PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Błędy P0174 i P0171



dziadek
12-11-2015, 21:18
teraz i mnie dopadły te błędy.
Sprawa wyglada tak.

W ostatnich dniach zaczął wyskakiwac błąd P0174 podczas jazdy na LPG. Pierwsza myśl - mapy od kuchenki. Zrobiłem reset kompa (odłączyłem aku - w którymś temacie tak wyczytałem). Zrobiłem na Pb z 50km i pojawił sie znów check (na Pb) - tym razem P0174 i P0171. Pojechałem na kompa i wyszły takie rzeczy:

korekty były niby w normie (juz sam nie pamietam), natomiast praca lambd juz nie.

Pierwsza pracowała OK - wskazania były następujące: 3,0,-1,3,0,-1 itd. - czyli regularnie
Druga juz mniej OK - wskazania: -1,4,2,4,0,4,-1,4,2,4,0 itd. - tu juz nie regularnie
Trzecia natomiast na wolnych obrotach wykres praktycznie płaski, natomiast po dodaniu gazu wykres skakał do wartości 7-8.

Z tego co wiem, w miejsce orginalnego kata wsadzony jest Magnaflow. Mój mechanik powiedział, że byc może obecny katalizator nie spełnia swojej funkcji.
Dziś przy dodawaniu gazu odezwał sie jeszcze batory.
Podczas jazdy na Pb slnik pracuje ładnie, zbiera i wkręca sie bardzo płynnie.
Na LPG troszke poszarpuje na wolnych obrotach oraz podczas dodawania gazu, ale z tym jeszcze bede jechał na regulacje.


Gdzie szukać? Co jeszcze sprawdzić.


W ostatnim czasie rozbierałem dolot, bo musialem dostać sie do czujnika wstecznego. U mnie założony jest stożek + rura z kwasówki. Przy skladaniu troche pouszczelniałem połączenia. wydaje mi sie ze jest szczelnie.

Wczesniej miałem jeszcze inny objaw, przy odpalaniu zimnego silnika, jakies 5-10 sekund po odpaleniu zaczynał sie dławić, dodawanie gazu nic nie pomagało. Dławienie trwało jakies 5-10 sekund i wskakiwało na obroty 1100-1200 i juz było OK. Wymieniłem świece i chyba przestało.

GrekuPL
12-11-2015, 22:21
Pierwsza pracowała OK - wskazania były następujące: 3,0,-1,3,0,-1 itd. - czyli regularnie
Druga juz mniej OK - wskazania: -1,4,2,4,0,4,-1,4,2,4,0 itd. - tu juz nie regularnie
Trzecia natomiast na wolnych obrotach wykres praktycznie płaski, natomiast po dodaniu gazu wykres skakał do wartości 7-8.


dziwne te Twoje wartości :hmm: tutaj mówisz o 3.0 ? :hmm: czy 2,5 ? :hmm:

Dziś przy dodawaniu gazu odezwał sie jeszcze batory.to chyba jasne co jest do roboty ;) wymienić krokowca ;)

Na LPG troszke poszarpuje na wolnych obrotach oraz podczas dodawania gazu, ale z tym jeszcze bede jechał na regulacje.
raczej nie od lpg a od zapłonu, pomyśl nad kablami/cewką :bigok:

dziadek
12-11-2015, 22:28
dziwne te Twoje wartości tutaj mówisz o 3.0 ? czy 2,5 ?

mówie tu o Blue Thunder, czyli takie 2.5 i 3.0 w jednym ;).

Problemy odnosza sie basilowego ex-auta





to chyba jasne co jest do roboty wymienić krokowca

to to wiem, bardziej mi chodziło, czy nie wpływa on na moje dolegliwosci


raczej nie od lpg a od zapłonu, pomyśl nad kablami/cewką

kable to chyba były nie dawno zmieniane, na Magnecory. Cewke to spróbuje z kombi zrobić podmianke i zobaczymy. Świece świeżo po wymianie (Motorcraft Platinum)

GrekuPL
12-11-2015, 23:10
mówie tu o Blue Thunder, czyli takie 2.5 i 3.0 w jednym .

Problemy odnosza sie basilowego ex-autanie raz miałem okazję maczać w nim palce :los2:

to to wiem, bardziej mi chodziło, czy nie wpływa on na moje dolegliwoscitrzeba ogarnąć to, co jest jasne i proste, wymień krokowca, jest ewidentnie do wymiany, więc jeden kłopot z głowy ;)

kable to chyba były nie dawno zmieniane, na Magnecory. Cewke to spróbuje z kombi zrobić podmianke i zobaczymy. Świece świeżo po wymianie (Motorcraft Platinum)
do lpg polecam na własnym przykładzie denso irydowe, najlepiej wersja do st220 :bigok: cewkę podmień :hmm: sprawdź do tego kostki te 3 co są przy prawym kielichu, lubią "niekontakty" się pojawiać :hmm: do tego sprawdzić przydałoby się wiązkę od samego lpg no i wtryski, najlepiej komp do lpg i zrobić test wtrysków, odłączając po jednym lpg i sprawdzać jak się zachowuje ;)

dziadek
12-11-2015, 23:18
z LPG to jestem umówiny na poniedziałek.

Kostki? znaczy jakie? od czego?

A co z ta sondą lambda, faktycznie magnaflow niedomaga czy cos innego. Gdzieś jeszcze czytałem, że można ja troche wysunac, żeby miala mniej kontaktu ze spalinami

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

te Motorcrafty mam w kombi i jest OK, choć z drugiej strony kazdy silnik jest inny

GrekuPL
13-11-2015, 08:49
Kostki? znaczy jakie? od czego?są 3 kostki od wiązek elektrycznych, trzeba je rozpiąć, psiknąć kontaktronem jakimś i złożyć za chwilę.

A co z ta sondą lambda, faktycznie magnaflow niedomaga czy cos innego. Gdzieś jeszcze czytałem, że można ja troche wysunac, żeby miala mniej kontaktu ze spalinamisondy raczej pracują w zakresie 0,1V do 0,9V :) dwie pierwsze mają tworzyć amplitudę, trzecia ma wskazywać stałą wartość :bigok:

dziadek
13-11-2015, 08:52
No wlasnie, o ile dwie pierwsze pracuja OK, wykres przypomina sinusoide, o tyle ta za katem już nie. W momencie dodania gazu wykres idzie w góre. Na wolnych obrotach wykres jest poziomy.


Check pojawia sie coraz częściej.

wilu117
13-11-2015, 09:16
Ta sonda ma dawać płaski wykres, ona kontroluje pracę katalizatora. Nie pamiętam już jakie ma pokazywać wartości.
Katalizator jest wymieniony a tulejka na sondzie jest żeby ją oszukać ?

dziadek
13-11-2015, 09:25
Czy tulejka jest to nie wiem, sprawdze. Chyba ze basil bedzie wiedział i wcześniej odpowie.

Przyszło mi jeszcze do głowy coś takiego. Rozuniem, że skoro sonda pokazuje zawartość tlenu w spalinach, to jak wykres rośnie, to jest go wiecej. Czy ewentualnie jakaś nieszczelność na wydechu może tak bruździć?

dziadek
14-11-2015, 16:34
czy o taką tulejke chodzi?

http://allegro.pl/365-emulator-drugiej-sondy-lambda-prosty-mosiezny-i4844988883.html

WojtasS
14-11-2015, 21:04
tak, ale może być kątowa ;)

dziadek
14-11-2015, 21:17
Czy średnica tego małego otworu ma duże znaczenie? Tu jest akurat 4mm, ale gdzieś widziałem na 2mm

WojtasS
15-11-2015, 11:51
ma, gdzieś na forum tu albo na fordtuning ktoś podawał jaka ma być średnica tej dziurki ;)

basil
16-11-2015, 12:49
Czy tulejka jest to nie wiem, sprawdze. Chyba ze @basil bedzie wiedział i wcześniej odpowie.

Tulejki nie ma, a sam kat jest cacy. Niecały rok ma ;)
Tulejki wsadzali najczęściej w momencie wycięcia katalizatora.

Pierwsza myśl - mapy od kuchenki. Zrobiłem reset kompa (odłączyłem aku - w którymś temacie tak wyczytałem). Zrobiłem na Pb z 50km i pojawił sie znów check (na Pb) - tym razem P0174 i P0171. Pojechałem na kompa i wyszły takie rzeczy:
Mapy do kuchenki były wystrojone AFR-em
Skoro pojawia się błąd na lpg, obstawiałbym wtryski - one nie były jeszcze zmieniane ( cała reszta była)

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:44 ----------


Zrobiłem na Pb z 50km i pojawił sie znów check (na Pb) dziadek pamiętaj, że bena nie jest wystrojona. Ja jej używałem tylko do rozgrzewania garków, w żadnym wypadku do dynamicznej jazdy ;)

dziadek
16-11-2015, 13:14
O, to jakieś info juz jest. Dzis jade do gaziarza, bedziemy obserwować.

Generalnie ja tez Pb uzywam do podgrzania, ale zaszla konieczność użycia szlachetniejszego paliwa i takie zabawy sie pojawiły.

A takie pytanie, kto mi wystroi mapy od Pb?

WojtasS
16-11-2015, 14:13
A takie pytanie, kto mi wystroi mapy od Pb?

do klebera uderz, on doradzi ;)

wilu117
17-11-2015, 10:35
Tulejki nie ma, a sam kat jest cacy. Niecały rok ma

Tak ale jest to katalizator sportowy, one są mniej restrykcyjne.
Tulejka załatwi ten problem, ja tak naprawiłem błąd jak u mnie katalizator padł.
Jak katalizatora nie ma w ogóle to i z tulejką potrafi błęda wywalić :)

dziadek
17-11-2015, 10:37
To teraz podpowiedzcie mi taką rzecz, bo ja troche zielony.
Wczesniej LPG ustawione bylo po AFR. Wczoraj pojechal do miejscowego gaziarza, podpial pod kompa i w zasadzie zmienil czasy wtryskow, gazowe na jednej stronie mial ciut dluzsze czasy otwarcia. Map nie zmienial.
Czy tym zabiegiem bardzo rozregulowal moją kuchenke?
Pytam, bo nie wiem czy już teraz gnać do kolegi Struna (u mnie w okolicy nikt nie używa sondy AFR) , czy moge jeszcze pojezdzić i zrobić regulacje dopiero po wymianie wtrysków.

Kilka osob wspomniało co może sie stać przy kiepskiej mieszance i nie chcialbym żeby i mnie to spotkało.

wilu117
17-11-2015, 13:58
Jeżeli na benzynie nie ma rozjazdu pomiędzy bankami to mógł tak zrobić na LPG.
Sam kiedyś stosowałem taki zabieg jak miałem lipne wtryskiwacze, jeździłem potem jakiś czas ale generalnie lepiej zrobić to jak najszybciej tak jak trzeba.
Sonda ocenia mieszankę z 3 cylindrów na raz więc nie wyłapie problemu, który może być tylko na jednym cylindrze. Można to spróbować wyłapać właśnie korygując poszczególne wtryskiwacze tylko pytanie, czy gaziarz robił to właśnie tak czy od razu przestawił wszystkie 3 o tą samą wartość ?

dziadek
17-11-2015, 14:03
U mnie są dwie potrójne listwy.

Czasy na PB są identyczne dla obu banków.

Z tego co podpatrzyłem, to zrobił to odrazu dla trzech wtrysków.(jednej listwy)

Z reszta na jego kompie widoczne byly tylko po dwa banki, odpowiednio dla LPG i Pb.


Wtryski mam zamiar wymienić poczatkiem stycznia, wiec pytam czy da rade tak jeździć.

wilu117
17-11-2015, 14:26
Są dwa banki po 3 cylindry, na każdy po jednej sondzie. Sonda nie wychwyci złej mieszanki tylko na jednym cylindrze, pokaże to jako błąd jednego z banków i skoryguje czas dla wszystkich cylindrów z tego banku. Powiedzmy że jeden cylinder ma za bogato, drugi jest ok a trzeci za ubogo, suma będzie ok, sonda nie wywali błędu mieszanki bo ma ją z tych trzech cylindrów. To jest właśnie problem lipnych wtryskiwaczy od LPG i najlepiej tych dodatkowych korekt nie stosować, powinno być bez nich ok jeżeli na benzynie było.

dziadek
17-11-2015, 14:32
No wszystko OK, tylko problem w tym że jak basil napisał wcześniej, mapy Pb nie są wystrojone, dlatego mapy LPG byly stawiane przez AFR. Gość wprowadził tylko korekte czasu wtrysków.

Czyli jednym słowem, jeździć jak najmniej, zrobić jak najszybciej.

basil
18-11-2015, 19:12
No wszystko OK, tylko problem w tym że jak basil napisał wcześniej, mapy Pb nie są wystrojone, dlatego mapy LPG byly stawiane przez AFR. Gość wprowadził tylko korekte czasu wtrysków.

Czyli jednym słowem, jeździć jak najmniej, zrobić jak najszybciej.



Tak. Jak najszybciej.

Wytaptane z motoroli C180

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

A strojenie benzyny to nie są tanie rzeczy poziom cenowy - coś jak chip w klekocie, tylko może się okazać, że wtryski benzynowe mało wydajne a przede wszystkim pompa i zaś koszty.

Wytaptane z motoroli C180

GrekuPL
18-11-2015, 20:27
dlatego mapy LPG byly stawiane przez AFR. Gość wprowadził tylko korekte czasu wtrysków.ale zmiana czasu wtrysku lpg, to to zmiana mapy lpg, więc jak ruszał to zmienił :hmm: wtryski lpg do wymiany, jeżeli potwierdził gaziarz to i wtedy na regulacje lpg do struny ;)

dziadek
18-11-2015, 20:57
ale zmiana czasu wtrysku lpg, to to zmiana mapy lpg, więc jak ruszał to zmienił

no i to chciałem wiedzieć.

wtryski już chyba znalażłem, czekam na wypłate.

wilu117
19-11-2015, 09:01
Kleber stroił w jakiś normalnych pieniądzach jak na taką operację ale jak nie jeździsz na benzynie to po prostu ogarnij instalację LPG i jedź ustawić na AFR.

dziadek
19-11-2015, 09:09
Nad mapami Pb sie zastanawiam, jak juz to moze gdzies na wiosne. Czasem i na benzynie trzeba gada przegonić, wiec dobra mapa może sie przydać.

Co do LPG to jestem juz wstepnie umowiony na strojenie.

basil, pamietasz może jakie tym tam wtryski wkładałeś? Na oko wyglądają jak I-plus Arco, ja sie nie moge doszukać w papierach.

GrekuPL
19-11-2015, 18:59
@basil, pamietasz może jakie tym tam wtryski wkładałeś? Na oko wyglądają jak I-plus Arco, ja sie nie moge doszukać w papierach.przejrzyj dokumenty z montażu lpg, co do wtrysków, może coś bardziej znanego zamówić ? :hmm:

basil
19-11-2015, 19:47
Nad mapami Pb sie zastanawiam, jak juz to moze gdzies na wiosne. Czasem i na benzynie trzeba gada przegonić, wiec dobra mapa może sie przydać.

Co do LPG to jestem juz wstepnie umowiony na strojenie.

basil, pamietasz może jakie tym tam wtryski wkładałeś? Na oko wyglądają jak I-plus Arco, ja sie nie moge doszukać w papierach.
Teraz nie kojarzę już. Te w papierach to zmieniał bo za słabe były. Chyba na I plusach się skończyło - zerknij na mój wątek o gromie bo ja na koncercie i zaraz zaczną grać :))

Wytaptane z motoroli C180

dziadek
19-11-2015, 22:38
Chyba na I plusach się skończyło - zerknij na mój wątek o gromie


no właśnie czytałem i nie znalazłem. Na wyglad sa właśnie jak I-plusy. One mają wymienne dysze, to może coś ci sie przypomni.

wilu117
20-11-2015, 09:00
Hana, Dragon, Barracuda. Zamontuj coś z tych wtryskiwaczy.

dziadek
20-11-2015, 09:08
Pod sterownik Elpigaz bedą pasować?

wilu117
20-11-2015, 10:33
Tego nie wiem, myślałem że tam STAG siedzi :)

dziadek
20-11-2015, 10:35
No właśnie, stety albo niestety ja mam Elpigaz, a te wtryski co wyzej wymienilem sa przystowane do mocniejszych silnikow. Jak dobrze pamietam to chyba do 70KM na cylinder mają.