PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] Cos podejrzanie hałasuje, czy to pompa wody?



MotoManiaq
08-11-2015, 18:35
Witajcie, dzis sprawdzalem ladowanie w aucie i doszedl moich uszu niepokojacy dzwiek , nie jestem pewien czy to od pompy wody??? :boshe:
Dwa filmy ponizej, czekam na wasza diagnoze , internetowe wróżki :hehe:


https://youtu.be/y6W5Hp8c7Fk


https://youtu.be/WGbPZCCbweI

dz

cdsoftware
08-11-2015, 19:47
Skrzeczy jak suchy pasek klinowy. Doraźnie - kawałek suchego mydełka w dłoń, splunąć na nie i przetrzeć pasek - jak ucichnie to zaopatrz się w spray do pasków i zapsikaj nim. Mydło to tylko doraźnie wycisza.

Eee obejrzałem drugie - ładowania to kolega nie ma. Jak na mój gust rozsypały się łożyska w altku.

MotoManiaq
09-11-2015, 21:50
Suchy pasek? dziwny dzwiek... na pierwszym filmie ten dzwiek jest taki przerywany, na drugim w sposob ciagly juz... przykladalem ucho , ale nie moge zdiagnozowac czy to od kola pasowego czy moze pompa wody nieszczesna ???

a altek do roboty ;)

wilu117
10-11-2015, 07:54
Polej pasek wodą z mydłem albo czymś w tym stylu to będziesz wiedział czy piszczy on czy pompa

cdsoftware
10-11-2015, 08:07
Suchy pasek? dziwny dzwiek... na pierwszym filmie ten dzwiek jest taki przerywany, na drugim w sposob ciagly juz... przykladalem ucho , ale nie moge zdiagnozowac czy to od kola pasowego czy moze pompa wody nieszczesna ???

a altek do roboty ;)

Weź kawałek mydła, posmaruj pasek będziesz wiedział. Na mój gust to pompa będzie wyła, no chyba że totalnie rozsypana ... ale wtedy będzie się z niej ciecz lać na potęgę.

Racuch
10-11-2015, 10:35
pompa będzie wyła, no chyba że totalnie rozsypana
Jeśli się oberwał talerzyk to będzie właśnie tak stukać, trzeć i inne dźwięki wydawać. A lać się zacznie jak talerzyk przepiłuje korpus :hmm:

polciuxxx
10-11-2015, 12:50
Jeśli się oberwał talerzyk to będzie właśnie tak stukać, trzeć i inne dźwięki wydawać. A lać się zacznie jak talerzyk przepiłuje korpus

Dokładnie, ściągnij pasek od pompy na moment niech ktoś odpali na kilka sekund i sprawdź czy ucichło...

MotoManiaq
10-11-2015, 18:31
pompa będzie wyła, no chyba że totalnie rozsypana
Jeśli się oberwał talerzyk to będzie właśnie tak stukać, trzeć i inne dźwięki wydawać. A lać się zacznie jak talerzyk przepiłuje korpus :hmm:

dokladnie, pasek bardziej skrzeczy piszczy, a tu dzwiek jest bardziej takie tarcie... zauwazylem tez , ze jak sie rozgrzeje silnik to juz ten dzwiek zanika, albo raczej zlewa sie jeden dzwiek... auto ma 240tys nalatane i z tego co wiem pompa wody oryginalna :hehe:



ściągnij pasek od pompy na moment niech ktoś odpali na kilka sekund i sprawdź czy ucichło

a to nic sie nie stanie silnikowi?

Czy jestem w stanie sam w warunkach garazowych taka pompe wymienic, czy jest jakas duza filozofia z tym?

polciuxxx
10-11-2015, 18:51
a to nic sie nie stanie silnikowi?

Czy jestem w stanie sam w warunkach garazowych taka pompe wymienic, czy jest jakas duza filozofia z tym?

No co się stanie jak nie ma chłodzenia to wiesz :zakrecony: ale jak zrobisz to na zimnym silniku to nic mu nie będzie ;-) Ściągasz pasek, odpalasz, sprawdzasz i gasisz żeby temperatury nie złapał. W kilka sekund usłyszysz czy jest ok czy nie. A wymiana pompy to nic strasznego... jak masz troszkę zdolności manualnych to dasz radę.

Zdzich
10-11-2015, 22:13
Chwileczkę , jesli zdejmiesz pasek i będzie cisza to dowiesz się tylko że to pasek ALBO pompa . Proponuję psiknąć na pasek bez zdejmowania - czymkolwiek : plak , odmrażacz , itp albo posmarować mydłem . Jeśli od tego ucichnie - to pasek , jeśli nie - to pompa .

Ale ja mam pytanie w podobnym temacie . Dziś stwierdziłem że ewidentnie hałasuje mi pasek na napinaczu . Tylko że napinacz wydaje się słabawy . Wciągnęło mi palec pod pasek , ale zamiast go uciąć - spadł pasek . Czy istnieje metoda naprawy napinacza , czy do wymiany ? Spoko daje się go dogiąć do roli napędzającej .

Cumulus
10-11-2015, 22:50
Kup sobie pasek 3PK648 :
https://carsys.pl/czesci/3pk648-gates-pasek-klinowy-wielorowkowy,11-3PK648-0033-00305--K3PK648.aspx

A napinacz odkręć. Ja taki manewr będę u siebie uskuteczniał na dniach

wilu117
12-11-2015, 11:19
A ja już tak mam, napinacz został wywalony.

Kleber
12-11-2015, 16:05
Jeśli się oberwał talerzyk to będzie właśnie tak stukać, trzeć i inne dźwięki wydawać. A lać się zacznie jak talerzyk przepiłuje korpus
w ST220 nie ma slynnego talerzyka...

MotoManiaq
12-11-2015, 20:45
Kup sobie pasek 3PK648 :
https://carsys.pl/czesci/3pk648-gates-pasek-klinowy-wielorowkowy,11-3PK648-0033-00305--K3PK648.aspx

A napinacz odkręć. Ja taki manewr będę u siebie uskuteczniał na dniach

Napinacza nie mam już , widocznie ktos wczesniej sie go pozbyl ;) , halas jest sporadyczny, raz sie pojawia, raz nie, na zimnym silniku najłatwiej go wyłapać, chyba i tak profilaktycznie wymienie pompe wody.... wezme chyba pompe oryginalna, no chyba, ze polecacie jakis porzadny zamiennik, gówna nie wsadze do STka:zakrecony:

wilu117
12-11-2015, 21:01
Nie wiem czy się coś w temacie zmieniło ale do ST nie było pompy w zamienniku.

JacekST220
24-01-2021, 14:20
Ustaliles co hałasowało na 1 filmiku?