II?? moze bym gho wzial za 200zl oplaca sie ?
pozdrowionka

marcin_s18
22-11-2006, 18:49
Jak bedziesz wybierał odbiornik GPS to pamietaj że najlepszy chipset to SiRF Star III (LD-3W właśnie taki ma).

oplaca sie kupic odbiornik gps asus bt100 ma on chipset SiRF Star II?? moze bym gho wzial za 200zl oplaca sie ?
pozdrowionka

nie ma takich urządzen na alledrogo więc nie wiem czy to dobra cena jak za to urzadzenie (zreszta nie ma wogole odbiornikow na tym chipsecie), ale za 300 zl kupisz nowy odbiornik z lepszym chipsetem (SiRF Star III), więc chyba nie za bardzo sie opłaca...

gilotyna
22-11-2006, 20:46
Orientowałem sie u miłej pani na stoisku Ery, powiedziała że do mojej nokii taki odbiornik jak wyżej, tylko że nie wiem czy sa mapy, ale jakiś droższy model za ponad 400 zeta ma mapy na pewno w cenie...

Dodatkowo owa pani uświadomiła mnie że podczas używania navi korzystami z gprs, a to wiadomo gratis nie jest.... Można powiedzmy na tydzień wykupić za ok 30 zeta abonament i wtedy korzystać do woli... przez tydzień :satan:

FeveR
22-11-2006, 20:56
Dodatkowo owa pani uświadomiła mnie że podczas używania navi korzystami z gprs, a to wiadomo gratis nie jest.... Można powiedzmy na tydzień wykupić za ok 30 zeta abonament i wtedy korzystać do woli... przez tydzień :satan:

To cie ta pani ostro nasciemniala - siec satelitow geo stacjonarnych jest za freeee - To o czym ona mowila to byc moze sprawa zwiaza z informacjami o korkach online - wtedy rzeczywiscie do polaczenie z serwerem producenta oprogramowania wymagany jest jakis dostep do netu (np. gprs).

marcin_s18
22-11-2006, 21:07
Orientowałem sie u miłej pani na stoisku Ery, powiedziała że do mojej nokii taki odbiornik jak wyżej, tylko że nie wiem czy sa mapy, ale jakiś droższy model za ponad 400 zeta ma mapy na pewno w cenie...

Dodatkowo owa pani uświadomiła mnie że podczas używania navi korzystami z gprs, a to wiadomo gratis nie jest.... Można powiedzmy na tydzień wykupić za ok 30 zeta abonament i wtedy korzystać do woli... przez tydzień :satan:

:rotfl: :los: tak to jest jak pani myli gps z gprs.

Ja ostatnio byłem w salonie Ery, i mówie-jakie ma Pani słuchawki bluetooth. A babka-a do jakiego modelu telefonu ?
:rotfl:

jarekson
22-11-2006, 21:13
Ja korzystam z GPS'a Nokii LD-3W i jest bardzo dobry.
Używam go z palmem LOOX 720.
Co do opłat to samo użytkowanie jest za free, aczkolwiek niektóre programy aktualizują mapy przez gprs i komunikaty o korkach itd.

WojtasS
22-11-2006, 22:59
Jak bedziesz wybierał odbiornik GPS to pamietaj że najlepszy chipset to SiRF Star III (LD-3W właśnie taki ma).

oplaca sie kupic odbiornik gps asus bt100 ma on chipset SiRF Star II?? moze bym gho wzial za 200zl oplaca sie ?
pozdrowionka

nie ma takich urządzen na alledrogo więc nie wiem czy to dobra cena jak za to urzadzenie (zreszta nie ma wogole odbiornikow na tym chipsecie), ale za 300 zl kupisz nowy odbiornik z lepszym chipsetem (SiRF Star III), więc chyba nie za bardzo sie opłaca...


jak nei ma jak jest co prawda to nie asus ale na tym chipsecie
http://www.allegro.pl/item141909638_gps_leadtek_9537_sirf_ii_xtrac_ii_bl uetooth.html

pawelos
22-11-2006, 23:11
a tak sie podczepie z zapytaniem czy tomtom posiada w miare dobre odwzorowanie duzych miast bo mam N6630 i lada dzien chce zakupic LD-3W...????

marcin_s18
22-11-2006, 23:28
a tak sie podczepie z zapytaniem czy tomtom posiada w miare dobre odwzorowanie duzych miast bo mam N6630 i lada dzien chce zakupic LD-3W...????
nie wiem bo nie używalem i nie pomoge niestety

Slawik
23-11-2006, 00:24
a tak sie podczepie z zapytaniem czy tomtom posiada w miare dobre odwzorowanie duzych miast bo mam N6630 i lada dzien chce zakupic LD-3W...????

Ja używam tomtoma ver. 5 i - pokrycie polski około 20 paru %; najnowasza wersja ver. 6 z nowymi mapami ma 34 % obszaru polski http://www.tomtom.com/products/section.php?ID=278&Section=404&Category=2&Lid=9.

Ale koniec wymądrzania - ze stara wersja map zawsze docierałem do celu bezproblemowo wiec jak zdobędziesz najnowszego tomtom-a to bedzie jeszcze tylko lepiej...



oplaca sie kupic odbiornik gps asus bt100 ma on chipset SiRF Star II?? moze bym gho wzial za 200zl oplaca sie ?

Polecam dołożenie kilku złotych do lepszego sprawdzonego sprzetu nie potem w... :ass: ... sie ze traci zasieg .. ze słaby i przez co niedokładny sygnał.

marcin_s18
23-11-2006, 00:35
Jak bedziesz wybierał odbiornik GPS to pamietaj że najlepszy chipset to SiRF Star III (LD-3W właśnie taki ma).

oplaca sie kupic odbiornik gps asus bt100 ma on chipset SiRF Star II?? moze bym gho wzial za 200zl oplaca sie ?
pozdrowionka

nie ma takich urządzen na alledrogo więc nie wiem czy to dobra cena jak za to urzadzenie (zreszta nie ma wogole odbiornikow na tym chipsecie), ale za 300 zl kupisz nowy odbiornik z lepszym chipsetem (SiRF Star III), więc chyba nie za bardzo sie opłaca...


jak nei ma jak jest co prawda to nie asus ale na tym chipsecie
http://www.allegro.pl/item141909638_gps_leadtek_9537_sirf_ii_xtrac_ii_bl uetooth.html

uuuppsss nie zauważyłem. 229 zeta za SiRF Star II albo 299 (lub nawet mniej) za SiRF Star III-wiadomo że brac SiRF Star III...

WojtasS
23-11-2006, 11:44
nie ma sprawy :beer: :beer: :beer: ... a na tym chpsecie sirf star III to moze byc obojetny producent ?? czy cos bardziej konkretnego ??


pozdrowionka :bigok: :bigok: :bigok:

marcin_s18
23-11-2006, 15:25
nie ma sprawy :beer: :beer: :beer: ... a na tym chpsecie sirf star III to moze byc obojetny producent ?? czy cos bardziej konkretnego ??


pozdrowionka :bigok: :bigok: :bigok:

yyy, producet chyba nie ma wiekszego znaczenia.

WojtasS
24-11-2006, 11:31
nie ma sprawy :beer: :beer: :beer: ... a na tym chpsecie sirf star III to moze byc obojetny producent ?? czy cos bardziej konkretnego ??


pozdrowionka :bigok: :bigok: :bigok:

yyy, producet chyba nie ma wiekszego znaczenia.

ok to cos pomyslimy nad zakupem...

ma ktos moze program z mapami do nawigacji na Windows Mobile 2003SE ?? mam pare pytan... :bigok: :bigok:

pozdrowionka :metal :metal :metal :metal

Oktan
26-11-2006, 00:39
z tą tematyką odsyłam na godną polecenia stronę:

link tutaj (www.pdaclub.pl)


tam na prawdę można się wiele ciekawego dowiedzieć zarówno i GPS jak i telefonach i palmtopach

tazior
26-11-2006, 02:49
Oktan :bigok: albo ja slepy albo dawno Cie nie widzialem :)

Rafał-Jawor
26-11-2006, 14:55
za 750 zl kupisz caly zewstaw tom toma... ale jest jeden problemTOM TOM MOBILE (taki jest wykorzysrtywany w kom) NIE POSIADA MAPY POLSKI!!!
jedyne co jest to pobiezna mapa głównych dróg...

wiec inwestycja chybiona...i działa to nie za szybko na kom...
ale deccyzja nalezy do ciebie milosz....

Slawik
26-11-2006, 17:06
za 750 zl kupisz caly zewstaw tom toma... ale jest jeden problemTOM TOM MOBILE (taki jest wykorzysrtywany w kom) NIE POSIADA MAPY POLSKI!!!
jedyne co jest to pobiezna mapa głównych dróg...

wiec inwestycja chybiona...i działa to nie za szybko na kom...
ale deccyzja nalezy do ciebie milosz....

A tu sie nie zgodze bo tomtom-a ver. 5 używam osobiście w nokii z symbianem s60 [nokia 6600], jest z mapa polski [bo wgrywasz mapy jakie tylko chcesz] i całkiem nieżle śmiga.

Rafał-Jawor
26-11-2006, 18:43
za 750 zl kupisz caly zewstaw tom toma... ale jest jeden problemTOM TOM MOBILE (taki jest wykorzysrtywany w kom) NIE POSIADA MAPY POLSKI!!!
jedyne co jest to pobiezna mapa głównych dróg...

wiec inwestycja chybiona...i działa to nie za szybko na kom...
ale deccyzja nalezy do ciebie milosz....

A tu sie nie zgodze bo tomtom-a ver. 5 używam osobiście w nokii z symbianem s60 [nokia 6600], jest z mapa polski [bo wgrywasz mapy jakie tylko chcesz] i całkiem nieżle śmiga.
zazuc mi linkiem do skad masz...bo na oficjalnej stronie nic nie ma na temat mapy polski....a chciał bym sobie sciagnac (oczywiscie interesuje mnie tylko legalna mozliwosc- przeciwnikiem piractwa jestem :los: )

marcin_s18
26-11-2006, 22:07
chciał bym sobie sciagnac (oczywiscie interesuje mnie tylko legalna mozliwosc- przeciwnikiem piractwa jestem :los: )

:jezyk1: :))

Oktan
27-11-2006, 12:46
Oktan :bigok: albo ja slepy albo dawno Cie nie widzialem :)

nie ma sprawy :) - ostatnio zarobiony jestem (ale to temat na inne posty) - nie chcę zaśmiecać tego wątku

Slawik
28-11-2006, 12:38
zazuc mi linkiem do skad masz...bo na oficjalnej stronie nic nie ma na temat mapy polski....a chciał bym sobie sciagnac (oczywiscie interesuje mnie tylko legalna mozliwosc- przeciwnikiem piractwa jestem :los: )


To jest odnoście Tomtom ver 6 :
http://www.tomtom.com/products/section.php?ID=278&Section=404&Category=2&Lid=9

Co do Tomtom ver 5 - Mapa Polski - to chyba wystarczy ze powiem ze jej uzywam :)

Rafał-Jawor
01-12-2006, 16:46
zazuc mi linkiem do skad masz...bo na oficjalnej stronie nic nie ma na temat mapy polski....a chciał bym sobie sciagnac (oczywiscie interesuje mnie tylko legalna mozliwosc- przeciwnikiem piractwa jestem :los: )


To jest odnoście Tomtom ver 6 :
http://www.tomtom.com/products/section.php?ID=278&Section=404&Category=2&Lid=9

Co do Tomtom ver 5 - Mapa Polski - to chyba wystarczy ze powiem ze jej uzywam :)
to jest pobiezna mapa i strasznie niedokładna.... tez jej uzywalem.... i zakupilem automape polski....

Mamut
01-02-2007, 00:33
po pewnym czasie wznowię wątek.

Ostatnio testowałem jazdę z navigacją
najpierw palmtop z automapą
potem komórka z tomtomem 6.0 (nokia 73)

Przyznaję że nie za bardzo jest co porównywać. Palmtop wygrał, ale to nie dziwne, jest silniejszy, ma zdecydowanie dokładniejsza mapę.

Tomtom do prostej nawigacji się nadaje,
w większych miastach ma większość ulic, ale w mniejszych jego dokładność przedstawia się już kiepsko.
więc raczej nadaje się do nawigacji pobieżnej - np dojazd z Warszawy na zlot w Poznaniu (Kąkolewie),

Cenowo? moduł GPS do nokii - 280, palmtop ok 1000,
do tego oprogramowanie.

podsumowując
zależy co komu potrzeba i na ile jakie koszty go stać oraz jak bardzo jest "napalony"
Komórka z modułem GPS - w miarę tanio, dość pobieżnie i trzeba pilnowacć by nie zgubić modułu. Szybko bateria siada w komórce

Palmtop - znacznie drożej, ale dokładniej i trudniej zgubić